Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan kell boldognak lenni?

Hogyan kell boldognak lenni?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, nincsenek barátaim (soha sem voltak) nem is zavart eddig, de mivel a szüleim sokat dolgoznak a nyáron, ezért nem igazán találkozok velük,így már szinte 3 hónapja nem kommunikáltam senkivel és kezdek bekattanni..nem tudok aludni sem,enni sem,nincs semmi erőm,se kedvem.Facebookon mindig látom, hogy a volt osztálytársaim mennyi mindent csináltak,és hogy milyen boldogok.De mégis hogyan csinálják?Hogy lehet valaminek egyáltalán örülni?


Pont holnap (vagyis ma mert már hajnal van ) falunap lesz. Abba az utcába amelyikbe lakom, nagyon szívesen mennék, de félek az emberektől mindig megbámulnak, és élve felfalnak csak a szemükkel..meg mondjuk amúgyse tudnék ott kivel lenni..na jó most csak leírtam olyan dolgokat amik csak úgy 'útközben' kipattantak a fejemből,tudom hogy egy kupac szerencsétlenség vagyok, de mégis mit tudnék tenni?


2014. aug. 16. 04:25
 1/6 Pintyowich Tivadar válasza:

1. Ne félj az emberektől,nincs okod rá.

2. Felejtsd el azt a szót hogy "bekattanok".

3. Hagyd abba az önsajnálatot,és kezdj el élni.


Szedd össze magad,és kezdeményezz beszélgetéseket,legfőképp az osztálytársaiddal.Ciki pillanatok mindig lesznek,de ettől nem szabad félni.

Egyébként az osztálytársaid azért tesznek ki mindent a facebookra,mert ők is azt akarják hogy velük foglalkozzanak,hogy figyeljenek rájuk.Cseppet sem biztos hogy boldogok,a legtöbb ember csak eljátssza hogy jól érzi magát. Sok sikert,remélem segítettem valamit.

Ezt olvasd el hasznos lehet,de ezen az oldalon sok érdekes dolog van még:

[link]

2014. aug. 16. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van egy könyv, azt hiszem Hogyan legyünk boldogok a címe. Jó kis dolgok vannak benne. Igazak, viccesek, példák, tanácsok.. Szerintem interneten megtalálod.


Az én módszerem hogy legalább vidám legyek:

1) Kisírom magam ha úgy érzem erre van szükségem. Nem erőltetem a sírást, csak annyi jöjjön ki amennyinek jönnie kell, különben az egész átmegy önsajnálásba.

2) Megnyugszom. Kiürítem a fejem, relaxálok. Próbálok semmire nem gondolni, vagyis rosszra nem, ha valamire akkor dolgokra amik megnyugtatnak. Az ágy puhasága, a természet szépsege, illatok, érzések..

3) Olvasok, nézek vagy hallgatok valami vicceset a neten. Valamit ami leköt annyira, hogy ne jöjjenek vissza a negatív gondolatok.


Lehet, hogy ezektől boldog nem leszek, ahhoz kicsit több kéne, de egy ideig jobban érzem magam.



Ha gondolod beszélgethetünk. 17/L

2014. aug. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Leírod a megoldást: "volt osztálytársaim mennyi mindent csináltak...", csinálj te is. Ne kívülről várd, csináld magadnak a programot és a boldogságot is magából csinálja az ember.
2014. aug. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

hogyan legyünk boldogok? mindenki másképp kerül ebbe az állapotba. van aki az adrenalinlöketektől amit egy házról, vagy bármi magasabb helyről való leugrással ér el, esetleg a sportokban keresi a boldogságot. az őrültek csirkeáldozással is azzá válhatnak. De az egy közös pont, hogy ezeket társakkal csinálni jobb. Félsz az emberektől? jó féljünk együtt, de ezzel nem oldasz meg semmit. Én is félek/féltem az emberektől, de mindig voltak barátaim. tavaj vagy azelőtt egy újonnan megismert barátom mondta nekem, hogy annál nagyobb ideóta nincs a földön, mint azok az emberek akik önszántukból nem akarnak barátokat, usmerősöket. Ezt azzal indokolta, hogy ha valaha ott fog tartani az ember, hogy melózni kéne akkor lesz protekciód ráadásul ha találsz olyanokat akiket barátodnak fogsz tudni nevezni akkor lesz kivel elhülyülni, és lesz kitől lelki támaszt kérni, ami azért közelebb hoz a boldogsághoz szerintem.

tehát semmi okod félni az emberektől. a sorozatgyilkosokon, meg az őrült pszichopatákon (meg sok olyan kissebbségin) kivül kevés olyan ember van akiktől félned kéne. azt meg hogy mit gondolnak rólad, meg tojd le minél magasabbról


Az a falunap tökéletes alkalom arra, hogy barátokat szerezz, zenét hallgass (még ha tré akkor is), vagy csak leidd magad a sárga földig (az alkohol hozza a legjobban össze az embereket)(itt úrhidán sok 13 körüli kölök az árokban fetrengett annyit ivott a falunapkor)

ha mégse mész ki akkor írj rá random emberekre facebookon és beszélj velük.

2014. aug. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
értelek :S hát igyál valami alkoholt szerintem! :) egy próbát megérne. én is ilyen vagyok, és hát a pia szokott segíteni :S 3-4 pohárral :)
2014. aug. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kedves ötös. A kérdező 15 éves. Szerintem jobb, ha nem most kezdi el az ivást. :)
2014. aug. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!