Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ez mitől lehet? Bővebben lent.

Ez mitől lehet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Fél éve járok a barátommal, előtte Pesten laktam.Egész nap jöttem-mentem, sose ültem otthon, ha kellett, egyedül is elindultam. Volt hogy késő este egyedül mentem haza. Miután megismerkedtem a barátommal, összeköltöztünk. Ő Pesttől pár km- re lakik, itt nyugi van, csend, nincs akkor pörgés mint a Fővárosban.Mivel otthon dolgozom, nem kellett kimozdulnom sem. Az elköltözés miatt sok barát és barátnő már nem keresett, mert nem mindig tudtam bemenni Pestre úgyhogy szinte csak a barátommal mászkáltunk Pesten. Most ő nincs itthon, dolgozik, én meg akartam lepni azzal hogy elé megyek a munkahelyére (Pest) de egyszerűen nem merek elindulni. Még van időm az indulásig, de egyszerűen félek, attól hogy eltévedek, meg az emberektől is, nem tudom miért pedig régen sosem voltam ilyen. Ez mitől lehet? Egyébként egyszer volt már hasonló érzésem, amikor az egyik barátnőmmel mentem találkozni de akkor erőt vettem magamon és elindultam, mert sűrűn járt útvonalon találkoztunk, de most egy olyan helyre megyek ahol ritkán fordultam meg. Ez pánikbetegség lenne?

2014. jún. 14. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, az. Pánikbetegség, szociális fóbia.

Ennek az az ellenszere, hogy minél többet egyedül is kimozdulni. Különben csak a szakember fog segíteni, szorongásoldókat kaphatsz, az meg nem a legjobb.

2014. jún. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jaj de ismerős:( Velem is akkor volt ez, amikor megismerkedtem az akkori párommal. Előtte simán hazamentem akár éjfélkor is, de azóta valami elromlott és egyszerűen félek éjszaka mászkálni. Szerencsére ez a "fóbia" nem hatalmasodott el rajtam, mert imádok kimozdulni, csak az éjszakákkal van baj.


Amúgy a párod nem szereti, ha kimozdulsz? Ez is lehet mögötte. Az én exem pl nagyon kisajátító volt.

2014. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Aki egy forgalmas életből kiszakad egy teljesen más környezetbe akkor természetes az újonnan felvett viselkedés.Az eltelt idő alatt sokat láttál,hallottál ami óvatossá tett.Esetleg bemehetnél a pároddal reggel együtt és a napodat eltölthetnéd a városban persze ezt megelőzően megbeszélhetnéd valamelyik barátnőddel egy találkozót? Csak elkezdeni nehéz,utána már kívülről fogod tudni a menetrendet. Teljesen természetes amit érzel,szerintem nincs pánikbetegséged csak sokat lehettél egyedül!!!!!!!
2014. jún. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! :)

Végül sikerült elmennem a barátom elé a munkahelyére, egy kicsit ideges voltam, főleg az elején de mire oda értem hozzá, már jól is éreztem magam egyedül az utcán. :) Igazság szerint az emberektől tartok, annyi bolond jár-kel köztünk az utcán, a tv- ből is csak a rosszat lehet hallani, sose lehet tudni kivel akad össze az ember... A minap pl.: leszállt egy néni az Oktogonon a kombinóról, és egy másik néni fel akart szállni. A leszálló néninek útban volt, pedig az ajtó másik oldalán szállt fel a néni, ezért a leszálló majdnem felpofozta a felfelé igyekvő nénit!!! És ez dél körül lehetett!!!

Egyébként a barátom nem korlátoz semmiben, néha még mondja is, hogy mozduljak ki a barátnőimmel valamerre, de vagy nincs kivel -megszűntek az eddigi barátságok nagy része-, vagy ha mégis, inkább a barátommal mennék bárhova, mert vele biztonságban érzem magam.

2014. jún. 28. 19:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Örülök amiért kimozdultál,ha lehet próbálj meg egy kicsit gyakrabban elmenni otthonról.Lehetne a munka után moziba vagy máshova elmenni a pároddal? Úgy látom társasági ember vagy és neked pont a társaság hiányzik.Esetleg meghívni régi barátnőket szeretett embereket magatokhoz:szalonnasütés,kártyázás,horgászat...stb? Jó lenne leküzdeni a félelmedet azzal kapcsolatban,hogy mi történhet az utazás alatt veled. Tudom nehéz,hiszen a TV híradó naponta több erőszakos dologról beszél.(esetenként csak a bűnügyekkel van tele!) Amikor távol vagy otthonodtól mert utazol akkor figyeld a környezetedet és egy idő után meg fogod látni kitől kell tartanod. Felesleges aggódni a "mi történhet" miatt mivel ez csak elrontja az egész napodat és nem fog megvédeni a bajtól.Valakitől azt hallottam ami "meg van írva a sorskönyvében" azt egyikünk sem tudhatja. Nem tudjuk mi a rendeltetésünk és mit kell teljesítenünk ahhoz,hogy elérjük a végső nyugalmat,
2014. szept. 28. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!