Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem tudok jó barátja...

Miért nem tudok jó barátja lenni senkinek? Hogyan lehetnék jó barát?

Figyelt kérdés
Többször is előfordult, hogy nagyon jóban lettem valakivel, szinte a testvéremként szerettem,mindig sokat nevetgéltünk,hülyéskedtünk buliztunk, de a vége mindig ugyan az lett egy idő után: valami miatt eltávolodtunk egymástól. Mind hasonló indok miatt nem akartak velem tovább együtt lenni(bár nem mind mondta ki), hogy nem számíthattak rám.Szerintem többnyire mindig amiatt, hogy mialatt én szerettem volna fiú barátot szerezni, nem foglalkoztam velük eleget. Most két éve van végre stabil kapcsolatom valakivel, de mégis egyedül érzem magam, mert nincs egy állandó, igazi barátom sem. Tudom hol rontottam el a dolgot, mégis nem tudom mit kellene tennem, hogy komoly barátság alakuljon ki köztem és valaki más között. 23 éves vagyok, és attól félek, ilyen idős korban már nem sikerülhet ez. Mindenkinél azt látom, hogy az általános iskolás- meg középiskolás-egyetemi barátai a legjobbak. Én nemsokára végzek az egyetemen, és nemhogy több barátom lenne, hanem pont az ellenkezője. Nagyon el vagyok keseredve.. :( Kérlek, segítsetek.

2014. jan. 28. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Lány vagy?

Kezdjük azzal, hogy a hangzatos szólamok nem mindig bizonyulnak igaznak.

Az, hogy az ember az igaz barátait az iskolában szerzi, inkább csak a statisztika miatt igaz (mivel élete során ott találkozik a legtöbb emberrel). Ugyanígy hülyeség, hogy ezután már nem szövődnek barátságok, vagy ha mégis, azok csak felszínesek. Ez is marhaság. Huszas éveim végén ismertem meg mostani legjobb barátaimat, akikkel vélhetően 20 év múlva is barátok leszünk.

Nem akarom túlragozni: ostobaság amiatt aggódni, hogy azért nem lesz barátod, mert már nem leszel egyetemista.

2014. jan. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Barátságot ápolni kell és ez nem hülyeség, nem attól lesz valaki legjobb barátod meg örökre barátod, hogy kimondjátok mától legjobb barik és kész. Kezdd azzal, hogy akivel amúgy is a legjobban érzitek együtt magatokat jelenlegi cimbijeid közül, azzal tölts több időt. Előbb utóbb fel fog tűnni a különbség, főleg, ha bajban is ott lesz melletted, akkor már tudni fogod, hogy barátot találtál. Nekem is csak 1 barátom van, de vele úgy vagyunk, hogy ha gáz van akkor segítünk egymásnak, nem csak akkor barát mikor minden jó.
2014. jan. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még sok új emberrel ismerkedhetsz meg. A munkahelyeden is, vagy szórakozó helyeken. A lényeg, hogy olyanokkal barátkozz akik olyanok mint te. De egyet értek az előttem szólóval, a barátságot ápolni kell. Amikor összejöttél a pároddal, akkor valószínűleg őt tartottad a legfontosabbnak, ezért nem találkoztál a barátaiddal annyit...
2014. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!