Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tanácsoltok nekem?

Mit tanácsoltok nekem?

Figyelt kérdés
16 éves skizofrén fiú vagyok. A szüleim ezt magasról le..., a pszichológus se nagyon tud velem mit kezdeni, mert túl összetettt a problémám.De valahogy összetudom magam mindig szedni, hogy normálisnak "tűnhessek" mint mások,és járhassak iskolába.Sokat szoktam olvasni, hogy lekössem magam. De egyre rosszabbul vagyok, félek mi lesz velem, főleg így, hogy nincs mellettem senki.Barátkozni szoktam, de az sajnos nem változtat a betegségemen.
2013. okt. 28. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A skizofréni nem pszichológusra, hanem pszichiáterre tartozik. A skizofrénia betegség, a pszichológus pedig nem orvos. Szakembert kéne felkeresned. A szüleid leszarnak nagy ívben, mint írtad, de a szakrendelőbe elmehetsz egyedül is a pszichiátriára, és segítenek neked.
2013. okt. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21:38-asnak teljes mértékben igaza van.
2013. okt. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
pszichiáterek sem tudtak segíteni a fantasztikus gyógyszereikkel
2013. okt. 28. 22:59
 4/7 anonim ***** válasza:

A skizofrénekből lesznek a legjobb művészek, mert olyan asszociációra képesek, hogy ihaj. Komolyan mondom. Én se vagyok százas, úgyszólván, ami tökéletes lehetőség arra, hogy a dolgok mélyére láthass, mert a gondolkodásodban nem egy sablonos mintát követve haladhatsz hanem egy teljesen más perspektívából is képes vagy rálátni a dolgokra, és így még mélyebbre tudsz hatolni egy témában. Gondolkozz sokat, az élet dolgairól, mint: Mi az élet? Mi a halál? Mik a vallások? Hogyan működnek a dolgok? Ki vagy te? Miért vagy a földön, pont a földön? Miért az a dolgok nevei amik? Hogyan működnek a természeti tőrvények?

Ha ezekről csak olvasol az nem érleli a lelkedben a megértést, olvass kevesebbet, és gondolkodj többet. Az igazi gondolkodáshoz próbál meg minél inkább elvonatkoztatni az érzéseidtől a gondolatokat, mert előfordulhat, hogy valamivel kapcsolatban egy érzésed miatt erősebben kötődsz, és nem tudod új szemszögből megvizsgálni a dolgot. Az se baj ha megvan ez a ragaszkodás valamihez, de ezt akkor vedd észre, és erőszakold meg magad, hogy annak ellentétes gondolatot is képes legyél futtatni, és hátha többet értesz meg a világból. Én mondjuk azon gondolkodtam, hogy oké, hogy a tudomány szerint nincs lélek, meg halálon utáni lét, de azokkal az eszközökkel amikkel ezt vizsgálni tudják, hogyan lehetne bebizonyítani egyáltalán, egy olyan dolgot amiről minden vallás elmondja, hogy nem közvetlen a fizikai valóságban létezőről van szó, hanem annál egy finomabb létezésről, amit a fizikai világra VALÓ dolgokkal nem lehet érzékelni. Fizikai dolgokkal fizikai dolgokat lehet mérni, úgyhogy az egyetlen mérőeszköz amivel a fizikain túli dolgokat lehet vizsgálni az egy olyan dolog ami egyszerre fizikai, és másrészről az annál finomabb dolgok érszékelésére is képes, és ilyen dolog az ember. Na ezen még lehet gondolkodni, de csak szigorúan az előre beléd plántált érzelmi sémák miatt kialakult ragaszkodástól mentesen. Aztán még a fene tudja. Próbálj ki valamilyen művészeti ágat, valami alkotó tevékenységet. Tanulj meg relaxálni, majd koncentrálni, esetleg utána meditálni. Légy nyitott, és türelmes, és fogadd el magad úgy ahogy vagy mert nem véletlen, hogy az vagy aki vagy. Semmi sem véletlen. A véletlen csak a lusta emberek istene, akik nem akarnak utána járni a dolgoknak, mert kényelmes nekik az amiben HISZNEK. Tudni kell, ami a tapasztalatból lesz, és amit megkívánsz tudni az igazság abban hinni kell, hogy elérheted. De késő van. Joccakát. :)

2013. okt. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
arra figyelj, hogy magasan tartsd a hangulatodat. őrizd meg a jókedélyedet. és ezt nem úgy mondom, ahogy normál embereknek szokták. mert egyszerűen átitatja a világodat, ahogy tapasztasz dolgokat, az, hogy milyen hangulatban vagy. figyelj arra, hogy szeretet telin gondolj másokra elfogadóan. ne hibáztass másokat, se a sorsot. hanem fogadd el ami jön, akármi is az. ez segít a jókedélyt megőrizni.
2013. okt. 29. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Voltál pszichiátrián?


Valaha?


Ha igen, mi történt?

2013. okt. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

amiket leírtatok pont úgy cselekszem, de legalább megerősítettétek bennem, hogy jól cselekszem.

Utolsó: voltam pszichiátrián, de értelmetlen volt, mert csak erős gyógyszereket adtak

2013. okt. 29. 18:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!