Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon unszimpatikus lennék...

Nagyon unszimpatikus lennék az embereknek?

Figyelt kérdés

Egy ideje már megfigyeltem,hogy nem vagyok szimpatikus kb senkinek sem.

Pl bunkók velem mindenhol,utcán,boltban,buszon,

ügyfélszolgálaton.

Barátkozni sosem tudtam senkivel,ideig óráig voltak csak úgymond ismeretségeim.

Párkapcsolatom sem volt soha.

Buszon többször előfordult,hogy nem ültek le mellém,vagy ha igen,akkor ha lett hely,egyből elültek máshova.

Utcán is sokszor észreveszem,hogy vagy rám sem néznek,ha igen,akkor is szánakozva.Szinte mindenki lekezelően,érdektelenül áll hozzám. 26/N



júl. 31. 20:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%
Ebből a pár mondatból nem vagy az, viszont nem ismerlek szóval nem is tudok ennél többet mondani :/
aug. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Antiszociális lény ***** válasza:
70%

A leírtak alapján inkább szimpatikus vagy, mintsem unszimpatikus. Legalábbis is azok az emberek akik úgy érzik, hogy semmi helyük ebben a világban és kívülállónak érzik magukat, azokkal meg szoktam találni a közös hangot.


De konkrét dolgot ennyi alapján tényleg nem lehet mondani.

aug. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
30%
Írj rám, ismerkedjünk, meglássuk mi lesz
aug. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Amiket leírtál, mind a saját percepciód. Amikor az embernek van valami problémája, ami nagyon foglalkoztatja, akkor elkezdi minden történésbe azt a problémát belelátni. Mivel magányos vagy, úgy érzed, senki sem szeret, minden negatív megnyilvánulást magadnak tulajdonítasz, de ez több szempontból is tévedés.


Egyrészt - ezt nem kritikusan értem, ne vedd sértésnek - a világ nem körülötted forog. Ha a buszon nem ülök melléd, akkor ne gondold, hogy annak te vagy az oka, ennél sokkal véletlenszerűbben választok. Ha szomorú arccal nézek rád, lehet, hogy eleve szomorú voltam, csak most éppen rád néztem. Az ügyintéző is lehet bunkó nélküled is, pl a főnöke, vagy mondjuk én, az előző ügyfél b.szta fel agyilag, mielőtt odaértél.


Másrészt a prekoncepciód torzítja a valóságot, amit érzékelsz. Tegyük fel, hogy találkozol három ügyintézővel egy héten: az egyik bunkó, a másik kedves, a harmadik hűvösen udvarias veled. Ha az a prekoncepciód, hogy senki sem szeret, akkor a bunkó viselkedést fogod őszintének gondolni, és nagyon megjegyzed. A hűvösen udvarias viselkedésről azt fogod gondolni, hogy ugyanazt gondolja, mint a bunkó, csak ő nem mondja ki, különben miért lenne hűvös. A kedves ügyintézőt meg vagy elfelejted, vagy abban is a képmutatást keresed.


Harmadrészt pedid számold bele a saját viselkedésed hatásait is a képbe. Ha riadt tekintettel kerülöd a tekintetem a buszon, azt úgy fogom értelmezni, hogy nagyon nem szeretnéd, hogy melléd üljek, és így éppen te győzöl meg, hogy ne tegyem. Ha törött szárnyú, riadt madárként jársz-kelsz a világban, gyakran fognak rád szánakozva nézni.

aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a kisugárzásod, nem túl nagy határozottságod lehet a ludas, valamint az is könnyen meglehet, hogy a (vélt) hibáid vetíted ki, látod bele különböző helyzetekbe.

Vagy esetleg a mimikád, testtartásod miatt is kaphatsz különféle furcsa, nem túl kedves pillantásokat. Én akkor jártam így, amikor a "bocs, hogy élek" mentalitásom teljes mértékben kiült minden mozdulatomra, arckifejezésemről is ez rítt le, tartásomról is. Nem azt mondom, hogy biztosan nálad is ez lehet, csupán érdemes ezt is megvizsgálni.


A legtöbb esetben nem szabad mások bunkózását magunkra venni, mert igen nagy százalékban "csak" rosszkor voltunk rossz helyen, és valaki épp rajtunk vezeti le a frusztrációját. Főleg buszon, egyéb tömegközlekedéseket, illetve egyes ügyintézések alkalmával.

aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha esetleg beszelgetnel, irj :)


25n

aug. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!