Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha egy párkapcsolatban az...

Ha egy párkapcsolatban az egyik embernek fontos, hogy felköszöntsék a szülinapján, a másikat viszont nem érdeklik ez a téma, elvárható az utóbbitól, hogy saját érdektelenségétől függetlenül felköszöntse az előbbit?

Figyelt kérdés

Nem is feltétlenül tortára meg virágra vagy ajándékra gondolok - habár ez is része szerintem, hogy "más" egy kicsit a szülinap. Hanem legalább, hogy szóban azt mondja "Boldog születésnapot!"

És most kifejezetten párkapcsolat esetében kérdezem.

Tehát azért, mert X-nek nem fontos, nem kell(ene belső késztetést éreznie, hogy) felköszöntse Y-t (pl. azért, mert szereti és neki ettől nem lesz rossz, de a másiknak örömet szerez), akkor sem, ha tudja hogy Y-nak ez rosszul esik?

Y ezt már egyértelműen elmondta X-nek.


júl. 22. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem elvárható, de illene neki viszonzásból, ha már ő is fel lett köszöntve. Nem egy kollégáról van szó, hanem a párodról. Ennek nem is kellene kérdésnek lennie.
júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olyan apró gesztus, annyira nem tart semeddig se... Szerintem kifejezetten gciség annyit se mondani, hogy "boldog szülinapot".


Én a névnapokkal vagyok így, néha el is felejtem hogy léteznek, de ha tudom valakiről hogy ő meg komolyan veszi, akkor felköszöntöm. Nem csak hogy a páromat hanem akár még egy kollégt is.

Olyan kevés kell ahhoz hogy egy kicsit szebbé tegyük a másik napját, vagy épp elrontsuk a kedvét, szóval nem tudom megérteni hogy egyeseknek miért fontosabb a makacssága, mint a szerette.


A saját szülinapjával ráadásul azt kezdhet amit akar.

júl. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elvárható. Egyáltalán nem megterhelő annyit mondani a másiknak, hogy boldog születésnapot, vagy adni neki egy csokit, ha nincs is egyébként ünneplés. Ennyire azért oda kell figyelni a másikra, ez annyira minimális.
júl. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
elvárható. párom nagy dobra veri az én születésnapomat, ő viszont a sajátját semmire se értékeli. most is azért tartottunk neki szülinapot ketten mert én szerettem volna mindenképp valamit csinálni neki.
júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvárható!

Tudom ezen az oldalon mindig azt olvasni, hogy senkit se érdekelnek az ünnepek, viszont nekem nagyon rosszul esne ha a párom direkt fel se köszöntene szülinapomon.

Én sem vagyok egy nagy ünneplős, de azért egy köszöntés férjen már bele aznap...

Ahogy írták itt előttem, úgy el lehet rontani egy ilyen dologgal az ember napját.

N

júl. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alap. Meg kellene tanulja hogy tisztelje azt ami a másiknak fontos.

Nálunk a karácsony volt kicsit lapos, én meg csináltam rendesen, takarítás, ünnepi kaja, díszek, zene, hangulat. Eleinte duzzogott, hogy minek. Aztán megszokta és ha nem csinálom, hiányzik:)

De komolyra fordítva aki leszarja h neked fontos lenne ha felköszöntene, én mérlegelném és megbeszélném a dolgokat és ha úgy van, ott hagynám. Attól függetlenül h neki hogy ünnepelték a szülei.

júl. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a valaszokat. Én is így gondolom.... Borzasztóan magam alatt vagyok, mert ráadásul tavaly már volt ebből egy balhé és idén újra ezt teszi...
júl. 25. 00:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan lapátra teheted, ha nem mutat semmi hajlandóságot, hogy egy ilyen aprósággal örömet okozzon. Ha ennyit nem bír megtenni, akkor el sem tudom képzelni, hogy más dolgokhoz hogyan áll hozzá.
júl. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen. Ha fontos vagy neki, akkor ez a minimum, amit megtehet érted. Ha nincs annyi esze, hogy megjegyezze a dátuomot, akkor irja be telefonba.


Az "elfelejtés" is legtöbbször (nyilván nem mindig) valójában azért van, mert leszarja.


Engem most saját anyám nem köszöntött fel... De volt kolléganő, aki tényleg csak verbális gesztust tett és igazán jólesett.

júl. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha más téren sem ígéretes az alak és házasok sem vagytok, én talán otthagynám.

Ha ennyit nem ért meg és még hülyén sem érzi magát ha szólsz..

Mi is sokat kellett alakuljunk egymáshoz és voltak nagyon nehéz időszakok de mindig mindent meg tudtunk beszélni és igyekszünk a másik számára megadni ami neki fontos.

Most is volt egy több órás vita, ami után érezhetően változtatott dolgokon amiről beszéltünk és én is igyekszem. Sosem fekszünk le durcásan. Talán 1-2 példa volt rá 7 év alatt de akkor is a reggelt kibéküléssel kezdtük.

Ha csak te próbálod vinni a kapcsolatot annak nem lesz jó vége.

júl. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!