Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Azthiszem a magányban teljesen...

Azthiszem a magányban teljesen megőrültem és már nem tudok tisztán látni, gondolkozni, nálatok is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Mit kell ilyenkor tenni? Mint ha valami kettős személyiség zavarom lenne, vagy nem is tudom. Az egyik oldalam egy teljesen elvont oldal, ami teljesen negatív képet alkot a világról, a történésekről, mint ha minden, ami most történik egy teljesen rossz irányba viszi el a világot. A másik oldal meg egy részben pozitívabb, reálisabb oldal, ami így sem probléma mentes, sok dolog frusztrál. Azthiszem ez azért lehet, mert elkezdek mindenen gondolkozni, agyalni unalmamban és minden gondolat új gondolatokat szül, aztán elkezdem más oldalról is nézni és már azt sem tudom hol vagyok. Mindenbe mindent belemagyarázok és az összefüggéseket keresem, mindent megkérdőjelezek, már magammal kapcsolatban is, a világgal kapcsolatban, már azt is megkérdőjeleztem magamban, hogy egyáltalán létezem-e. A frusztrációim miatt meg mindenbe bele akarok szólni, okosnak képzelem magam, de valójában olyan segghülye vagyok, mint a sz@r. De nem, mert minden gondolat egybe függ és, és nem tudom, lehet igaz. Viszont, ha meg igaz, akkor az meg nagyon rossz és fogalmam sincs mit kéne csinálnom. Olyan, mint ha nem véletlenül gondolkoznék ezeken, de közben meg úgy érzem a saját félelmeimet vetítem ki csak a világra. Túlságosan is jót akarok másoknak és úgy érzem, hogy van valami baj a világgal és válaszokra akarok lelni, akarom tudni az igazságot, már "isteni" energiákat is éreztem magamon, a szívem megfájdult, a testemet kirázta a hideg. De mondom, minden gondolat összefüggött, minden eddig elmondott filozófiai gondolat, gondolatmenet, minden egymásból következtek. Kell lennie abban valaminek, hogy én ezeken a dolgokon elkezdtem gondolkozni. De látjátok? Most is! Már nem tudom miről mit gondoljak, már semmi nem normális, de minden normális, úgy érzem a világ kifordult önmagából és fogalmam sincs merre vezet.

2022. júl. 29. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem beszélned kéne valakivel, az segíthet tisztán látni. Barát, családtag, bárki, akiben megbízol. Esetleg pszichológus.

A személyiség komplex dolog, normális, sőt, jó ha képes vagy több szemszögből is nézni a világot. Beszélgess és olvass, idővel tisztul majd a kép.

2022. júl. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
64%

Foglald le magad.


Dolgozz, filmezz, játssz. Nem lesz időd gondolkozni.

2022. júl. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szeretném elfoglalni magam, de mivel? Most is zenét hallgatok, közben meg itt olvasgatok
2022. júl. 30. 01:31
 4/8 A kérdező kommentje:
De a gondolataimat nem tudom elterelni
2022. júl. 30. 01:33
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Fú, nekem volt ilyen, egyedül éltem, a családommal tele volt a hócipőm, a barátaim szét voltak szóródva az országban, én pedig csak agyaltam, agyaltam, agyaltam, egy ponton szerintem el is szakadtam a valóságtól, téveszmés voltam.


Az egyik barátnőm észrevette, hogy mennyire belelovalom magam mindenféle dologba (emberiség, erkölcsi keretrendszer hiánya, folyamatosan naplót írtam és elmélkedtem), és addig csesztetett heteken keresztül, míg elmentem pszichológushoz.


Életmentő volt, már túlvagyok ezen szerencsére. De teljesen átérzem, ez egy adott típusú személyiségre jellemző szerintem.

2022. júl. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát,nekem még nem volt ilyen, de őrült az nem vagy szerintem inkább csak sokat lehetsz egyedül és rengeteg időd van gondolkozni

Az igazi őrültek nem terjesztik a neten, hogy azok, már ha egyáltalán tudatában vannak a betegségüknek, mert a legtöbb észre sem veszi magán,hogy nem stimmel vele valami.

A világ meg olyan amilyen és jól látod nem éppen a legjobb irányba halad, de ne foglalkozz vele, te egyedül úgysem tudsz tenni sokat ellene.

Most pedig következzen a kedvenc mondatom tőled! (bocs) :

"A frusztrációim miatt meg mindenbe bele akarok szólni, okosnak képzelem magam, de valójában olyan segghülye vagyok, mint a sz@r."

Ja igen, tudom ez egy anonim oldal,ide bárki leírhat bármit, de azért na, szerinted ezt hányan mernék leírni magukról?

Szerintem te lebecsülöd önmagad.

Meditálj,keress magadnak hasoló érdeklődésű társaságot mint, amilyen te vagy és mozdulj ki otthonról. Egyébként, ha ez megnyugtat, egyszer már én is megkérdőjeleztem magamban, hogy létezem e.

2022. júl. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok mostanában. Mindig is hajlamos voltam erre, de most nyáron felerősödött. Ha van kedved, beszélgethetünk.
2022. júl. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Részben igazad van, hogy az inegrált rendszerek egyre sz@rabbul működnek a világban, ha elszeretnéd terelni a figyelmed és közben hasznos dolgot is tanulnál, própáld ki a prepperkedést, önellátást, nem biztos hogy a társadalom összomlik, de ha mégis akkor felkészültebben ér majd, ha nem akkor is szereztél olyan ismereteket amivel egy túrán, pikniken elkápráztadhatod a többieket a "talpraesettségeddel :)
2022. aug. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!