Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha az "átlag emberek" nem...

Ha az "átlag emberek" nem értik mega problémáim, érdemesebb szakemberhez mennem?

Figyelt kérdés
Korábban, még fiatalabb koromban próbáltam a körülöttem lévőkkel - pl osztálytársak, családtagok -megbeszélni a problémáimat. Nem panaszkodtam, de ha látták rajtam, hogy baj van, megkérdeztek, én meg válaszoltam. Erre rendszerint valami klisés választ kaptam, mint mondjuk, hogy úgyis rendbe jössz, úgyis elmúlik, jobb lesz. Stb. Ha pedig belementünk jobban a témába, csak hümmögtek, vagy elterelték teljesen másfelé, értelmetlen irányba a dolgot. Ez pedig nem esett túl jól. Nem panaszkodtam, hisztiztem, vagy akármi. Csak nyugodtan, érthetően elmondtam a gondom, először nagy vonalakban, aztán ha még többet akartak tudni, mélyebben. De mikor már a valódi érzéseim kerültek elő, mintha gyors megfutamodnának. Az igazi, valós problémáim nem számítanak. Ezt nem értem. Egy ideig nem is zavart, mert csak a környezetemben lévő emberek csinálták, bár a családomtól mindig kicsit nehezebben fogadtam el. De most, hogy a párom is ezt tesz, valahogy kezd fájni a dolog. Keressek fel emiatt szakembert?

2022. ápr. 14. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Ha lelki problémáid vannak akkor igen fordulj szakemberhez.
2022. ápr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezek nem csak lelki problémák. Volt, hogy az anyagi helyzetemet kellett stresszesebb időszakban rendeznem. Volt egészségügyi probléma. Semmi undi vagy halálos. Meg volt gyász, meg elég sokminden.

Csak azt nem értem, velem van e akkora baj, hogy amit mások lazán megbeszélnek a barátjukkal, az nekem miért ilyen formában történik. Mintha csak egy felszínes lenyugtatást akarnának rámerőszakolni, mert nem vagyok az a hű de mosolygos, amilyennek megszoktak.

2022. ápr. 14. 17:28
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

#2

Ha nem lelki(mentális)problémáid vannak, akkor milyen szakemberhez gondolnál fordulni?


Egyébként egy barátnak pont az a dolga, hogy meghallgasson. Sokszor a kibeszélése a problémának adja a megkönnyebbülést. A pszichiáterek drága pénzen gyakorlatilag ugyanezt teszik. A gondjaidat neked kell megoldani!

2022. ápr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3-as, mivel senki nemhajlandó érdemben foglalkozni velem, komolyan venni és figyelni rám, ezért elég rosszul érzem magam.

Egy szakember sem fogja megoldani a problémáim, de legalább foglalkozik velem érdemben. Ami jól esne, érted?

2022. ápr. 14. 17:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatsz sorstársakat is keresni, akik hasonló dolgokat élnek meg hasonló módon mint te magad. Ők szinte biztos hogy meg fognak tudni érteni, illetve egymást is segíthetitek ahogy gondolatokat cseréltek, akár megoldásokat, ötleteket adva egymásnak.
2022. ápr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom kedves kérdező itt a párkapcsolatoddal is alapvető problémák lehetnek ha nem tudod normálisan megbeszélni a pároddal ami nyomaszt.

Azt írod volt gyász és még sok minden na ezekben tudna neked segíteni a szakember.

2022. ápr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Akikkel beszéltél azok lehet csak értették, mi a problémád, neked pedig megértésre van talán szükséged.

Valaki akkor érti meg, ha már átélt hasonlót, vagy van olyan empátiája, hogy együttérző tud lenni.

Pl. Meghalt az akit szerettél, de a másik fél esetében még vele ilyen soha sem történt, így azt, hogy milyen érzés ez, neki erről nincs tudomása közvetlen tapasztalata.

2022. ápr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!