Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csak én nemszeretem már a...

Csak én nemszeretem már a kaáácsonyi ünnepeket,? Mert nincs senkim azért lehet ilyen érzésem?

Figyelt kérdés

2021. dec. 15. 17:31
1 2
 1/11 Noren1989 ***** válasza:
85%

Nem csak te, nyugi. Én kb az összes ünneppel így vagyok. Miért?


Mert gyerekkoromban sem volt benne semmi extra, felnőttként meg plàne.

2021. dec. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem.

Én amúgyis durván invtrovertált vagyok, úgyhogy jól elvagyok magamban. De valójában az egyháznak köszönhetem hogy megutáltam a karácsonyt. legaláb 15 éve karácsonyfát sem állítok, meg kb semmi karácsonyos nincs a házban.

2021. dec. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem szeretem én sem, de ez nem jelenti azt, hogy aki szereti, azt gyűlölöm azért, mert szereti. Én a képmutatás "ünnepeként" jegyzem, - nem is tartom, ill. foglalkozom vele komolyan. Sajnos az unokáimat nem akarom antiszociálissá formálni, ezért időről-időre állítunk egy méteres műfenyőt, de igyekszem minden flancolást kiirtani az alkalomból.
2021. dec. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Gyerekként még jó volt, de most már csak a sok stressz van vele. Annyira felmentek az árak, hogy kb. pénzkidobás az egész, na meg sok embernek a családja sem éppen olyan, akikkel szeret együtt lenni, ilyenkor nálunk sok a veszekedés. Vannak benne jó pillanatok, de már abszolút nem vagyok izgatott, ha arra gondolok, hogy mindjárt karácsony.
2021. dec. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem semmiféle szünetet sem szeretek.
2021. dec. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi olyan napot nem szeretek, ami kötelező jellegű. Karácsony, húsvét, névnap, szülinap és hasonlók.
2021. dec. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mióta csak a pénzről szól,egyik ünnepet sem szeretem.Szeressék a kereskedők!
2021. dec. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Elég elszomorítóak ezek a válaszok. Valószínűleg a gyerekkorban kell keresni az okát. Akkor kellett volna a szülőknek megszerettetni ezeket az ünnepeket, mert ünnepekre az ember lelkének szüksége van.
2021. dec. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Saw Gerrera válasza:
100%
Nem, 8-as azt hiszem tévedsz. Ez inkább civilizációs probléma. Ahogyan az emberek közötti kapcsolatok váltak üressé és felületessé, úgy változtak az ünnepek is. A másik ok, hogy a ma embere jól él, csak nem veszi észre, mert iszonyú hajtásban van, hogy jól éljen. Így nem ér rá ünnepi hangulatba esni, mert a hajsza miatt nincs is erre ideje, és valljuk be kedve sem. Nagy probléma az is, hogy a társadalom aszociális izoláltak katyvaszára kezd egyre jobban hasonlítani. Az ünnep akkor válhatna bensőséges ünneppé, ha azt közösségben és békében éljük meg. Lassan mind a kettő vágyálom.
2021. dec. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ünnepek egyedül nem jók.


Olyanokkal szeretem az ünnepeket akiket szeretek vagy szeretnek.

Nem az ajándékozást szeretem vagy szeretném hanem az együtt töltött időt. Manapság ez nem menő. Sajnos.

Ha leülünk társasjátékozni, egy pohár bor mellett beszélgetni, ilyesmi az nekem ajándék.


Viszont engem nem szeretnek. (Majdnem) Nincs senkim, úgy hogy nem olyan jó. A nyugalom és a csend az igen.


Közeli rokonaimból már csak a húgom él, ő a telefont se képes felemelni hogy felhívjon mi van velem. Ha felhívom akkor félórás kiselőadást tart arról hogy senki nem keresi soha én se, és érezzem magam letolva. (Persze a telefont se veszi fel, és vissza se hív természetesen).

Párszor együtt karácsonyoztunk. Most nem akar.


Ameddig éltek a rokonaim, meg volt családom addig jó volt.

Nekem a családtól jó a karácsony meg az együtt elrontott bejglitől.

Most már a bejgli van csak nekem.

Ilyekor emlékszem a régi szép karácsonyokra. Megnézegetem a régi fényképeket. Nézek jó filmeket, olvasok, lazítok.


43F

2021. dec. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!