Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen hobbit ajánlanátok?

Milyen hobbit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom nehéz kérdés, mert nem ismertek ezért pár dolgot elmondok magamról.

Fiatal óvónő vagyok egy autista csoportban. A munkám nagyon leterhel, lelkileg is néha nehéz kezelni.

Enyhén depressziós vagyok, néha nagyon rossz napokkal. (Nem voltam pszichológusnál, depressziós szülő mellett nőttem fel és innen ismerem fel a jeleket magamon.)

Kézügyességem nincs, állóképességem jelenleg gyenge (10 éve 6 évet karatéztam).

A telefonnyomkodásban és tv nézésben merül ki a szabadidő eltöltésem. Nem tudom magam rávenni semmire, pedig szeretnék valamit csinálni, csak nem találom a megfelelő elfoglaltságot.

Kérlek segítsetek!

Köszönöm.



2021. nov. 18. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvasás, naplóvezetés, új receptek kipróbálása, puzzle?


Én a helyedben kipróbálnám a meditációt és a jógát is, nekem sokat segítettek.

2021. nov. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a válaszodat. Jó ötletek lennének, de sajnos nem nekem. :(

Hát az olvasás során sokszor elvesztem az érdeklődésemet. A napló vezetést próbáltam, de el-elfelejtetttem. Jógáztam kezdő szinten egy rövid ideig, de esténként fáradtan nincs erőm ahhoz sem, aztán 1-2 nap kimaradás után már nem térek hozzá vissza.

Nem szeretek pénzt költeni, így a puzzle kiesik, mert van már egy jó pár a lakás falain, egyet többször pedig nem akarok kirakni.

Főzés közben stresszelek, hogy jól sikerüljön, számomra nem kikapcsolódás, hanem gyötrelem.

2021. nov. 18. 13:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Túrázás, csoportosan a legjobb, sok helyen lehet túracsoporthoz is csatlakozni, így a szervezni se kell, csak befizetni az útdíjat/tagdíjat. Mondjuk beruházásigényes tud lenni, mert egy normálisabb cipő nem árt, főleg ha hegyes terepekre mentek.

Ott az edzés is, lehet kondi, pinpong vagy akár karate is.

Én még társasozni szoktam, egyre népszerűbb az emberek körében. Esetleg kocsmakvíz is szóbajöhet, ha vannak kvízestek a közeledben.

2021. nov. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves #3!

Köszönöm a válaszaidat.

Te nagyon szociális hobbikat írtál, én meg eléggé antiszociális vagyok sajnos. Hosszabb idő után kezdek rosszul lenni emberek között. Egyik pillanatról a másikra hirtelen ideges leszek és nagyon szorongok és csak menekülni akarok a helyzetből.


Tudom, hogy itt írjátok a jobbnál jobb ötleteket én meg csak "lehurrogok" mindent. Ezért nehéz hasznos időtöltést találnom.

2021. nov. 18. 13:56
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk túrázni egyedül is lehet, sokan csinálják, bár én pont a szociális része miatt szeretem. Esetleg még számítógépes játékokat tudom ajánlani, vagy egy konzol beszerzését.

Nyelvtanulás? Bár ott is kell néha párban gyakorolni..

Mennyi embert bírsz el magad körül tartósabb ideig?

2021. nov. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Fordítás, úszás, séta egyedül az erdőben, fényképezés, otthoni torna, ÖNISMERET ELSAJÁTÍTÁSA!!!, hogy megtudd, hogy mi legyen a hobbid.


Kifogáskeresésben, hárításban már első osztályú vagy.

2021. nov. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Kemény szavak, de igazak sajnos. Tisztában vagyok azzal, amit írsz, ezért próbáltam segítséget kérni, hátha van olyan, amire "nem tudok nemet mondani". Sok mindenbe belefogtam már elhiheted, de mind abba maradt MiATTAM.
2021. nov. 18. 14:18
 8/11 anonim ***** válasza:
97%

A mentális fáradság nem indok arra, hogy a fizikai elfoglaltságokat kerüld. Sőt, ha túljutnál azon, hogy "nincs kedved hozzá", akkor utána sokkal több energiád maradna.

Igazából a telefonnyomkodás és tv elé befekvésnél minden jobb. Kezd el csinálni a dolgokat, még ha nincs is kedved. idővel megköszönöd magadnak, hogy kitartottál amellett a dolog mellett.

2021. nov. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

- futás (lehetőleg ne futópadon, hanem a természetben/környéken - a friss levegő is jót tesz, és esetleg egy szép kilátás is feldob, érnek új ingerek stb.)

- nyelvtanulás - stimulálod az agyad, szórakoztató, persze ha szeretsz nyelvet tanulni

- sakk - nekem közöm sincs az ilyesmikhez, de nemrég teljesen véletlenül rákattantam, és nekiálltam különböző oktatóvideókat nézni, stratégiákat tanulni, és online sakkozni másokkal vagy robottal, nagyon jól elvoltam vele :D

- tanulj valamilyen hangszeren. Persze ha nincs otthon hangszered, akkor nyilván először kell rá pénzt költened, de ha van egy minimális érzéked hozzá, akkor tanárra se lenne szükséged, rengetegen tanulnak pl. gitározni ingyenes oktatóvideók alapján. Egy ideig ezzel is elszórakoztam. :D

- keresztrejtvény-fejtés

2021. nov. 19. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A depressziót kellene kezelni, mert ott csorog el az életenergia.
2021. nov. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!