Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Voltatok már pszichológusnál?

Voltatok már pszichológusnál?

Figyelt kérdés
Segített? Mélyponthoz érkeztem az életemben, és nem, nem akarok picsogni. Ez egy olyan harc, amit nekem egyedül kell lejátszani, nem akarok barátokkal iszogatni, meg felejteni, stb. Viszont rájöttem egy csomó olyan hibámra amin változtatni kellene, emiatt a héten pszichológushoz megyek, életemben elsőnek. Mik a tapasztalatok azoktól akik voltak? Segített? Tudott érdemben javítani a dolgon?
2021. nov. 15. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Én még csak nem rég kezdtem el járni klinikai szakpszichológushoz, egyelőre nincs változás, de ez egy hosszú folyamat... biztos vagyok benne, hogy ártani nem árthat, jól döntöttél, hogy elmész egyhez.
2021. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én járok közel 2 éve. Összességében azt mondanám, hogy segít. A beszélgetések során elmondott tanácsai nagyon jók, de általában megmaradnak elméleti szinten, gyakorlatban meg képtelen vagyok változtatni. Gyenge az akaraterőm, ezen pedig nem tud segíteni ő sem. Olyan szempontból viszont hasznos nekem, hogy minden rosszat kibeszélhetek magamból és ezáltal megkönnyebbülök.
2021. nov. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Igen voltam van aki jó van aki nem
2021. nov. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam, mindenkép ajánlom főleg, ha mélyponton vagy! Azon biztos segít túl lendülni, már csak annyi előnye is van, hogy nem itélkezik, nem igazán rá tartozik, de meghallgat és tanácsokkal lát el.

Az embereknek sok rossz tulajdonsága van, amin nagyon nehéz változtatni. A változás csak rajtad múlik, akarni kell nagyon. Attól, hogy pszichológus elmondja és nem teszel semmit, nem fog változni. Én is sokáig csak jártam, elmondtuk hogy mi lenne ha kevesebbet innék/dohányoznék, időnként sportolnék stb és utána ahogy eljöttem onnan ugyan úgy folytattam. Volt egy pont, amikor már sokat ittam, mellé dohányoztam, akkor sikerült felállnom és onnan változtatni pszichológus sokat segített. :)

2021. nov. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Én is voltam, csak rontott a helyzeten.

Eleve a szociális szorongásom miatt kerestem fel, de ő semmit nem tett annak érdekében, hogy kevésbé szorongjak legalább az ő társaságában. A problémáim nagy részét elmondani sem mertem neki, mert amit elmondtam, arra megjegyzéseket tett, kinevetett, jelentéktelennek nyilvánította, nagy gyakoris szintű megoldásai voltak a dolgokra ("menj oda az emberekhez és beszélgess velük"), túlkomplikált baromságokat talált ki rólam (dependens személyiség, szülőfüggő, önállótlan vagyok, amiért minden nap pár percet beszéltem telefonon az anyámmal, mikor néhány héttel azelőtt költöztem el először otthonról, 19 évesen). A szorongásom azóta is megvan, de pszichológushoz személy szerint nem mennék soha többet. Egy beszélgetés a párommal vagy a barátaimmal többet segít, mint ezek a "szakemberek".

2021. nov. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
Nem. Csak pszichiáternél voltam. Felírt valami gyógyszert, azt baxtam beszedni. Azóta is hülye vagyok.
2021. nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokat tud segíteni a pszichológus. Tapasztalatból mondom. Persze, ahhoz jó pszichológust kell kifogni.
2021. nov. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Többször is. Kb. két olyan hölgy volt (egyik progresszív izomrelaxációt tanított hosszú időn keresztül hatalmas sikerrel nekem,) másik pedig munkaerőpiaci mentorként állt mellettem.


A munkaerőpiaci mentor is tudott nagyon jó izomrelaxációs technikát tanítani nekem, kellemesen ellazultam.


Egy férfinál nem jártam sikerrel (most ment nyugdíjba október 31.-ével,) egy másik férfi ismerősömmel először érdekes szituációba bonyolódtam, de már inkább kellemetlen vele beszélni. Eléggé erőszakos tud lenni.


Volt, hogy egyházi mentálhigiénés tanácsadó segített megkönnyebbülni lelkiekben mélyebb fájdalmakból, de ez nem állandósult. A papok, lelkészek között is vannak szakképzett lelkigondozók szép számmal.


Gyász esetén a gyászterápiás foglalkozások is tudnak segíteni.


De gyerekkoromban nagyon keményen ítélkező pszichológust sikerült "kifogni". Istenképem sokáig eltorzult miatta késői kamasz és fiatal éveimben. A nevelési tanácsadóba járó gyerekeket nagyon sajnálom.

2021. nov. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy megtaláld a megfelelőt. Lehet, hogy az első, vagy a második sem lesz az igazi. Én egynél voltam, háááát..

Eléggé melléfogott. Legyeskedett körülöttem valaki, én nem vettem komolyan, mert láttam, hogy kiről van szó, de ő rábeszélt, hogy de de, vegyem csak komolyan, mert meglátta bennem a nőt, aztán egy hatalmasat pofára estem.

Aztán mikor egy számára nagyon fontos dolgot hoztam fel neki, akkor azt kérdezte, hogy ezt most miért mondtam el?

Aztán a legjobb, mondtam, hogy évek óta leszoktam az alkoholról, nem iszom többet, erre az volt a véleménye, hogy most is alkoholista vagyok, csak absztinens.

Kívánom, hogy ne ilyenekben legyen részed..

2021. nov. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
jaj, nem számára, hanem számomra fontos dolgot
2021. nov. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!