Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehetne megszüntetni a...

Hogyan lehetne megszüntetni a barátok, társak iránti vágyat?

Figyelt kérdés

A mai napon végérvényesen is bebizonyosodott, hogy egyetlen igazi barátom sincsen, akiket én annak tartottam, azok is csak legfeljebb ismerősök, akik érdekből "barátkoztak" velem, valójában nem kedvelnek egy cseppet sem, a szemükben nem érek semmit.

Persze megértem őket, én sem barátkoznék egy ilyen szerencsétlen, béna alakkal, mint amilyen én vagyok. Nyilván nem véletlen, hogy korábban sem voltak soha barátaim.

A kérdés az, hogy én hogyan tudnám elengedni a vágyamat, hogy legyenek végre igazi barátaim? Van, aki hasonló helyzetben volt, és sikerült túllépnie ezen?



2021. okt. 26. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

Nem tudom miért kell ennyire ezen lovagolni, másnak is leginkább ilyen barátai vannak, akik érdekből azok...lehetsz te bármilyen ember, haszon leső emberek mindig lesznek, sőt minél "jobb" ember vagy annál szarabb ez a helyzet.


Nekem alapból nem hiányzik senki, aztán mégis vannak haverjaim, húzz egy határt magadnak, és ettől függetlenül barátok lehetnek.

2021. okt. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Van ilyen, igen, jelen. Szerintem nem akard megszüntetni. Érzed jól magad egyedül, alkoss, írj, rajzolj, zenélj, énekelj - tedd, amit szeretsz, szemlélődj a természetben. És lesznek barátaid előbb-utóbb.

Miért? Mert nem fogod szerencsétlen, béna alaknak érezni magad, ez ad egy jó kisugárzást.

2021. okt. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
96%
Velem is hasonló dolog volt nyáron, amíg segítettem minden jó volt,amint én kértem segítséget(beszélgetés vagy találkozó) le voltam szarva,mind anyagilag mind lelkileg tanogattam az illetőt, ha veszekedes volt se hoztam fel neki soha,hisz magamtól segítettem,aztan fogtam egy nap ossze szedtem magam és leírtam neki a dolgokat őszintén, nem tetszett neki,nehéz is volt,de most már sokkal jobb,hogy nincs ilyen mérgező személy az életemben, engedd el őket, nehéz lesz de napról napra könnyebb lesz,az ilyen emberekert kár bankódni,annyi csalódás fog meg érni az életben,amúgy meg ne görcsölj rá,idővel jönni fognak az életedbe olyan emberek akik megbecsülnek azért aki vagy és nem kihasználnak. Fel a fejjel!
2021. okt. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Ezt az érzést nem lehet igazán elengedni. Inkább csak megtanulsz vele együtt élni. Tanácsom hogy fejleszd az önbizalmad és ahogy ez növekszik úgy lesz könnyebb. Először haverokat keress és általában néhányukbol lesznek barátaid akikre szamíthatsz.
2021. okt. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10%
Csak az nem talál – jelen esetben barátot –, aki nem eléggé keres.
2021. okt. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
A kérdésre válaszolva,sehogy.Nem is kell!Az ember,társas lény.Legyenek csak ismerőseid.Abból akár barátság is lehet.
2021. okt. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést egy éve.


Egy évvel ezelőtt pontban emlékszem ki mentem egy magasabb sziklás helyre, hogy leugorjak. Az oka az volt, hogy nem voltak barátaim, és a családom is leszart.

Ez a fajta depresszióm 2020 nyarától 2021 nyaráig tartott. Idén nyáron nem beszéltem egy osztálytárssal se, megalázták. Rájöttem, hogy nekem nem kell barát, ekkor. Jó ez hülyeség, de kialakult az emberekről egy negatív vélemény. Ez jó volt? Nem. Senkivel sem beszéltem a nyáron.

Augusztus végén megtaláltak, bocsánatot kértek. Tudtak a depressziómról, leszarták.

Azóta a kapcsolatom jobb velük, sőt bármit szinte megbeszélhetek, de például ugyanúgy mindent full egyedül csinálok, senki se megy el velem sehová. Rosszul kell magamat éreznem miatta? Rengeteg internetes barátom van. Találkozni akarnak velem, és elmondták, hogy nagyon jó ember vagyok, csak az a baj, hogy ők kelet-magyarországiak én meg a Balatonnál.


Lényeg, hogy szerintem rossz helyen keresgélsz barátokat, én is így vagyok vele, ettől te nem leszel kevesebb, ugyanolyan értékes ember vagy, és 1-2 év múlva neked is lesz hidd el, csak magadat kell fejlesztened. (Én 17 éves vagyok még csak, de jövőre elköltözön otthonról és ez jó.)

2021. okt. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Csalódott vagy ez érthető. Hogy ilyen végletesen fogalmazol az kicsit gyanús. S mintha az elvárásaid is túlzottak, dühödtek lennének. E kettő kicsit depresszióra utal. Kis nárcizmusra esetleg. Valami önfejlesztést (önismereti csoport, könyv, tréning) megpróbálhatnál, míg nincs barát a közeledben.
2021. okt. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Kata 26 ***** válasza:
Én is a Balaton mellett lakom, most én is el vagyok keseregve, 1 éve már kb hogy nem jártam itt.
2021. okt. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én veszprémi vagyok.
2021. okt. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!