Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit lehetne kezdeni az életemm...

Mit lehetne kezdeni az életemmel még?

Figyelt kérdés

Lassan 34 éves leszek, és még semmit sem értem el az életben. A legjobban ami zavar, hogy annak idején nem fejeztem be a középiskolát, így jelenleg is 8 általános iskolai végzettségem van. Csak gyári munkákat tudok végezni így, mindig ilyen munkáim voltak. Barátnő, barátok sincsenek.

Más embereknek ebben a korban már szakmája/diplomája van, felesége, sőt, gyerekei is vannak, és saját autója, talán lakása is. Nos, nekem még jogosítványom sincs.


Sajnos már nincs erőm, motivációm a változtatásra. Annyi minden lenne, annyira el vagyok maradva, hogy fogalmam sincs hol kéne kezdeni.


A másik dolog ami zavar, hogy a szüleimnek is csalódást okoztam ezzel, hogy ennyire semmirekellő lettem.


Tehát az én életem már nem hinném, hogy sok jót tartogatna számomra. Csak egyre rosszabb lesz, ahogy telik az idő. Én már belülről meghaltam kb. 15 évesen, azóta csak vagyok és telnek a napok, nem történik semmi.


2021. okt. 15. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagy lekésve semmiről, ne mások életéhez hasonlítgasd a sajátod, mert akkor soha nem leszel boldog.

Ne mondj le magadról 33 évesen és ne akarj mindent egyszerre "behozni", de kezdd el valahol. Nem azért, mert másoknak már ez van meg az van, hanem mert te szeretnéd.

Pl a jogsival kezdhetnéd, szerintem az a legegyszerűbb feladat ezek között. Mindenképp egyszerűbb mint kapcsolatokat kialakítani vagy lakást szerezni.

A gyárakban jó a fizetés, azt mondják. Minden hónapban tegyél el belőle valamit jogsi-alapba meg autóra. Autóból is elég egy olcsóbb, nem is érdemes többmillióssal kezdeni friss jogsival.

Az unokatesóm egyébként szintén gyári melós, de lassacskán összeszedett mindent amire szüksége van. Tök klassz élete van egy feleséggel, két kisfiúval, saját házikóval, jogsival, autóval, és nem valami diplomás akárki, "csak" egy gyári melós.

A hozzáálláson nagyon sok múlik, de azon bármikor változtathatsz. Bízz magadban, a jövődben, és szépen lassan építgesd magad.

2021. okt. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Esti sulin megcsinálod az érettségit, utána egy jogsit. Később szakmát is kitanulhatnál. Nyelvvizsgához sincs késő, nem vagy te még öreg. Tőled függ az egész, ne keress kifogásokat. Akaraterő, kitartás, szorgalom. Senkinek nem hullik magától az ölébe semmi. Azzal hogy ott hagytad a középsulit, kicsesztél magaddal nagyon, és most is csak gyártod magadnak a kifogást,hogy már késő.
2021. okt. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Azért az írásod minősége és stílusa nem tükrözi azt, hogy még érettségid sincs... Az "átlag" 8 általánost végzett emberek nem így írnak.
2021. okt. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%
Minden nap több ilyen őrült írogatja ide ki ezt az önsajnálkozást, többek közt mint te is, hogy nincsenek barátok. Nemhogy összeállnátok egy csapatba. Egy való világot azért megnéznék veletek. Mennyi okosságot tudnátok összehordani?
2021. okt. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos már nincs erőm, motivációm a változtatásra."


Más nem fog változtatni rajta. Neked nem ér meg ennyit, akkor megy a levesbe.. egy elpazarolt élet.

2021. okt. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a mondást?


Segíts magadon, az Isten is megsegít.


Ez egy nagyon jó mondás. Vagy teszel magadért erőfeszítéseket és sikeres lehetsz, vagy várhatod a sült galambot, de előre szólok, az nem létezik.

2021. okt. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos, űrhajós már tutira nem lehetsz, de 40 éves korodra simán elérhető egy kényelmes, jól fizető vállalkozás. Család, gyerek, hitelmentes családi ház.
2021. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!