Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Segítene rajtam, ha lenne...

Segítene rajtam, ha lenne társam? (26N)

Figyelt kérdés

Eddig 2 hosszabb kapcsolatom volt, 16-19 éves koromig, és 21-24 éves koromig. Most 26 éves vagyok.


Az első kapcsolatom előtt úgy elvoltam magamban. Mikor összejöttem az első barátommal, akkor nagyon motivált lettem arra, hogy jobban figyeljek magamra kívül-belül, jobban működtem. Sajnos nem passzoltunk össze, elhidegültünk egymástól és szakítottam. Nem szomorkodtam amiatt, hogy vége, jobb volt nélküle. Abban a 2 évben nagyon szétszórt voltam, nem volt motivációm semmire. Akkor vágytam társra, de nehezen találtam megfelelőt.

Majd megismertem a következő barátom, és szintén sikerült összekapnom magam, élveztem az életet, sokmindent csináltam és a párom felnézett rám emiatt. Ebből költözés miatt távkapcsolat lett, szintén elhidegülés és szakítás.


Eldöntöttem, hogy egyedül maradok egy darabig, építem a karrierem és megpróbálok a saját lábamra állni, majd ha már független leszek, akkor leszek nyitott egy társra. Szakítás után volt egy rövidebb gyász időszakom miatta, de aztán elkezdtem magamra fókuszálni. Az elején jól ment, de sajnos nem tartott sokáig. Azóta is (2 éve) úgy érzem, hogy csak vergődök, nincs motivációm semmire, még a karrierépítés sem érdekel, a barátaim is egyre kevésbé érdekelnek.


Nem érzem azt, hogy megvesznék amiatt, mert nincs barátom, különösebben nem is vágyok rá, mert jelenleg nincs megfelelő partner jelölt. De megpróbáltam elgondolkodni a motiválatlanságom és érdektelenségem okán, és csak ezt találtam. Amikor volt mellettem valaki, még a rosszabb kapcsolati időszakokban is, akkor 110%-on pörögtem, amikor meg nem, akkor épphogy 1%-on. De lehet, hogy pont csak véletlenül jött ki így a dolog...


Jelenleg magamra se ismerek, egyre kevésbé vagyok az a motivált, tettre kész, pozitív személy, mint régen. Szerintetek segítene rajtam egy kapcsolat? Jót tenne, ha elkezdenék ismerkedni? Vagy próbáljam megoldani egyedül, hogy visszaszerezzem a motivációm?


Nyilván nem ugranék bele hirtelen egy kapcsolatba, csak ha úgy gondolom, hogy működne. De már 2 éve még csak nem is ismerkedem és mindenkit visszautasítottam úgy, hogy nem ismertem őket és esélyt se adtam, mert annyira úgy gondoltam, hogy egyedül kell "építkeznem".


Mi a véleményetek? Mit lenne jó tennem?


26N


2021. okt. 6. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Benne van a válasz a kérdésedben. Légy nyitott, ismerkedj aztán majd alakul. Jót fog neked tenni a kapcsolat.
2021. okt. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Bocsi, nem olvastam végig, mert két mondat után meguntam, de írj rám, ha pasi kell. 27/F
2021. okt. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak mindenhol azt ajánlgatják, hogy az ember legyen rendben egyedül és utána keressen társat. Én már 2 éve próbálom összekapirgálni a motiváció és a lelkesedés, dolgok iránti érdeklődés morzsáit, de nem megy. Azóta tényleg vergődök. Nem vagyok depressziós vagy szomorú, ilyesmi. Csak semmi nem érdekel. Akkor így kezdjek el ismerkedni?
2021. okt. 6. 09:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Én pont így voltam mindig.

Minden szakításom után elzerveztem hogy én majd magamra koncentrálok, ami működött is egy darabig. De be kellett látnom, hogy szeretek kapcsolatban lenni. Akkor vagyok igazán elememben ha van egy társam.

Úgyhogy én bele lendültem az ismerkedésbe és jobban is lettem 😁

Van aki akkor érzi igazán jól magát és akkor tud önmaga lenni ha kapcsolatban van. Van aki elveszett egyedül. Nincs ezzel semmi baj.

Ismerkedj, beszélgess, járj el a barátaiddal kikapcsolódni.

Neked a társaság hiányzik. Nem szabad bele punnyadni a mindennapokba

2021. okt. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Pszichológussal kéne beszélni. Azt mondod, az első kapcsolatod előtt elvoltál.Mivel gyerekek nem szoktak kapcsolatban élni, ez adja magát.


De végül is, ha téged nem zavar, akkor folyamat pasizz. Engem zavarna, hogy nem tudok magammal élni.

2021. okt. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ez elég fura

miért a párod motivál? magadtól is képes vagy előre jutni

2021. okt. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nézz magadba, és gondold át. Attól valóban motiváltabb lennél, ha valakivel együtt néznétek a netflixet, és esténként melletted horkolna?
2021. okt. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En pont ez vagyok 1% kapcsolaton kivul es 100korul kapcsolatban, engem betegnek mondanak kb annak is erzem mar magam, ergo egyedul maradok es semmi se lesz belőlem. F/28
2021. okt. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!