Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hol keressek magamnak barátot?

Hol keressek magamnak barátot?

Figyelt kérdés

Egyetemen próbálkoztam, nem sikerült valódi barátságra lelnem, inkább amolyan kell-e jegyzet, van-e jegyzet, mikor van a határidő ismerősöket találtam. Néha ellátogatok a múzeumba vagy a színházba, de nagyrészt csak a könyvtárban gubbasztok. Nincs sok kedvem eljárni már ezekre a helyekre sem, mert nincs kivel. A könyvtárban próbáltam lesni, hogy ki milyen könyvet olvas, hátha találok olyat, akit hasonló dolgok érdekelnek, de nem jutottam sokra.

A legfőbb probléma velem, hogy furcsának kiáltanak ki. Volt már aki azt fejtegette, hogy autizmus gyanús lehetek. Annyit tudok, hogy gyorsan lejön rólam, hogy nem vagyok ''normális''.

Így van-e esélyem barátra lelni? Hol tudnék ismerkedni?



2021. aug. 22. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Neten. Nekem is csak így sikerült, de legalább sikerült.
2021. aug. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Ha szereted a relytejes torteneteket,a bunugyi kronikakat,meg a szellemeket stb stb.Akkor en szivesen leszek a baratod!
2021. aug. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mit dolgozol? Milyen hobbijaid vannak? Milyen témákban vagy járatos, vagy mi az ami érdekel? Ezekkel kacsolatos fórumokon/oldalkon megpróbálhatsz ismerkedni. A közös érdeklődésikör egy jó beszédinditó :)
2021. aug. 23. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Én leszek a barátod, ha szeretsz macskákat főzni.
2021. aug. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Ezt a fura jelzőt én is megkaptam másoktól sokszor, illetve korábban nekem sem ment egyszerűen az ismerkedés, voltak szintén ilyen autista-gyanús tulajdonságaim, és nem érdekeltek azok a felszínes dolgok sem, amivel a környezetem a legtöbbet foglalkozott, így sok közös nem volt bennünk.

Idővel meguntam ezt, mert volt nekem is igényem egy rendes baráti társaságra, és megpróbáltam közelebb kerülni az emberekhez azáltal, hogy eljártam ide-oda másokkal, amelyek amúgy nem vonzottak, de legalább láttam, hogy viselkednek egymással, és így utólag megtanultam, hogy kell úgy kommunikálni, mint egy "normális" ember.

Az egyetem nekem sem jött be ilyen szempontból, nem igazán voltak nyitottak az emberek tanulmányi témákon kívül. Inkább később munkatársak, illetve az internet segített barátokra lelni.

Milyen könyveket szoktál olvasni, fiú vagy lány vagy egyébként? :)

24/F

2021. aug. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hasonló csónakban evezünk, kedves kérdező.

Én is megkaptam az autizmus jelzőt. :D


Miből hiszed azt, hogy nem vagy "normális?"

2021. szept. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem még nem mondta senki, hogy olyan lennék, mint egy autista, de őket szemlélve már volt olyan gondolatom, hogy hasonlítok rájuk. Van bennem valami erős empátia is irántuk, olyasmi érzés, hogy "átérzem a helyzetüket, megértem őket".


Egyébként nekem sincs igazán mély baráti kapcsolatom, pár haver van, akikkel néha összejárunk, de túl ritkán ahhoz, hogy mélyebb dolgokról is beszélgethessünk. Egyébként nekem is az az érzésem, hogy az emberek többsége számomra érdektelen dolgokkal foglalkozik, mainstream gondolkodású. Emiatt sokszor úgy érzem, mintha az egész világon egyedül lennék, hogy nincs igazán lelki társam, akivel a gondolataimat megoszthatnám. De már eléggé elfogadtam ezt az állapotot.


Ettől függetlenül én nem ezt a magatartást javaslom, menjél minden nehézség ellenére emberek közé (könyvtár, bicikli, túrázás, konditerem, edzés, stb.), mert pusztán az, hogy közöttük vagy, segíti a társadalmi beilleszkedésedet, a barátság kialakításának pedig mégis csak a legjobb lehetősége. Ezen kívül az internetes tematikus fórumok is egy jó tipp - ott összefuthatsz olyanokkal, akikkel hasonló az érdeklődésetek.

2021. szept. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!