Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit lehet tenni az ilyen...

Mit lehet tenni az ilyen magány ellen?

Figyelt kérdés

Tudom... A helyes válasz az, hogy "menj emberek közé" .

De én nem akarok emberek közé menni elég volt már bőven.

Régebben jólestek a hosszú 4-5 órás beszélgetések és séták egy-egy barátommal de ma már nem vágyok erre, csak egyedül szeretnék lenni, gyakorolni a zongorát és zenélni. Mégis sokszor úgy érzem, hogy semmi energiám nincs és ihletet sem kapok a zeneszerzéshez ha nem megyek emberek közé. Az ex barátnőmmel évek óta se veled-se nélküled kapcsolatban vagyunk, hiába szeretjük egymást teljes szívből, az nem elég. Én sérült vagyok sok tekintetben, ő pedig naív... Mindegy is a lényeg hogy egy ideje (2-3 hónapja) nem találkozok már emberekkel, vagy csak hébe-hóba összefutok velük ha az eszükbe jutok és olyankor is folyton szorongok és úgy érzem, elegem van az emberekből. Szeretnék elvonulni a világtól egy évre (mert egy évet kihagyok egyetem előtt) de nem tudok a családomtól is elvonulni. Azt vettem észre hogy, ahogy belesüppedek a magányba 1 hét után, egyre jobban depressziós leszek és cselekvésképtelen de mindeközben ugyanúgy elutasítom az embereket.

Lényegében: Szükségem van az emberekre de magányra vágyom.


(lehet egy kicsit kaotikusan fogalmaztam, előre is, utólag is bocsi)



2021. júl. 21. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Menj pszichológushoz, aki segít eldönteni, hogy mit akarsz, mert most fogalmad nincs.
2021. júl. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Inkább azt kéne megfejteni mit akarsz tenni ellene?

Szerintem csak valami olyan dolog kéne, amiből energiát merítesz,mindegy hogy egy jó kapcsolat vagy egy szép eredmény esetleg kreatív dolog,sportteljesítmény, bármi,ami feldob.

Ez a savanyúcukor mentalitás depresszióhoz vezet.

2021. júl. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy olyan embert nem találsz, akivel jól éreznéd magad?


Próbáld azonosítani még pontosabban, hogy mi az, amit hiányolsz az életedből. Mi az, ami hiányzik neked az emberekkel való együttlétből, és mi az, ami taszít?

2021. júl. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!