Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem tudok ismerkedni vagy...

Nem tudok ismerkedni vagy barátokat szerezni, mert túl unalmas az életem és le vagyok maradva a koromhoz képest?

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista lány vagyok, de úgy élek mint valami kisgyerek vagy egy nyugdíjas, pláne a pandémia óta. Mindig is inkább kevesebb barátom volt és soha nem voltam az a nagy közösségi ember, de az utóbbi időben velük is eltávolodtunk egymástól és ellaposodott a szociális életem. Ebben nyilván a járvány is szerepet játszik valamennyire, de úgy érzem a barátaimmal szimplán más irányt vett az életünk és sok mindenben le vagyok maradva hozzájuk képest, már nem vagyok elég fontos, izgalmas, érdekes stb. Azt gondolom talán ez lehet az oka annak is, hogy nem tudok új kapcsolatokat kialakítani másokkal.

A barátaimmal jelenleg mind máshol élünk, tehát megnőtt köztünk a távolság és új közegbe kerültünk (továbbtanulás, munka, párkapcsolat stb., különféle okok miatt). Sokaknak lettek új barátaik, de főként párkapcsolatuk (ők vagy csak a barátjukkal/barátaikkal vannak vagy más párokkal szerveznek közös programot, pl. az egyik barátnőm minden szabadidejét külföldön tölti a barátjával és olyankor köztünk teljesen megszakad a kapcsolat) vagy van köztük olyan is, aki már házas és gyereket szült (vele teljesen megszakadt a kapcsolat), de például valaki már főállásban dolgozik és a munkájára hivatkozva nem ér rá soha. Egy-két barátommal még a neten keresztül tartom a kapcsolatot vagy max. félévente egyszer találkozunk, de ez már nyilván nem olyan. Sokszor kifejezetten kellemetlenül érzem magam, mert már nem nagyon tudok mit kezdeni velük. Meghallgatom őket és válaszolgatok, de én nem nagyon tudok mit mesélni, mert velem nem történik soha semmi.

Én viszont nem tudtam új kapcsolatokat kialakítani, sem párkapcsolatom, sem új barátaim nem lettek. Úgyhogy így egyedül maradtam, nincsen senkim, de egyszerűen nem tudok ismerkedni. Sokszor azt éreztem, hogy új közösségbe kerülvén kellene valami villantani vagy legalább valami nagyon jófej, bulis, vicces, pörgős stb. személyként bemutatkozni, én viszont nem vagyok ilyen és nekem ez nem megy. Mindig kérdezgetni szokták azt is, hogy van-e barátom, mit szoktunk csinálni barátokkal, hol voltam nyaralni vagy hová megyek, mi a terv szilveszterre, biztos voltam én is azon a bulin stb. és akkor tök ciki sorban válaszolgatni, hogy nincsen, nem, sehol, sehová, semmit, nem tudom, nem voltam stb. Ilyenkor mindig én vagyok ugye a gyökér kislány, akinek nincsen senkije, béna, unalmas, nem jár sehova, csak otthon ül és tanul stb. Mostanában interneten próbáltam ismerkedni (máshol nem is tudnék), de az kb. ugyanez, kapásból hülyének néznek. Holott amúgy csomó mindenhez lenne kedvem (bár azt is észrevettem, hogy engem nem igazán érdekelnek azok a dolgok, amik a legtöbb korombelit), csak nincsen hozzá társaságom és most nagyon nincs is hová mennem, mit csinálnom még egyedül sem. Szeptemberben visszaköltözöm az egyetem városába, de most valószínűleg ott is egyedül fogok lakni, egy ismerősöm sem lesz már ott, a barátaimmal változatlan lesz a helyzet, max. megint csak egyedül fogok tudni majd eljárni valahová és, ha esetleg megint jönnek a lezárások, távoktatás stb., akkor még csak egyetemre sem fogok eljárni otthonról.

Szóval tök egyedül érzem magam, magányosan, unalmasan stb., de fogalmam nincsen, hogy mit tudnék tenni ez ellen.


2021. júl. 12. 14:21
1 2
 11/18 anonim válasza:
40%

Szia!

A bejegyzéseid alapján intelligens, okos lány vagy. Bármilyen területen is tanulsz, mindenhol vannak gyakornoki programok, bedolgozási lehetőségek, szakmai napok, programok. Amíg klasszikus társas pihenéssel nem tudod eltölteni a szabadidőd, használd ki arra, hogy már most gyakorlatot és kapcsolati tőkét gyűjtesz a leendő hivatásodban, ez ugyanis segíteni fog a későbbi elhelyezkedésben. Illetve főzhetünk valamit :)

2021. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Egy vidéki egyetemen tanulok bölcsészettudományi karon, szóval ez nem az a helyzet, hogy az ember fogja magát és elmegy gyakornoknak. Bár az elkövetkező félévekben nem is lenne rá időm, hogy érdemben dolgozzak az egyetem mellett.
2021. júl. 13. 13:11
 13/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, "nem is lenne rá időm, hogy érdemben dolgozzak az egyetem mellett."


Hogy akarsz pasizni, kapcsolatot? Egy kapcsolatot ápolni kell.

2021. júl. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Hát szerintem ne hasonlítsuk a munkához…
2021. júl. 13. 17:26
 15/18 anonim ***** válasza:
6%

Hát kérdező, igazából a többi válaszadónál jobbakat én sem nagyon tudok tanácsolni. Talán még érdemes lenne kipróbálni a Badoo-t is, ha eddig azt nem tetted meg, illetve ideális lenne mellette újra elkezdeni Tinderezned, hátha így több sikered lenne a párkeresésben.

Írtad még, hogy régen eljártál edzőterembe, szerintem amint van rá lehetőséged, kezdj el újra járni oda. Ide amúgy sem a társaság miatt járnak az emberek, valamint sokan egyedül mennek csak úgy mint te, szóval ha már heti egyszer már lemész már valami történt veled azon a héten, na meg van esély ott is az ismerkedésre, habár nem épp a legideálisabb hely ebből a szempontból.

Esetleg még a szaktársaidhoz kellene megpróbálnod valahogy közel kerülni, ha szeptembertől egyedül élsz majd, akkor felhívhatod magadhoz tanulni őket, ha ez megvolt lehetne utána valami közös programot szervezni stb. Sőt elég, ha csak egy emberrel sikerülne valahogy összebarátkoznod.

Remélem tudtam segíteni, én se vagyok az a bulizós fajta és nekem sincs társaságom akivel eljárjak bulizni és soha nem is volt, de azért én ettől még sose gondoltam magamra kevésbé fontos/érdekes emberként.

2021. júl. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia.


Hasonló helyzetben vagyok, csak srácként.


Gimiből maradt pár haverom, de velük kezd megszűnni a kapcsolat, mert úgy érzem, hogy nem úgy állnak a barátságunkhoz, mint én. Ráadásul ők is baromira elfoglaltak. Egyetemen nem igazán sikerült új barátságokat kialakítani, mindig volt egy-két számomra fontos, megbízható haverom, akikkel beszélgettünk, jegyzetet cseréltünk, de odáig senkivel nem jutottam el, hogy egyetemen kívül is elmenjünk valahova együtt pl. Ezek az ismeretségek megmaradtak ilyen "tanulószobás" haveri kapcsolatoknak, semmi komolyabb nem lett belőlük, egy kávé sem.


Párkeresés nekem sem nagyon megy, a társkereső oldalakon nem vagyok túl népszerű, de egy ideje nem is bánom, mert fogalmazzunk úgy, hogy nagyon sok nemcsak, hogy párkapcsolatra, de úgy en bloc emberi kapcsolatokra alkalmatlan lány van fent. Hogy polkorrekt legyek, nyilván fiúból is rengeteg ilyen van, de én nem vagyok meleg, úgyhogy nem fiúkat nézegettem.


Az egyedüllétről elsősorban munkával, hobbikkal próbálom elterelni a figyelmet.


Gyakornokként dolgozom a közeli gyárban, nem vészes a munka, van pár haver is, na meg pénz is.


Szabadidőmben meg mostanában a Babettámat újítom, amire egy valag pénzt elköltöttem már, de az élmény miatt mindent megért, illetve egy kedves szomszédommal (idős ezermester bácsi) elmélyült a kapcsolatom, sokat beszélgettünk, dolgoztunk együtt egymás sz-r motorján 🤣 (neki is van Babettája), és addig sem unatkoztam.


Ha gondolod, Babettázz velem 😂😜💪 na jó, csak viccelek, de szívesen beszélgetnék veled, ha gondolod. ☺️


21F

2021. júl. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Így kell ezt csinálni 16os :D
2021. júl. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kérdező! Szia!

Mi van veled mostanság? Jobban érzed már magad?

20F

2022. szept. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!