Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, ha magányos...

Mit csináljak, ha magányos vagyok?

Figyelt kérdés
Magányos férfi vagyok, nem kellek senkinek. Sokat gondolkodok mostanában az öngyilkosságon, de ez egy olyan dolog általában, ami lassan érik be az emberben. Bár valaki napok alatt véghez viszi, de inkább évekig rágódnak rajta a legtöbben. De visszatérve a magányra, nem tudok megküzdeni vele. Belefáradtam a lelki fájdalomba. Vannak napok, amikor jobban érzem magam, de több az olyan, amikor nem. Hogy mikor voltam utoljára boldog? Nem tudom. Minden nap boldognak kell lennünk, amiért élhetünk, de én ennek nem tudok örülni, nem tudok boldog lenni. Nehéz erről beszélnem, hiszen a legfontosabb dolgokat a legnehezebb elmondani. Ha ezekről beszél az ember, akkor nevetségesnek érzi magát, hiszen szavakba öntve összezsugorodnak, jelentéktelenné válnak. Sokan nem értenek meg, nem értik, miért olyan fontos ez nekem, hogy közben majdnem sírva fakadok. És szerintem ez a legrosszabb. Amikor a titok nem miattam marad titok, hanem mert nincs, aki megértsen.

2021. júl. 11. 23:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Mi miatt látni a soraimból?
2021. júl. 12. 01:09
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Átjön az intelligencia. Egy intelligens ember pedig soha nem lesz elveszve. Olyan szempontból, hogy átlátja a helyzetét, képes értelmesen gondolkodni, és emiatt észreveszi a lehetséges kiutat is, csak előbb a lelki gátakon kell átmászni, és ez a legnehezebb. De ha azokat idővel elhárítja tudatosan (mivel képes rá, megvan hozzá az esze) onnan már tudja hogy hogyan tovább. Az egybites nem tudja, és ez látszik is a gondolkodásmódján, az írásán. Ahogy saját magáról és az őt körülvevő világról beszél.

A legtöbb magányos kérdező nagyon haragos. Mérges az egész világra, folyamatosan hárít. Hogy a körülmények, meg a pénzhiány, meg az előnytelen külső, meg amúgy is mindennőqrva. Te nem hárítasz, csak leírtad a helyzeted. Mindössze annyi veled a baj hogy kishitű vagy, romokban van az önértékelésed. Ami egyébként érthető, én legalábbis megértem mert jártam a te cipődben. De ezen lehet változtatni.

2021. júl. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy hol kezdjem a változást. Teljes a zűrzavar a fejemben.
2021. júl. 12. 08:03
 14/14 anonim ***** válasza:

Akkor meg is van az első feladatod. Lecsendesíteni a zűrzavart.

Fejlesztened kell magad, ha úgy tetszik, tréningezni az agyad, újraprogramozni.

Meg kell szeretned saját magad. Nem kell átcsapni önimádóba, de legalább egy picit szeretned kell magad. Nem vagy kevesebb másoknál, benned is ugyanannyi jó tulajdonság van mint bárkiben. Tudom hogy a saját hibáinkat, hiányosságainkat sokkal könnyebb kiszúrni és cafatokra boncolni mint a pozitív tulajdonságainkat, de a rosszat félre kell tenni. Igen, ott vannak azok is, de pont ez tesz emberré, esendővé. Nem arra kell koncentrálni, hanem a jóra.

Ha úgy érzed hogy egyedül is rendet tudsz tenni a fejedben akkor még ma kezdd el, ha egyedül nem megy, akkor pedig ne szégyelld szakember segítségét kérni.

Egyébként az az érdekes a pszichológusokban hogy amikor ott vagy nála és beszélgettek, sokszor nem érted hogy most miért mondja ezt vagy azt, tök hülyeségnek vagy épp irrelevánsnak tűnik, aztán mikor hazamész és leülepszik az egész, akkor jössz rá hogy mit miért mondott, és olyankor már látsz benne rációt. Mindenképpen érdekes tapasztalás egy ilyen terápia.

2021. júl. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!