Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, ha magányos...

Mit csináljak, ha magányos vagyok?

Figyelt kérdés
Magányos férfi vagyok, nem kellek senkinek. Sokat gondolkodok mostanában az öngyilkosságon, de ez egy olyan dolog általában, ami lassan érik be az emberben. Bár valaki napok alatt véghez viszi, de inkább évekig rágódnak rajta a legtöbben. De visszatérve a magányra, nem tudok megküzdeni vele. Belefáradtam a lelki fájdalomba. Vannak napok, amikor jobban érzem magam, de több az olyan, amikor nem. Hogy mikor voltam utoljára boldog? Nem tudom. Minden nap boldognak kell lennünk, amiért élhetünk, de én ennek nem tudok örülni, nem tudok boldog lenni. Nehéz erről beszélnem, hiszen a legfontosabb dolgokat a legnehezebb elmondani. Ha ezekről beszél az ember, akkor nevetségesnek érzi magát, hiszen szavakba öntve összezsugorodnak, jelentéktelenné válnak. Sokan nem értenek meg, nem értik, miért olyan fontos ez nekem, hogy közben majdnem sírva fakadok. És szerintem ez a legrosszabb. Amikor a titok nem miattam marad titok, hanem mert nincs, aki megértsen.

2021. júl. 11. 23:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Milyen idős vagy? Illetve hol ismerkedsz és hogyan?
2021. júl. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Akkor kezet foghatunk. Szintén így vagyok és érzek. Neked mi a lelki bajod? Írd le, hátha könnyebb lesz. Ez úgy is anonim oldal. Bártran bevállalhatod.
2021. júl. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
29 éves vagyok, és sehol nem ismerkedem, mert a folyamatos kudarcokba belefáradtam. Nem vagyok egy szép ember, talán az átlagot sem érem el, ez a fő probléma. Ennek ellenére a boldog életet én is megérdemelném, de az élet úgy döntött, hogy ezt a minimumot sem adja meg nekem. Egy szorongó, frusztrált, depressziós ember vált belőlem az évek alatt.
2021. júl. 11. 23:43
 4/14 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy nem kellessz senkinek. Értékes ember vagy mint bárki más, és a fogalmazásod alapján még normális is, ami nagy kincs, hidd el.

Biztos vagyok benne hogy vannak olyanok akik nagyon örülnének ha te lennél a párjuk.

Tudom hogy nagyon nehéz ismerkedni, még nőként is nehéz, és látom ismerősi körben hogy férfiként még nehezebb, de én hiszek abban hogy előbb-utóbb mindenkinek összejön.

Talán ha nem görcsölnél rá, egyszer csak rád találna. Annyi is elég ha nyitott szemmel jársz. Persze próbálkozni kell, csak nem erre tenni fel az egész életkedvedet.

Én nagyon-nagyon sokáig voltam magányos, szintén az öngyilkosság küszöbén, és megnehezítettem a saját dolgom, mert folyamatosan ezen kattogtam, semminek nem tudtam örülni, mert minden jó dologról az jutott eszembe, hogy mit sem ér ha nincs társam.

Mikor már nem bírtam tovább, tudatosítottam magamban hogy a görcsösséggel csak rontok a saját lelki állapotomon, és akkor teljesen megváltoztak a dolgok.

Egészen biztos vagyok benne hogy nem maradsz örökre egyedül, lesznek még jó idők.

2021. júl. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4


Én is azzal biztattam magam, hogy majd jönnek jobb idők, csak közben eltelt 29 év, és rohadtul nem jöttek. Ha eddig nem jöttek, ezután sem fognak. Jól fogalmazok, helyesen írok? Igen, mert okos, intelligens és tehetséges férfi vagyok, de ki veszi ezt észre? Hamarabb észreveszik az önbizalomhiányt, a csúnyaságom. Olyan felszínes világot élünk, hogy a magamfajta, nehezen tud érvényesülni, könnyen elbukik. Ha az embernek nincs önbizalma, felzabálja az élet. Nekem mitől legyen? A 29 év sikertelenségtől? Persze jönnek majd egyesek, hogy sajnáltatom magam, de ezzel a kijelentéssel újabbat rúgnak csak belém. Pedig nem sajnáltatás ez, hanem a szomorú tények, melyek a szomorú valóságot adják. Szóval nehéz arra gondolni, abban bízni, hogy majd jönnek jobb idők.

2021. júl. 12. 00:02
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Neked egy kis bátorításra lenne szükséged, semmi másra (jó, némi szerencse sem árt). Az az igazság, hogy fogalmad sincs arról, mire lennél képes, ha elhatároznál magadnak egyetlen célt, amivel tudnál bármilyen módon javítani az életeden és csupán egyetlen 1 hónapra, nem többre, csak 1 hónapra arra az egy dologra koncentrálnál és minden erődet beleadnád amit csak tudsz. Elárulom, meglenne az eredménye és meglepődnél rendesen, hogy mit tudtál kihozni magadból. Ha nem hiszed, próbáld ki. Csak elkezdeni nehéz, utána napról napra könnyebb. Ez nem csak munka keresésre, de szociális képességek fejlesztésére, káros szokások elhagyására és bármilyen alkotó tevékenységre egyárant igaz. Sokkal-sokkal több van benned, mint amit Te magadról gondolsz. Jó lenne, ha ezt a környezeted is elkezdené érzékeltetni Veled. Ha már nagy a gáz, ne félj és ne szégyelj külső segítséget kérni (barát, rokon, szakember), szinte senki nem boldogul teljesen egyedül ezen a világon, Te sem vagy egyedül.
2021. júl. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Nekem 31 évesen lett először kapcsolatom. 29 évesen még abban a tudatállapotban voltam amiben most te. De ismerek olyat is akinek még nálam is később jött össze.

A csúnyaság nem gond. Én egy előnytelen külsejű nő vagyok, és találtam magam mellé egy szintén előnytelen külsejű férfit. Nem vagyunk attól kevesebbek hogy nem nézünk ki jól, ugyanúgy tudunk szeretni.

Ha körülnézel az utcán, nemcsak a szép embereknek van párja.

Azt elismerem hogy az önbizalomhiány problémás társkeresésnél, mert negativitással társul. Átéltem.

A negatív embereket a többség kerüli, de ha belegondolsz, te is inkább egy pozitív, mosolygós, kommunikatív emberrel elegyednél szóba ha választhatnál, mint egy szorongó, negatív emberrel.

Én egyrészt minden ismerkedési próbálkozásomnál nyíltan elmondtam hogy mi a helyzet velem, hogy problémás vagyok mert van némi lelki gubancom, hogy senkit ne később érjenek meglepetések, másrészt mindig mantráztam magamnak hogy ne vegyem olyan komolyan a dolgokat, ne pozicionáljam túl magam. A világ szemszögéből csak egy porszem vagyok, senki nem azzal van elfoglalva hogy én szorongok, mindenki magával foglalkozik. Így igyekeztem öngyógyítani magam, és először kényszer volt az egész, de idővel könnyebb lett. Ez a "fake it till you make it" dolog szerintem működik.

Most is hajlamos vagyok lebecsülni magam és szorongok is, de fényévekkel jobb a helyzet mint régen. Apró lépésekben haladok, minden könnyebben megy ha az ember nem gondol bele hogy mekkora meló van előtte.

Nekem pl tökéletesen elég amit magadról írtál, ha egy férfi "okos, intelligens és tehetséges" és teljesen biztos vagyok benne (és erre a nyakamat is tenném) hogy rengeteg nő van aki szintén ezeket keresi a férfiakban.

2021. júl. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
6, pont így látom én is, a kérdező abszolút nem reménytelen eset.
2021. júl. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam már, hogy el kellene hagynom Magyarországot, és egy nyitottabb, kevésbé szorongó, kevésbé befásult társadalomban új életet kezdeni. Talán jó hatással lenne rám az új élet új közeggel. Tudniillik, a nagyszüleim elég sokáig Kanadában éltek, és kisebb koromban sokat voltam kint, volt, hogy hosszabb időre mentem ki. Megtanultam angolul, kb. 98 százalékos a tudásom angolból, megértek szinte mindent. Pár olyan dolog van, amit nem, például politikával és egyéb dolgokkal kapcsolatos szakszavak, kifejezések. Na de amit ki akarok hozni ebből, hogy ezt a tudást kamatoztathatnám, de nincs merszem belevágni. Olyan ember, mint én, nagyon nehezen szánja el magát éppen az önbizalomhiány miatt. Ugyanakkor roppant szimpatikus számomra az Egyesült Államok. Sokféle ember él ott, és talán jobban tudnék érvényesülni, mint kicsiny hazánkban. Viszont, mint írtam, az önbizalomhiány miatt nagyon nehéz lépnem. Kívülről nézve olyan egyszerűnek tűnik, ahogyan mások csinálják. Mennek Németországba, Ausztriába, Nagy-Britanniába, Ausztráliába új életet kezdeni, és sokszor eléggé hiányos nyelvtudással. Én pedig tötymörgök egy helyben, közben rohan az idő és betegszem bele.
2021. júl. 12. 00:40
 10/14 anonim ***** válasza:

Nincsenek Kanadában olyan emberek akikkel megmaradt a kapcsolat és tudnának segíteni megtapadni ott?

Az a baj ebben is, hogy egyedül nehezebb. Sokkal könnyebb azoknak akik vagy ketten vágnak bele, vagy ha egyedül, akkor úgy mennek ki hogy van kihez menniük. Persze vannak akik teljesen magukra hagyatkozva is végigviszik. Az viszont szerintem ábránd hogy ott könnyebb lenne ismerkedni. Itt is menni fog ez neked, ha esetleg mégis maradsz. Ebben biztos vagyok. Ha te nem is hiszel (még) magadban, én hiszek benned. Látom a soraidon hogy neked van visszaút ebből az állapotból.

(Sok olyan kérdezőt látni itt akiknek nincs.)

2021. júl. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!