Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hová menjek, mit csináljak...

Hová menjek, mit csináljak egyedül a nyáron?

Figyelt kérdés

Itt a nyár, és a koronavírus, lezárásokkal tarkított éve után fogalmam sincs, hogy mit kezdjek magammal egyedül, nyáron.


Részmunkaidőben dolgozom gyakornokként, de hogy el tudjak költözni otthonról, azon vagyok, hogy minél hamarabb teljes állást találjak rendes fizetéssel.


Addig is viszont kéne magammal kezdeni valamit.


Van autóm, mehetnék bármerre, csak fogalmam sincs, hogy mihez kezdjek egyedül. Igazából az egész eddigi életem arról szólt, hogy valahogy elfoglaljam magam egyedül, de előbb-utóbb mindenbe beleuntam.


Kevés barátom van, ők is nagyon elfoglaltak. De nem is biztos, hogy innentől bármikor komolyabb programot terveznék velük, az egyikük az utolsó utáni pillanatban borította a mai programot, különösebb indok nélkül (hetekkel előre egyeztetettünk).


Nyilván a szövegből, meg a fogalmazásomból kitalálható, hogy barátnőm nincs. A társkeresési nehézségeimről inkább nem is szeretnék beszélni, nem erre irányult a kérdés, és nem is szeretném, hogy incelnek tituláljanak egyesek.


TLDR: Ez lesz az utolsó "szabad" nyaram, magányos vagyok, van egy kocsim, de ettől még nem vagyok eleresztve pénzzel, tudtok-e valamilyen egyedül is élvezhető kikapcsolódási módot, ami nem dögunalmas egyedül egy idő után?


(Túrákat pl már unom egyedül, nincs kihez szólni, csak trappolok. Vagy biciklizés mondjuk Balatonon jó lenne, csak ugyanaz az eset áll fent, mint a gyaloglással, plusz nem is fér bringa a kocsimba.)


21F



2021. jún. 26. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
turatars.com 🤷‍♂️
2021. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1


Az a baj, hogy ezeken a szervezett túrákon kolbászfesztivál van, kb 10-20% a nők aránya, azok is foglaltak, idősek, vagy mindkettő.

2021. jún. 26. 09:55
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Túra, strand, napozás, sport, séta/kirándulás, stb.

Egyedül is lehet élvezni

2021. jún. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Most akkor du$ni szeretnél vagy túrázni? 🤔 #1
2021. jún. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3


Ezeket már nagyon unom már egyedül.


#4


Egy szóval nem írtam, hogy túrázni szeretnék, csak azt, hogy sokat túráztam, és már nagyon unom az egyedül trappolást.


Természetesen az ötleted jó volt, csak ha már "ismerkedős", "társkeresős" túrára megyek, elsősorban nem fiúkkal szeretnék ismerkedni.

2021. jún. 26. 10:05
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
4-es olvass a sorok között. Társaságra vágyik, olyanokra akik hasonlóak mint ő, és korban is megfelelőek. Nem az amit te kérdeztél.
2021. jún. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Szó se volt róla, hogy ismerkedni szeretnél, azt írtad hogy unod a túrázást egyedül 🤷‍♂️🙃🙂
2021. jún. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7


Jó, legyen neked igazad, a többiektől meg szívesen várok még ötleteket, mert a tavalyi nyár szörnyen magányosan, unalmasan telt, és nem akarom megismételni.

2021. jún. 26. 10:25
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Lehet jelentkezni önkéntesnek fesztiválokra - így nem kell belépő, ingyen van a szállás és van mit csinálnod, nem csak lófrálsz az emberek között. Bár ehez talán már kicsit késő van, de nézz körül, hátha augusztusi programokra még el tudsz jutni.

Karitatív önkénteskedés - rengeteg formája van. Adományboltokban lehet pénztárosként dolgozni, illetve elég sokrétű a tevékenység, Karitász, Vöröskereszt sokféle tevékenységre keres önkéntest. Állatmenhelyeken is lehet segíteni. Ételosztásokon. stb

Részmunkaidős állás olyan helyen, ahol emberekkel találkozol: sok ilyen van nyáron, streetfood helyeken, kocsmákban, bisztrókban, teraszokon pultosként.

A vezetett túrák között is vannak izgibbek - evezős túrák, barlangászat, stb Az utazás és túraszervező cégek kifejezetten ismerkedni vágyóknak is szerveznek túrákat, ahol valamennyire válogatják is a társaságot.

Van aki ingyen, önkéntesen szervez ilyeneket - pl Marx Gábor Pesten, túrái, társasos estjei is vannak. Sok pár talált egymásra ott.

A társasjátékos klubok, estek is egészen jók. Sokat fejlődött az ipar a ki nevet a végén meg egyéb ratyiságok óta - Pesten pl a játszóház projektnél lehet beszállni másokhoz játszani. De vidéki városokban is sok ilyen van.

Kereshetsz valami hobbit, úgy a legkönnyebb ismerkedni és barátkozni, ha ezzel kapcsolatban találkozol emberekkel és van közös téma. Legyen az fotózás, videózás, drónozás, küzdősport, bármi.

+1 keress egy coachot vagy pszichológust és rakd helyre magad, ha mindig búval....tt vagy, érthető, hogy a barátaid nem akarnak időt tölteni veled és nehéz az ismerekdés. De a posztcovid szindróma részeként is általános most ez a depresszív hangulat és levertség. Ha dolgozol magadon, az nem árt. Viszont - ezt is lehet ingyen csinálni: youtubeon pszichológiai témájú videók nézegetés, helyi könyvtrából könyvek kölcsönzése. És a könyvekkel ki lehet ülni a szabadba - a csajok értékelik az entellektüell, önfeljesztéssel foglalkozó, művelt pasikat. Még az is lehet, hogy leül melléd valaki. (A csajok közt is sokan kiéheztek a covid alatt :D )

2021. jún. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Iratkozz be egy evezős tanfolyamra. Vagy valamilyen Tisza-tavi túrára, ott vannak lányok is, fiúk is, és nincs kolbászfesztivál. De szerintem tedd le a kocsit, vonattal utazzál, mehetsz például szabad strandokra, Velencei tó, Balaton, ott is lesz nő, aki egyedül van.Vagy menjél múzeumokba, Szépművészeti Múzeum stb., mielőtt belevágsz a nagy munkába, legyen egy kis ilyen jellegű műveltséged is, vagy használd ki az időt, és olvassál szépirodalmat.
2021. jún. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!