Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi a baj velem? Miért nem...

Mi a baj velem? Miért nem érdekel semmi, miért nem szeretem az embereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagyon kérlek segítsetek!

Borzalmasan érzem magam, nem köt le semmi. Nagyon nagyon kevés dolog iránt érdeklődöm, viszont már ezek a dolgok sem tudnak lekötni. Folyamatosan unatkozom, nem mozdulok ki, nincs kedvem az emberekhez. Nincsenek barátaim, nem tudok nagyon kikkel találkozni így nyári szünet alatt. Az ismerőseim posztjaiból látom, hogy folyamatosan kint vannak, buliznak, lerészegednek, jól érzik magukat. Életemben nem voltam meg házibuliban, sem szórakozóhelyen, sosem ittam még, és nagyon gáznak érzem magam emiatt, de nincs is ezekre lehetőségem, hiszen semmilyen buliba nem hívnak meg. Olyan irigy vagyok a többiekre, bárcsak tartoznék valamilyen baráti társaságba, de alapból nem tudom miért, de egyszerűen nem is szeretem az embereket, mindenki idegesít. Szüleimnek nem akarok erről beszélni, nem akarom hogy rosszul érezzék magukat amiatt, hogy a lányuk eléggé antiszociális.

Fogalmam sincs mi a baj velem, de már kezdek kétségbe esni, szerintetek? 16 éves vagyok és akármilyen komment sokat tudna segíteni!

(Elnézést fogalmazási hibákért)



2021. jún. 17. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Ez teljesen normális. Semmi nincs az embereken, amit szeretni lehet.
2021. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért irigykedsz az emberekre, hogy buliznak ha te nem szeretnél ? Szerintem neked az a bajod, hogy más jól érzi magát, te meg nem. Meg kéne találnod azt a hobbit amibe örömöd leled.
2021. jún. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Valamilyen szinten én is szeretnék bulikba járni, de nem azért mert ott jól is éreznem magam, csak hogy elmondhassam magamról, hogy voltam én is
2021. jún. 17. 21:20
 4/6 anonim válasza:
100%

Én már a főkérdésedből is azt feltételezem, hogy enyhén depressziós vagy. Vannak bizonyos szakaszai az életnek amikor ilyenek vagyunk de úgy gondolom ha ez már régebb óta fenn áll akkor érdemes lenne elmenni egy pszichológushoz.


A pszichológus nem turkál a fejedben nem oldja meg helyetted a dolgokat azonban segít elindítani egy olyan úton amin megismerheted jobban önmagad. Megérted, hogy mi miért van úgy az életedben ahogy éppen most.


A social mediát pedig felejtsd el. Tarts olyan napokat amikor kikapcsolod a telódat. Tereld el a figyelmed mozgással, olvasással vagy a családoddal.

2021. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
1-es, persze még rombold azt a megmaradt kedvét is ami van neki. Most irta le a kérdező, hogy változtatni akar ezen, ne gátold! Keress egy hobbit, ott szerzel ismerősöket, ők elhívnak szórakozni. Nekem is egy csomó dologhoz nincs kedvem, mégis csinálom és a végén jól érzem magam.
2021. jún. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%

Introvertáltként ilyen. Teljesen szociális analafabéta vagy, mert ugyan van egy kis társasági igényed, de nem annyi, hogy ezért átvergődj a szorongásaidon. Szóval amit kellene tenned az az,hogy annak ellenére, hogy nem érdekel semmi, azért mégis elkezdesz, és kialakítasz magad körül egy rendetett életet. Töltsd ki a napjaidat tartalmasan!


Ez elindít kicsit. Legyen benne társas dolog is. Tanfolyam, sport, ilyesmik.


És ami a legfontosabb introvertáltként, hogy a jutalmazási rendszered nagyon alulműködik, a legkisebb dopaminadag is elég a aboldogsághoz. Tehát egy kicsi mozgás már teljesen helyrehoz. Tehát még csak nem is kell a társaság. Ezt értesd meg magaddal, és alakíta ki belőle viselkedésmintát. Nem kell mindenkinek társaság kötepének lennie. Tanuld meg elfoglalno magadat egyénileg is! A társasdolgok csak extra, mert kell... normál esetben egy introvertáltnak kevés (akár 1-2) barátja van, de azok igazán mély és tartalmas kapcsolatok, nem egy bulizunk-bebaxunk és végefelszínes hányadékok. Ezt kell megtalálnod...

2021. jún. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!