Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit gondoltok erről? Önző vagyok?

Banánhintahercegnő24 kérdése:

Mit gondoltok erről? Önző vagyok?

Figyelt kérdés
Az öngyilkosság nem egy lehetőség, az öngyilkosság egy üzenet, a világnak, az embereknek akik nem akartak meghallani. Az önző embereknek akik nem tudnak mást, csak a szemedbe hazudni, azt mondják fontos vagy, és hogy soha nem engednélek el. Hazudtak, mind hazudnak, hamis ígéretekkel bombáznak, csakis a saját érdekük a fontos, szemetesnek képzelik a másik embert. És én nem akarok ilyen világban élni. Az öngyilkosság egy menekülő út a fájdalom elől. Egy végkiáltás, sokan mondják hogy ez nem megoldás, pedig az, ha véget akarok vetni a fájdalomnak mégtöbb szenvedés nélkül, gyorsan. Úgysem számítanék a romlott embereknek, eltemetnének, talán még sírnának is, pár hét múlva folytatódna a hamis becstelen életük, tele hazugsággal. Mi értelme élni ilyen világban ha megszüntethetnék minden fájdalmat? Ha valóban ajándék az életem, akkor miért szenvedek? Önző lennék?
2021. márc. 28. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Inkább idióta.

Miért nem építed le magad körül a rossz embereket?

2021. márc. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát... Voltam olyan helyzetben mint te, de hidd el, hiába üzenet, akik eddig nem hallottak téged, ezután sem fognak. Viszont. Van az a pár ember, akiért megéri csinálni az életet, nálam ez 5-6 ember, róluk tudom, hogy jóban-rosszban itt vannak mellettem. Biztos nálad is vannak ilyenek.
2021. márc. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És akkor ez ugyanúgy egy üzenet a magas EQ szintű embereknek is, akik igazából kedvesek és segítőkészek, emellett jó a lelki egészségük? Nekik mit kéne ebből leszűrni? Mert, az írtad, hogy ez egy üzenet az élőknek, akik nem akarnak meghalni, ebbe ők is belatartoznak akkor. Egyébként igen, szerintem önző vagy abból a szempontból, hogy elmenekülsz, ahelyett, hogy segítséget kérve elmennél egy pszichológushoz, akivel hosszú munka árán rendbehoznátok a lelketed. Azaz tény, hogy öngyilkosnak lenni sem olyan egyszerű, de szerintem még mindig egyszerűbb, mint dolgozni magadon. Nem megoldod a problémát, szimplán elmenekülsz előle, nem foglalkozva azokkal akiket hátrahagysz.
2021. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy önző, de szerintem nem gondolkozol logikusan.

Ha az öngyilkosság egy üzenet, ahhoz kell egy fogadó fél, akik a te belátásod szerint nem foglalkoznak sem veled, sem egymással, ez esetben miért akarnál üzenni nekik? Ahogy írtad, úgyis elfelejtenek pár hét után, ha élsz, ha halsz.

Ha zavar, hogy ilyen a világ (amit félig-meddig jól látsz, mert a felszínen csak ezt látni), mutasd meg az embereknek, hogy lehet máshogy is. Törődj azokkal, akik érdemesek rá, válassz olyan barátokat, akikre nem illenek az általad vázolt jelzők. Sokan vannak még a te helyzetedben, akiket nem hallgattak meg, nem figyeltek rájuk, azzal, hogy ezeket az embereket itt hagyod ebben a szar világban te is csak beállsz a közönyös, szürke emberek óriási sorába, akik cserben hagyják azokat, akiknek szükségük van valakire.


Nekem is voltak önpusztító gondolataim és tetteim, néha még mindig előjönnek, de már sikerült bizonyítanom magamnak, hogy a világ emberei nem ennyire fekete-fehérek, vannak akiket érdeklek és vannak akik érdekelnek engem, amíg ez így marad, vagy látok rá lehetőséget, hogy másoknak is bebizonyítsam, hogy nem csak kétszínű f.ä.s.zokból áll a világunk, addig úgy érzem megéri élni és új élményeket/tapasztalatokat szerezni, legyenek pozitívak vagy negatívak.

2021. márc. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
Csináld, ha akarod. Sírnak, meg szomorúan gondolnak rád, de azért ne várja már senki, hogy más meg ne élje az életét, akkor sem, ha valóban fontos voltál. Mindnekinek igazából saját maga fontos. Az igazi önzőség számon kérni a másikon, hogy pár hétig sír, de aztán él tovább. Ha valakinek tényleg segítségre van szüksége, akkor segítséget kér. Ha valaki tényleg meg akarja ölni magát, akkor nem írkál ilyen dolgokat, hacsak nem egy 14 éves kislány, akinek fáj, hogy nem ő a világ közepe. Ez érzelmi zsarolás, mert csak sírni, vergődni, a figyelem középpontjában lenni akar a fájdalmaival, és megsértődik, hogy egy idő után ebből mindenkinek elege lesz és leépíti. Gyakorlatilag ő maga használja szemetesnek a környezetét. Nem másokra kell ráakaszkodni, mert mindneki a saját életéért felelős.
2021. márc. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Balga vagy még. Ha itt maradsz terjesztheted a fejlettebb látásmódodat, az igazságot. Így csak megfosztod a világot egy olyantól, aki nem akar hazugságban élni. Ne hagyj itt minket, testvér.
2021. márc. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne, az öngyilkosság nem megoldás semmire! Gondolj arra, mit éreznének a szüleid, testvéreid, rokonaid! Ott állnának, és nem értenék, mi történt. Hidd el, hogy az élet szép, és mindenen lehet változtatni! Ne dobd el magadtól, mert akkor mindent elveszítesz - és mindenki elveszít téged. Ne a rossz emberekre gondolj, hanem a jókra - biztosan vannak ilyenek is az életedben.

Kérlek, keress meg egy pszichológust, aki segít neked. Ő megmutatja, milyen szép dolgok is vannak azokon a rosszakon túl, amiket most látsz. Ez a dolga. Hidd el, nem bánod meg.

2021. ápr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!