Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért kellene élnem?

Miért kellene élnem?

Figyelt kérdés

Erre kutatom a választ jóideje. Nem bírom tovább ugyanis. Gyerekként bántalmazott voltam egy érzelmileg elhanyagoló és erőszakos családban. Nagyon durva erőszak volt otthon az érzelmi elhanyagolás mellett. Mindenben ami az egészséges lelki fejlődésemhez kellett nélkülöznöm kellett. Hányatott élet jutott nekem. Apám aki az agresszor volt meghalt már anyám pedig elhagyott. Nagyszüleim aljas dolgokra kényszerítettek gyerekként. Szerencsére ők sem élnek már.

Jelenlegi helyzetben teljesen magamra maradtam az életben. Nincsen szerettem. Sehová sem tartozom. Nem tudom túlélni ezt az érzést. Nagyon de nagyon sokat szenvedek emiatt. A halálban látom már a kiutat. Ilyen helyzetben mire tudjak gondolni ha nem erre? Éjszakákat nem alszom.


2021. febr. 2. 20:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%

Azért itt mindenki olyan rohadtul okos, holott senkinek fogalma nincs, hogy a Kérdező miken mehetett keresztül.


Könnyű osztani az észt, de mindenki kerülhet olyan élethelyzetbe, ahonnan nincs visszaút.

2021. febr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
49%
Ha már élsz használd ki.
2021. febr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

11#. Köszönöm szépen. Te érted egyedül ennek az egésznek a lényegét.


Nem nem apámat hiányolom és anyámat vagy a nagyszüleimet. Azt hiányolom hogy nincs családom nem tartozom sehová. Nem belőlük szeretnék egy családot elhiheted. Aki ilyet nem élt át, nem ezt kapta az élettől az el sem tudja képzelni ezt az egészet...

2021. febr. 2. 21:45
 14/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy a családállítás segítség lenne e..
2021. febr. 2. 21:47
 15/18 anonim ***** válasza:
62%

#9 vagyok.

11# Nem okoskodtam,de nem értettem,miért AZUTÁN akarja megölni magát,hogy végre megszabadult a koloncoktól.


Kérdező,a szociális mintáid ilyen gyerekkor után katasztrofálisak lehetnek,szóval a családalapítás nem jó ötlet.Szakértői segítségre lenne szükséged a traumáid feldogozásához.

Értem,hogy szeretnéd végre megtapasztalni,milyen egy szerető kapcsolat,gondolom,gyanakvó is vagy a rossz élményeid miatt,de ha megölöd magad,akkor a kukába dobod a lehetőségedet.Senkinek nincs joga elítélni ezért(meg fogják tenni kéretlenül is,mert igazolást akarnak gyártani,hogy velük ez nem történhet meg),de már nincs senki,aki akadályozhatna a kiteljesedésben,kivéve téged.A neten keresztül ezen nem lehet segíteni,a legjobb akarattal sem.

Keress fel egy pszichológust,ha nem válik be,még mindig ott a lehetőség,hogy véget vess a dolognak.Én ennyit tudtam mondani,remélem,megadod magadnak az esélyt.

2021. febr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Kérdező!

Az életnek önmagában is van értelme.

Rossz volt a múltad, de lehet szép a jelened, a jövőd.

Ha pl. rab lennél , akkor az lenne a célod, a vágyad, hogy kiszabadulj, most pedig szabad vagy és nem is élnek már azok a családtagjaid, akik csak hátráltattak, találnod kell új célokat!

Sok jó cél létezik, jó szakma megszerzése, tanulás, jó munkahely, barátok szerzése.

A helyedben erre, mármint a barátok szerzésére fektetnék hangsúlyt, persze most a covid alatt alig van rá lehetőség.

Ha van régi osztálytárs, szomszéd, valaki aki jófej volt, őt megkeresném. HA nincs ilyen személy, akkor új barátokat kell szerezned.

Lehet a neten is barátságokat kötni, de majd a járvány után személyesen is alakíthatsz ki kapcsolatokat munkatársakkal/ más ismerősökkel.

Semmiképp ne add fel!

2021. febr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Kései Sirató ***** válasza:
23%

Igen, igen , célok kellenek, és jó hobbi, meg haverok, barátok és egy társ.

Előtted az élet, minden esélyed megvan a boldogságra!

2021. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
28%
Jól látod, mindenki egy aljas patkány, csak te vagy értékes jó ember. Ne is törődj mással! Vagy inkább mégis?
2021. febr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!