Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért kellene élnem?

Miért kellene élnem?

Figyelt kérdés

Erre kutatom a választ jóideje. Nem bírom tovább ugyanis. Gyerekként bántalmazott voltam egy érzelmileg elhanyagoló és erőszakos családban. Nagyon durva erőszak volt otthon az érzelmi elhanyagolás mellett. Mindenben ami az egészséges lelki fejlődésemhez kellett nélkülöznöm kellett. Hányatott élet jutott nekem. Apám aki az agresszor volt meghalt már anyám pedig elhagyott. Nagyszüleim aljas dolgokra kényszerítettek gyerekként. Szerencsére ők sem élnek már.

Jelenlegi helyzetben teljesen magamra maradtam az életben. Nincsen szerettem. Sehová sem tartozom. Nem tudom túlélni ezt az érzést. Nagyon de nagyon sokat szenvedek emiatt. A halálban látom már a kiutat. Ilyen helyzetben mire tudjak gondolni ha nem erre? Éjszakákat nem alszom.


2021. febr. 2. 20:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Azért, mert megszülettél. Egyetlen életed van, ha ezt eldobod, akkor csak simán hülye vagy. Fordulj pszichológushoz!
2021. febr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
nincs vesztenivalód, bármit kezdhetsz az életeddel.. senkinek nem kell elszámolnod és megmagyaráznod, hogy miért is sz@rsz a szoba közepére, ha épp ahhoz van kedved.. de tehetsz hasznosabb dolgot is.
2021. febr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Jó ember vagy, akikkel rossz dolgok történtek. Ne te érezd rosszul magad !
2021. febr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Mert a halált a gyávák választják! Légy erős, és minden nehézség ellenére élj és küzdj! Akkor vagy igazán bátor és erős!
2021. febr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

Ez tényleg nagyon szomorú, de az öngyilkosság egyáltalán nem opció, szerintem ezt zárd ki, és keress tovább.

Kicsit rázd meg magad, és pár hétig-hónapig próbálj segíteni olyan embereknek, akik nálad is kétségbeesettebbek, elesettebbek.

Próbálj beszélni, segíteni, vígaszt nyújtani olyan embereknek, akik hasonlóan mint Te, sérültek gyerekkorban.

Annyira sokféle jót tudnál csinálni, ami nagyon is fontos lenne.

Szükségünk van Rád.

2021. febr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
3#. Köszönöm. 1# milyen jogon hülyézel le engem? 2#. Ha annyira primitív lennék lehet meg is csinálnám. Látom nem érted miről szól a kérdés
2021. febr. 2. 20:54
 7/18 anonim ***** válasza:
43%

Alanyi jogon. (fogalmam sincs, mit jelent ez amúgy)

Szerinted nem vagy az, ha el szeretnéd dobni az életedet? Vagy azért írtál ide, hogy csakis dicséreteket és szép szavakat kapj? Mert akkor lelépek.

2021. febr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ok. Amúgy sem kellett volna semmit ideírnod
2021. febr. 2. 20:57
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

Kitűzhetnél valami értelmes célt is.


"Jelenlegi helyzetben teljesen magamra maradtam az életben."

Kit hiányolsz?A bántalmazó apádat?A nemtörődöm anyádat?A nagyszüleidet,akik szerinted is jobb,hogy meghaltak?

Túléltél minden szart,amit a nyakadba öntöttek,lényegében szabad vagy,megtehetnél bármit,nincs ami visszafogjon.

2021. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
17%
Valójában az önsajnálatba menekülsz ahelyett, hogy csinálnál valami érdemlegeset az életeddel. Te sem jöttél rá, hogy minden ember alapvető és elsődleges feladata az, hogy saját életével csináljon valamit, saját életének adjon olyan értelmet, ami aztán örömet okoz és sikerélményt. Másokat hibáztatni könnyű, de értelmetlen, nem célravezető.
2021. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!