Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért érzem így magam?

Miért érzem így magam?

Figyelt kérdés

Alapvetően introvertált vagyok, szeretek csendben elvonulni satöbbi, viszont mikor összeszedem magam, és próbálok előrelépni valamiben és megteszem a kellő lépések: Egyszerűen semmi nem sikerül. Figyelmen kívül hagynak az emberek. (Például régóta írok és úgy gondoltam, hogy ideje magasabb szintre lépnem. Hiába írtam ilyen-olyan csoportba, tettem fel ide-meg oda. Hirdettem. Semmi.)

Mindig is úgy igyekeztem viszonyulni az emberekhez, hogy amit kapok, azt adok és fordítva. Mindig azt hiszem, hogy igazságos ez a világ, de mindig beleesek ebbe a csapdába.Idegesít és egyre jobban lelohaszt, hogy bármennyit tehetek bármibe, nem sikerül.


Más is van ezzel így?


2021. jan. 11. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Szintén introvertált vagyok, de szerintem csak lehúzod magad. Egy kudarc nem azt jelenti, hogy semmi nem sikerül.
2021. jan. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Így van, de úgy érzem, hogy amibe csak belekezdek, akármennyit beleteszek, egyszerűen nincs eredménye.

De valószínűleg csak én látom rosszul, és nem tudok ebből kikeveredni.

2021. jan. 11. 18:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Sablonos leszek, de egy pszchiológus biztosan tud segíteni. Vagy az idő megoldja... Nálam utóbbi volt.
2021. jan. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbálsz előre lépni, de figyelmen kívül hagynak az emberek, írod. Tehát az előrelépésed ő hozzájuk kötöd. Én is írok, de az én saját képességemet nézem, annak a fejlődését. Nem azt, hogy ki ismeri el, és hova kerül ki.


"Hiába írtam ilyen-olyan csoportba, tettem fel ide-meg oda. Hirdettem."

Túlságosan ragaszkodsz az eredményhez. Az élményért kell tenni amit teszel, kézzel látványos eredmény pedig sok dolognál hosszas, kitartó munka után születik. Ettől te még láthatod az eredményét, hisz minden nap vissza nézheted, mennyit írtál. Az is eredménynek számít. A látványos eredmény, amit mások is elismernek, rajtad kívül áll. Amiatt nincs értelme sóvárognod, ne az legyen a döntő a munkád értékelésére nézve.


"Mindig azt hiszem, hogy igazságos ez a világ"

Az, de más logikában, mint amit te gondolsz. Hiába adsz, a világ nem fogja tudatosan mondani, hogy adtál, most te is kapsz. Ennél véletlenszerűbben működik. A világ annyiban igazságos, hogy csalódást élsz át amiért nem kapsz úgy, ahogy te szeretnéd. Ez fájdalom, a fájdalom pedig egy seb, amit meg kell gyógyítani. A gyógyítás útján pedig megismered magad és azt, hogyan értetted félre a világot. Ha pedig a világot megismered jobban, akkor magadat is.


Remélhetőleg megtanulod azt, hogy dolgozz azert, mert szeretsz. Értékeld a munkát de magad, ne mások által. Ha nem jön eredmény, dolgozol tovább, mert nem azért csinálod. Ha valamit azért csinálsz, hogy kirakják helyekre, kérdés, hogy szívből csinálod e?


Van egy online munka, ami egy külön szakma. Nagyon nehéz belőle pénzt keresni, de bele vágtam. Fél éve csinálom, és nem tudom, mikor látok belőle pénzt. Ha nem élvezném magát a munkát, feladnám, hisz talán még akár egy év is lehet, mire keresek vele valamit. Rossz, mert tényleg nincs eredménye, ami fogható. Úgy érzem magam néha mint egy lusta semmittevő, közben napi 6-8 órákat is dolgoztam az esetek nagy százalékában. De az, hogy nem látjuk az eredményt, becsapós. Meg kell tanulni elfogadni azt, hogy a jutalom késik, de amikor megjön, akkor nagyon nagy lesz, mert az a sok munka akkor fizetődik ki.


Például, nem olyan, mintha mennél horgászni, minden nap fogsz egy halat amit lát mindeki, és megeszed. Helyette minden nap kimész, nem fogsz semmit, aztán három hónap múlva kifogsz egy kisebb cápát.

2021. jan. 12. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 12. 07:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!