Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék bátrabban...

Hogyan tudnék bátrabban barátkozni élőben? 20L

Figyelt kérdés

Élőben olyan nehéz nekem, interneten valamivel egyszerűbb, viszont haszontalan, mert egy hét múlva megszakad a kapcsolat, és már rengeteg fajta beszélgetést kipróbáltam, egyik sem működöt senkinél hosszabb távon.

Szóval tegyük fel, hogy egy új környezetbe kerülök, az első napon ha nem is mindenki de sokan megrohamoznak, kérdezgetnek érdeklődnek stb.

Aztán abba marad az érdeklődés, mert én annyira nem tudom, hogy hogyan kellene tovább vinni már egy szimpla barátságot sem. :(

Szóval sosem jut eszembe nagyon téma, ami közelebb hozna másokkal, emiatt feszült leszek egy kicsit, és még kevésbé tudok jó témákat felhozni.


2020. szept. 14. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Legyél érdeklődő sokminden iránt a világból. Hallgasd, hogy mások miről beszélgetnek.

Ha úgy érzed hogy rágörcsöltél nagyon erre a dologra, "félsz hogy elrontod" "neked nem igazán sikerül", kérheted pszichológus tanácsát is, vele átbeszélve is rájöhetsz sok dologra, valamint ő kívülről látja a helyzetet.

2020. szept. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy hová valósi vagy?? :)
2020. szept. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan vagyok ezzel. Sokszor nagyon nem könnyű. Az egyetem nekem nagyon jó volt ilyen szempontból de mivel azt befejeztem és másik városba volt teljesen ki szakadtam onnan.

Ha valakit meg ismersz szerintem jó ha próbálsz közös pontokat találni.

2020. szept. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem is ez a tapasztalatom, hogy volt egy munkatársam pl, akivel csak munkával kapcsolatban beszéltünk napi 1-2 szót, amikor kiderült, hogy ő is kb ugyan azt a hobbit űzi, pedig megállás nélkül beszélt nekem, aminek örültem, mert én is jobban éreztem magam, meg én is többet kezdtem beszélni vele.

Viszont ez általában nagyon ritka, ez a munkatársam is már családos ember volt, de most egy olyan munkahelyre fogok menni, ahol velem egyidős vagy fiatalabbak vannak, velük is néha egész jól el hülyéskedek, de engem például nem vonzzanak a bulik vagy bármi ami hozzá kapcsolódik.

Velük milyen témákról ajánlatos beszélni, mert azért mégis jóban szeretnék lenni velük, és remélem elfogadóak lesznek. :)

2020. szept. 14. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!