Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy jöjjek ki ebből az...

Hogy jöjjek ki ebből az állapotból?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok, sajnos nekem az egész eddigi életem egy nagy kudarc.


Nem szeretnék panaszkodni, csak tényeket írok: nem fejeztem be a középiskolát, fizikai munkát végzek már évek óta, nem voltak sosem barátaim, barátnőm meg főleg nem, jogsim sincs ráadásul, fizikailag is szét vagyok esve, lelkileg meg főleg.


Nos, már nem igazán izgat semmi. Vagyis eljutottam arra a pontra, hogy nem érzem a súlyát már semminek sem, múltkor is majdnem meghaltam, mert szándékosan bajba kevertem magamat, mert nincsen félelemérzetem, nem érdekel ha meghalok.


Úgy érzem magam, mint egy lázadó tinédzser, egyszerűen keresem a bajt folyamatosan, és próbálom minél jobban tönkretenni magamat. Például az évek alatt sok pénzt összegyűjtöttem, összespóroltam, de nem láttam értelmét neki, így negyedét már el is költöttem, de nagyon felelőtlenül és olyanra, aminek semmi értelme.


Nem tudom mit tegyek, hogy jöhetnék ki ebből az állapotból, hogy lássam az élet értelmét.

Hiába voltam már kétszer is közel a halálhoz, utána pár hétig nagyon élni akartam, és összeszedni magamat, de utána visszaestem megint ebbe az állapotba.


2020. júl. 30. 19:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Igazából csak egy barátnő kéne meg pár barát és akkor talán jó lenne minden... csak hát kinek kellenék így?v
2020. júl. 30. 19:50
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Gyúrjál. Ennyire egyszerű. 2 hónap után már látszik, fél év és megnéznek a csajok, 1 év után nem tudod majd levakarni őkat. Konditerem mindenhol van, vagy ha sajnálod a pénzt, akkor fekvőtámasz, húzódzkodás, felülés.
2020. júl. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsodat, nem gondoltam volna hogy ennyire egyszerű lesz a megoldás.
2020. júl. 30. 19:58
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Kár gúnyolódnod. A külső sokat számít, egy elesett, elhízott, görbehátú fickó nem kell senkinek, kivéve ha kő gazdag. Tegyél magadért, mert MÁS NEM TUD!!!! Érted?
2020. júl. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok elhízott, pont ideális a súlyom, kigyúrni nem szeretném magamat, a fizikai összeesést úgy értettem, hogy van egy pár betegségem, de azok a külsőleg nem látszódnak.
2020. júl. 30. 20:10
 6/10 anonim válasza:
Ha van lehetőséged, képezd magad, vagy a sport is sokat segíthet, vagy esetleg egy hobbi, amitől jól érzed magad
2020. júl. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

oké, tételezzük fel, hogy lesz egy bnőd, majd egy szép napon megkérdezi tőled:


- Akarsz gyereket, ha igen mikor? Mert ő nála bizony ketyeg az óra.

- Hol és miből fogjuk felnevelni azt a gyereket?

- Ő bizony albérletbe nem fog gyereket szülni. Hogyan juttok saját lakáshoz?

- Hogy fogod eltartani 3atokat 1 fizetésből, míg ő otthon lesz a gyerekkel?



Szerinted egy bnő megoldaná a problémádat... való életben meg csak még több problémád lenne.

2020. júl. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva egyáltalán nem látszik a helyesírásodon, hogy nincs érettségid. Én egy jó gimnáziumba jártam viszont nem szerettem a közösséget és estire mentem. Minden sötét gyökér átment... Menj el estire! Legyen érettségid a lányokra meg nem tudok mit mondani... Gyúrj vagy idk... Pszichológust javaslok
2020. júl. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szóval akkor 8 általánosod van csak? Akkor fejezd be a középiskolát, egyszerűbb mint gondolnád. Ha látják rajtad, hogy sokat tettél érte, hogy legyen érettségid, keresik a pontokat, szóbelin is segítenek, azon vannak, hogy minél jobban sikerüljön az érettségid. :)


Az tényleg rengeteget segítene, ha tornázni. Sikerélményed lesz, idővel látod az eredményét, amit persze mások is fognak látni, ettől több önbizalmad lesz, magabiztosabb leszel.


Ha van pénzed csináld meg a jogsit, az sem egy nagy ördöngösség, ezáltal is több önbizalmad lesz. Sok emberrel meg fogsz ismerkedni alatta, igyekezz barátkozni, légy nyitott! :)


Én a ,,Szorongástól az önbecsülésig” című könyvet olvasom, és nekem rengeteget segít, ajánlom neked is. :)


Az is sokat segítene, ha leírnád egy lapra, hogy milyen barátnőt szeretnél, egy másikra pedig azt, hogy te milyen ember szeretnél lenni. Azért abba is gondolj bele, hogy egy görnyedt, önbizalomhiányos, szomorú fiatal emberhez senki sem fog odamenni és leszólítani, még akkor sem, ha baromira jól nézne ki. Te sem szólítanál le egy olyan leanyzót, aki gyönyörű, de görnyedt, frusztrált, látszik rajta, hogy teli van lelki sérülésekkel.


Ha leírod egy lapra, hogy te milyen férfi szeretnél lenni, akkor jobban tudatosul benned, pontosan látod, hogy mit kell tenned, min kell változtatnod. Légy egy pozitív, életvidám, határozott férfi, akivel mindenki szívesen megismerkedne! :)


Nem a társ hozza a boldogságot, hanem a boldogság hozza társat! :)


Én vallásos vagyok, komolyan gondolom a hitem. Régebben én is depressziós voltam, volt hogy vagdostam is magam, egy komolyabb pszichés betegségem is kialakult, de Jézus kirángatott ezekből a szrokból, Nélküle nem sikerült volna! Vasárnaponta a templomban talalkozom az emberrek, tehát van egy állandó társaság, amit szeretek. Eljárok lelkigyakorlatokra, lélekben gyógyulok, formálódok és olyan emberekkel ismerkedem meg, akiknek hasonló az értékrendjük. Neked is nagyon jó lenne egy közösség! :)


Remélem tudtam segíteni és sok sikert neked!

Ui.: Hidd el, ha te mosolygós leszel, barátságos és pozitív kisugárzásod lesz, az emberek csak úgy csüngni fognak rajtad! :)

2020. júl. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászólónak sok igaza van,de egyben nem osztom az álláspontját.Nekem öt éve akkor jött be az életembe a nagy szerelem,amikor magam alatt voltam, anyám éppen lerokkant, megszűnt a munkahelyem, és a lelkiállapotom meglátszott a kinézetemen is. Jött a szerelem,váratlanul,csodás volt, felhozott minden téren.Olyan boldog sosem voltam, mint akkor. És amikor minden a legszebb volt, három év után, elém állt és a mondta, jött egy idősebb férfi, aki őt elbizonytalanította. És a férfit választotta. Ugye, gondolhatjátok,mit éreztem....Idén álltam fel a padlóról, most jól vagyok, sőt, boldog. Sokat kértem Jézust is, ne hagyjon egyedul.

De bizony,ennél magányosabb nem lehetek....De mivel egészséges vagyok, hobbim van, azt hiszem, nem panaszkodom. De az, hogy a boldogság hoz társat nem minden esetben igaz !

2020. aug. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!