Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tennétek ilyen helyzetben?

Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Félárva vagyok, anyám nevelt. Soha nem mutatott felém szeretet,bármennyi jót is tettem,bárhogy igyekeztem.soha nem kaptam ölelést,vagy dicséretet, nem is nagyon beszélgetett velem.. Így telt le a gyerekkorom. Nem volt ő anya, csak szülő... Idősebb koromban bevallotta, egy veszekedés alkalmával, hogy amúgy nem is akart engem,csak jöttem,és tönkre tettem az életét...ha tehetné, biztos hogy másképp alakította volna az életét.

Mondanom sem kell, teljesen belegázolt a lelkembe,mint jópár 100 alkalommal is előtte.. Neki kellett volna lenni a támaszomnak,de erre képtelen volt.

Amint lett saját munkám, "elhagytam" őt, és igyekeztem a kapcsolattartást a minimálisra csökkenteni. Most viszont egy válságba kerültem , egyrészt a koronavirus miatt, másrészt önhibából.. úgy tűnik kénytelen vagyok haza költözni bizonytalan ideig. Normális, hogy szégyellem magam, hogy haza kell mennem? Nem tudom, mit tegyek,a legkevésbé sem szeretnék haza menni,de máshova nincs hová mennem... :(

21L


2020. máj. 16. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Elmondod neki, mi a helyzet és próbálsz a lehető legkevesebbet találkozni vele. Egy szobára van szükséged, nem őrá. Annyira csak nem gonosz, hogy átmenetileg nem fogad vissza.
2020. máj. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nehéz is de tiszta lappal kéne indulnotok, már az elején le kéne ezt szögezned.

Valahogy úgy kezdeni:

Szia Anya, örülök hogy látlak.

Mielőtt még tovább mennénk egy nagyon fontos dolgot szeretnék neked mondani,tudom és sajnos ez bele égett a tudatomba hogy nem akartál és tönkre tettem az életed de én ezen túl akarom tenni magamat,tudom nem szeretsz de én téged akkor is szeretlek nagyon,becsüllek mert fel neveltél amit nagyon szépen köszönök,te egy jó ember vagy ezt én tudom és megbocsáltok neked,akár mit is érzel irántam.

A múlton már nem tudunk változtatni, de a jövőn igen, szeretnék veled jóban lenni és el menni veled sétálni,beszélgetni, le zárni a múltat és neked is szívemből ezt ajalom.

Nagyon szeretlek.

Mit mondasz drága egyetlen édesanyám,tiszta lappal tudunk indítani?


Lehet hogy most ez valaki szerint butaság de én úgy gondolom hogy ha te is akarod érdemes lenne meg próbálni, már csak azért is mert mindenki meg tud változni ha akar.

Sok sikert.

2020. máj. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Második esélyt adni kell.
2020. máj. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene megbocsátani annak az embernek aki tönkretette a gyerekkorodat? Hülyeség, hogy meg kell bocsátani és tiszta lappal kell kezdeni. Látszim kedves válaszolok, hogy nem voltatok még csak hasonló helyzetben sem. Nekem is vannak ilyesféle sérelmeit, habár én beszélek anyámmal de nem túl mély a kapcsolatunk és három napnál többet nem nagyon bírok ki vele egyhuzamban.


Igyekeznék valami más megoldást találni hogy ne kelljen hazaköltöznöm. Mondtad, hogy nem vagy jó helyzetben. Sajnos ilyenkor már az ember annyira őrlődik, hogy csak a kilátástalan helyzetre tud gondolni és nem talál megoldást még akkor sem ha esetleg lenne.


Ha gondolod írd meg részletesen nekem, hogy milyen helyzetben vagy. Gondolom most neked is felmondtak, új munkahelyet kell keresned, nem árt csinisítanod az önéletrajzodon és pár álláskereső stratégiát átgondolnod.

2020. máj. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!