Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha elzárkózom az emberektől...

Ha elzárkózom az emberektől azért, Hogy ne ismerhessenek és ne lehessenek rólam rossz véleménnyel, Hogy leszek boldog? Vagy boldogtalan leszek örökre?

Figyelt kérdés
Nincsenek se barátaim,se barátnőm,a családomon kívül nem is vagyok senkivel beszélőviszonyban,még a munkatársaimmal sem.Egy barátnő jó lenne,de nem akarok ismerkedni lányokkal sem,mert nehezen viselem ha nem kedvelnek,ha rossz véleménnyel vannak rólam.Ezért inkább elzárkózom az emberektől.Ha nem ismernek,Nem utálhatnak.Igaz,Nem is szerethetnek.Lehetek azért boldog egyedül is,barátok,barátnő,ismerősök nélkül?Lehetek boldog úgy,Hogy csak a családommal beszélgetek?
2020. febr. 27. 01:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdemes elfogadnod magadban az örömöt és fájdalmat is, a kudarc lehetőségét is. Azt, hogy jóval rossz, rosszal jó jár... Ha megismerkedsz bárkivel, akkor a boldogság mellett egyébként is hoz problémákat az élet, minden élethelyzet járhat problémákkal.

Félsz a rólad való negatív ítéletektől, ismerem ezt az érzést.

Pszichológus tudna segíteni.

2020. febr. 27. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet egyedül is boldognak lenni, egyedül felfedezni a világot, tevékenységet csinálni. Én a munka mellett remeteként élek: elég rossz munkatársaim vannak, amibe én is bedarálódtam, tehát nem vagyok jobb, így totál elegem van az emberekből.

Max. távmunkával lehet az embernek függetlenítenie magát a többiektől, de pl.: vásárolni mindig kell.

2020. febr. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes kilépni és megengedni, hogy azt gondoljanak rólad, amit akarnak, azt is megengedni, hogy valaki szeressen és elfogadjon - igen, lennének ilyen emberek is.
2020. febr. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na most, ha te bezárkózol szerinted mit gondolnak rólad? Egy passzív, mufurc ember, akit nem érdekel senki. Ez nem éppen pozitív. Ez a "nem beszélek senkivel" történt pont oda vezet, hogy rosszat gondolhatnak rólad.
2020. febr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kurarckerülés nem megoldás. Mindig lesz aki szerint minimum roh..j meg :D
2020. febr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A falak, amelyek megvédenek, el is zárnak... Mi a jobb, nyitottan élni (nyitottabban), vállalva, hogy rossz dolgok is történhetnek, megadva az esélyt a jó dolgoknak, vagy falak közé zárva, unalmasan, félelemtől rettegve élni?
2020. febr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A zárkózottság nem egyenlő a boldogtalansággal.
2020. febr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Necsináld tovább! Egy idö után borzaszótan fájdalmas lesz,mikor bele gondolsz abba,hogy senkinek sem vagy fontos. Senkit nem érdekelsz,senki és semmi nem ad örömet és szeretetet sem,pedig az nélkül nem érdemes élni.
2020. febr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!