Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ez tenyleg “tulreagalas” lenne?

Ez tenyleg “tulreagalas” lenne?

Figyelt kérdés
6 evig voltam egy bantalmazo kapcsolatban, es mar odaaig fajult, hogy nem birok normalisan elni. Nem tudok aludni, enni, depresszios vagyok es a tanulmanyaimat is muszaj volt felfuggesztenem, annyira rosszul ereztem magam. Kozben pedig a hozzam legkozelebb allo ember elhunyt, es teljesen kifordultam magambol. Nagyon nehezen, de elkezdtem keresgelni segitseg utan es talaltam egy nagyon jo klinikat, ahol gyogyszer nelkul is tudnanak segiteni - viszont a korulottem levok szerint felesleges, tuldramatizalom a helyzetet, pedig csak tovabb kene lepnem.
2019. aug. 7. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem túlreagálás.

Ők nem voltak ilyen helyzetben,vagy ha voltak is,máshogy élték meg.

Te elfogadtad,hogy segítségre van szükséged és ez bátor dolog volt.

Ne hagyd,hogy befolyásoljanak, visszarántsanak.

2019. aug. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az igen. Neked beszólnak, hogy drámázol, aki meg simán csak picsog, azt meg babusgatják. Hát van baj, nem kicsi.


Nem, egyáltalán nem túlreagálás. Verd arcon, aki ezt mondja. Ez tényleg fos helyzet, kitartást hozzá!

2019. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem. Possztraumás beteg vagy. Velem is ez van.
2019. aug. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy ne beszélj erről egyelőre a körülötted lévőknek. Ha te szükségét érzed, akkor szükséged is van rá!

(Egyébként külső szemlélőként is egyértelmű, hogy segítségre van szükséged.)

Én annak idején úgy mentem el pszichológushoz, hogy nem beszéltem róla azoknak, akiről tudtam, hogy úgyis visszahúznának, csak jóval később, amikor már elég erős voltam hozzá, hogy kiálljak magamért!

2019. aug. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem reagálod túl, szerintem is segítség kell és örülök hogy megtaláltad számodra azt a helyet ahol ezen tudnak segíteni,ne foglalkozz azokkal az emberekkel akik ilyeneket mondanak, gondolom ők még nem éltek átt ilyen dolgot, kitartás és mihamarabbi gyógyulást kívánok, higy magadban sikerülni fog.

21F

2019. aug. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!