Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni azokkal a...

Mit lehet tenni azokkal a lakókkal szemben, akik évről évre bojkottálják a közgyűlésen elfogadott épületfelújítással kapcsolatos döntéseket?

Figyelt kérdés
Évek óta húzódik a társasház jelentősebb felújítása, szigetelni kéne, fűtést korszerűsíteni, a közgyűlésen már több ízben döntöttek azok a lakók, akik részt vesznek ezeken az eseményeken, szükség lenne a korszerűsítésre, mert az épület öregszik, de mindig vannak, akik ezeket a határozatokat megvétózzák, és ezek természetesen mindig olyan lakók, akik nem mennek el a közgyűlésre, és nem is képviseltetik magukat mással.
2019. ápr. 1. 22:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az ilyen esetekben a többség dönt elv működik!

Ha megvan a létszám, azaz a lakók 51%-a, akkor határozatképes a közösség.

2019. ápr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tudnak ők bojkottálni? El kell fogadniuk a közgyűlés döntését, feltételezve, hogy a közgyűlés határozatképes volt, vagyis a tulajdoni hányadok tulajdonosának több, mint 50 %-a jelen volt. Nincs szükség a százszázalékos egyetértésre, mert a társasházi törvény szerint csak a „rendes gazdálkodás” körét meghaladó kiadás esetén lenne erre szükség, összeghatártól függetlenül. A hőszigetelés, a homlokzat-, illetve födémfelújítás pedig a rendes gazdálkodás körébe tartozik. A társasházi törvény értelmező rendelkezése szerint a rendes gazdálkodás körét meghaladó kiadások az állagvédelmet meghaladó, a fenntartás körébe nem tartozó olyan munkálatokkal összefüggő kiadások, amelyek az alapító okirat szerint közös tulajdonban lévő épület, épületrész bővítésével, átalakításával vagy közös tulajdonba kerülő új épület, épületrész, illetve épületberendezés létesítésével járnak. A napkollektoros rendszer kialakítása – új eszköz beszerelése – például már meghaladja a rendes gazdálkodás körét, itt kell a százszázalékos támogatottság.
2019. ápr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Eddig mindig az volt, hogy megszületett a döntés a közgyűlésen, kiment az infó a postaládákba, aztán 1-2 ilyen elkezdett embereket toborozni maguk mellé, és mentek a közös képviseletre vagy nem tudom, hova, minden esetre korábban elérték a céljukat, hogy a társasház visszalépjen a döntéstől. Most megint ezt játsszák.
2019. ápr. 1. 23:12
 4/15 anonim ***** válasza:
A társasházi közgyűlésen Jelenléti ívet kell felvenni, amelyet minden jelenlévőnek alá kell írnia. A közgyűlésen jegyzőkönyvet kell vezetni. A jegyzőkönyvben tárgyalt minden egyes napirendi pont elfogadásáról, avagy elutasításáról határozatot kell hozni, amely határozatot utólag egy-két embert magunk mellé véve NEM LEHET MEGVÁLTOZTATNI! Azt a közgyűlés elfogadta. Aki egyszer már az elfogadás mellett voksolt, az utólag ne csináljon a szájából úgymond segget, mivel nem is teheti meg, mert a közösség előtt feltartotta a kezét, hogy IGEN. A közös képviselethez utólag már hogyan is lehetne fordulni, hiszen a közös képviselőnek jelen kell lennie a közgyűlésen. Nem tudom elképzelni, hogy az ellenzők hova tudnak fordulni vétó ügyben.
2019. ápr. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Olyanok problémáznak, akik nem voltak ott, nem szavaztak.
2019. ápr. 2. 05:43
 6/15 anonim ***** válasza:
A társasházkezelővel kell beszélni, ha a lakógyűlés határozatképes volt, vagyis 10 lakástulajból 6 elfogadta, akkor kiába megy oda a maradék négy. Valószínűleg azok ellenzik, akik csesznek rendesen fizetni.
2019. ápr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
Egyszerűbb elköltözni. Mi már kétszer költöztünk el valahonnan, ahol ilyesmi problémák adódtak.
2019. ápr. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Akik nem voltak ott, és nem képviseltették magukat meghatalmazott útján, mert még arra sem vették a fáradságot, azoknak kuss van!
2019. ápr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sajnos, én is hallottam ilyenről, igaz kisebb jelentőségű ügyben.

Egy közgyűlésen volt egy javaslat, amit leszavaztak. Utána, a javaslatot tevő egyenként megkereste a lakókat és aláíratta velük, hogy támogatják a javaslatát. És a lakók többsége aláírta! (Igaz, azt nem tudom, közülük kik voltak ott a közgyűlésen.) Aztán utána ezekkel az aláírásokkal győzködte a közös képviselőt. Végül az lett, amit ő akart. Demokrácia magyar módra!

2019. ápr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Na most az a helyzet, hogy normál társasházban van egy szabályozás, hogy mekkora összeg fölött dönthet csak közgyűlés pénzek elköltéséről. Ha ezt az összeget meghaladó beruházásról van szó, márpedig itt bizonyára arról, akkor a lakógyűlésen napirendi pontra kerül. A lakógyűlésen a tulajdoni hányad felével rendelkező tulajdonosok pozitív szavazata kell, ismételt közgyűlésen a jelenlévő tulajdonosok felének pozitív szavazata kell. Ha a közgyűlés szabályszerű és sikeres volt, arról a jogszabálynak megfelelően határozat születik. Innentől kezdve ezt olyan lakók, akik nem voltak jelen, nem vétózhatják meg, de azok sem akik jelen voltak, viszont nemmel szavaztak, vagy tartózkodtak. A felújítás elkezdődhet, a szükséges összegek a nem fizető lakókon behajthatók.

Fentiek tükrében nem teljesen értem mi a probléma, még is mivel tudják bojkottálni a döntéseket?

2019. ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!