Miért költözik valaki fás, bokros környezetbe, ha utána kiírt maga körül mindent?
Vannak emberek, akinél már észrevettem, hogy "fafóbiája" van valami okból, vagyis a kertjükben, telkükön még egy fűszál sincs.
Az egész településen talán a mi utcánk a legszebb, és valószínű sokaknak tetszik is, ezért is drágábbak a házak itt, erre ideköltözik szembe egy család, és még a szomszédjától is ki akarja vágatni a fákat.
A legdrágább lakóövezetekben is az számít elég sokat, ha közelben van park, sok fa, padok, patak, stb.
Az ilyen miért nem költözik egy lakótelepre, vagy ipari terület mellé?
Bocs, hogy nem válaszolok érdemben, de ez engem is nagyon érdekel. Imádon a természetet, megnyugtat a zöld, sőt még a rovaroktól sem kapok frászt, de sok emberen látom, hogy kiköltözik zöldövezetbe, majd igyekszik a természetnek még az írmagját is kiirtani maga körül.
Nem lehet, hogy ez valami kolonizációs törekvés? Ettől úgy érzi, ő meghódított magának egy darabot a Földből? :)
Bár én még „radikálisabb” vagyok, mert azt sem értem, minek költözik valaki egyáltalán családi házba úgy, hogy vesz egy zsebkendőnyi telket, amire épít egy irgalmatlan nagy házat, a fennmaradó kis részt pedig lebetonozza – ráadásul olyan közel vannak ezek a házak, hogy a szomszédnak majdnem hogy pacsit adhat az ablakból.
Értem én, hogy nem vagyunk egyformák mi emberek, de ennyire?
Az egyik ember teljesen odáig van valamiért, a másik meg kiütéses lesz tőle, és homlok egyenest mást gondol.
Akkor elmondom mert én is ilyen vagyok. A fákkal gond van mert levelet hullatnak amit seperni kell,viharban kidőlnek (pl most 2 hete volt olyan vihar hogy a szomszéd házára rádőlt a barackfája és levitte a fél tetőt )meg odavonzzák a rovarokat, madarakat ,amik mindent összeszarnak. Nekem is első dolgom volt minden legyalultatni és aztán a ház körül lebetonoztatni térkövezni,hogy a kocsik be tudjanak kényelmesen állni sár meg dagonya nélkül. A hátsó részt meg lefüvesítettem ,a szélén kis sövénnyel pár tujával,kiépítettem egy medencét meg tűzrakóhelyet,kiülős tetős szaletlit ,de fa az nincs és nem is lesz,mert nem kell.
A szomszéd fáját természetesen nem akarom kivágatni ,de eleve 2.20-as betonelemes kerítés van körbe szóval nem sokat látok belöllük. Nekem így jó ,és nem szólok bele kinek milyen legyen a telke az enyémbe se szóljon bele senki,bár nem is tették.
csak tippek:
-ehhez tudott olcsón hozzájutni
-zavarják a növények a fűnyírásban
-fél hogy kidől (dolgoztam olyan vállalkozásban ahol veszélyes fákat vágtunk ki, egy kisvárosban dolgoztunk de volt dolgunk bőven)
-kevesebb munka van a kerttel ha nincsenek benne ilyenek, nem kell szépen tartani. Laktam olyan helyen ahol 3 órás munka volt a fűnyírás, eléggé örültem amikor nyaranta a nap szétperzselte a füvet és nem nőtt.
Hát, sokféle fa van, azt már megtapasztaltam, hogy a fűzfa a legveszélyesebb mind közül. Hasad szét, gyorsan nő, magasra, na azt én is vágattam már ki.
Viszont a dió, meg a fenyő...elég masszívak.
Kell némi ismeret, ránézni egy fára, hogy milyen állapotban van. Aminek már van 1-2 korhadt ága, az már necces.
Itt mifelénk is vannak olyan viharok, hogy leviszi a tetőt a szél, de rengeteg ősrégi fa van a házak között, amiknek meg se kottyan egy ilyen vihar.
Hát, nyirbálni kell őket, de nem kivágni. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!