Milyen a város, ahol élsz? Mit szeretsz benne? Mit utálsz? Hol élsz?
Szinten Veszprem.
Pro: Nekem tetszik, tiszta, fejlodokepes megyeszekhely. Kozel a Bakony meg a Balaton. Nincs tomegnyomor, de az egyetem miatt sok a fiatal. Aranylag sok a zold terulet, ami ilyenkor nyaron sokat dob rajta.
Gyalog barhova odaerek kb 30 perc alatt.
Con: Nincs igenyes szorakozohely es ritkak az ertelmes koncertek. A nyari szezonon kivul eleg unalmas.
Most ennyi jutott az eszembe.
BAZ megyében lakok egy kisvárosban.
Nincs munkalehetőség. Nincs semmi szórakozási lehetőség se, max az utcám elején lakó roma család dáridó zenéjére lehetne bulizni.
Az emberek az utcán folyamatosan lesnek, mint a birkák.
Rettentő pletykásak, rosszindulatúak itt az emberek.
Ha tehetném, elköltöznék.
Szeretem, hogy a város peremén élek panelban ugyan, de viszonylag zöld övezetben, nincs betondzsungel.
Aránylag békés a környék, a cigókkal sincs már gond, a kerületi rendőrség jól működik, nem korrupt (legalábbis amennyire én tudom). Közel van egy Lidl, a kis közért, ami kb. a rendszerváltás óta ugyanott van, a gyógyszertár, és majdnem minden van, ami kell.
Most pedig a fekete leves:
A Duna másik felén van a melóhely, reggel felszállok nálunk a buszra, ami átdöcög a fél városon, s ahogy haladok beljebb, persze egyre nagyobb a tömeg, a forgalom, a dugók, a "tumultus". A belvárosi villamosokon kész akciófilmbe illő jeleneteket látok néha, a túltömött buszról szinte leesnek az emberek a megállókban. Az autósok egyre idiótábbak, szinte folyamatos a dudálás, anyázás. Minél nagyobb egy szórakozóhely, annál több a balhé és a lopások száma.
Némely kerület pedig konkrétan veszélyes zóna, főleg este. Dehát már lassan 30 éve itt élek, kezdem megszokni.
Naná, hogy drága Fővárosunkról írtam. ;]
Lackengoffban élünk lassan 6 éve ( egy osztrák falu kevés lakos )
Amit szeretek benne : mindenki ismer mindenkit , nem kell félni hogy be törnek , szép hegyvidék , esténként szép a kivilágítás , jó környék , mindenki ismer mindenkit .
Amit nem szeretek benne : télen sok a túrista , messze van a legközelebbi város , csak egy kis ABC van , suli messze van kb 60 km amit elég fárasztó hajnalban le vezetni hogy 8-ra be érjek .
18F
Amugy nekem nincs sok gondom igaz annyi hogy a magyart töröm egy kicsit mivel családon bellül használom leginkább mindneki mással Németül beszélek fölleg mivel osztrák iskolába járok így mindent németül tanulok .
Dietikon (ZH), Svájc
Amit nem kedvelek, az az ügyintézés. Kijössz, és semmi! infót nem kapsz, az okmányokkal pedig lassúak. Kb. ennyi.
Amit szeretek:
- nyugis, élhető hely
- minden a közelben van (Bahnhof 3 perc, boltok szemben, stb.)
- jó a közlekedés (negyed óra és Zürich HB-n vagy)
- nincsenek cigók, sem egyéb etnikum, nem kell félnem az utcákon este
- jó a közbiztonság
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!