Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi számít vidéknek?

Mi számít vidéknek?

Figyelt kérdés
Van, aki szerint Budapesten kívül minden. Van, aki szerint csak a falvak, kisvárosok, de pl. Miskolc, vagy Pécs már nem. Most akkor hogy is van ez?

2016. máj. 23. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Újvidék is város...
2016. máj. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Úgy, hogy a vidék szónak két jelentése van. Az egyik: minden ami a fővároson kívül van. Közigazgatásilag vidék Szeged is, Pécs is, Miskolc is. Elgondolom, mit szólnának hozzá, ha kimaradnának a vidékfejlesztésből.. szerintem nem örülnének akkor sem, ha sokan húzzák a szájukat ezekben a városokban, hogy ők nem vidék, miközben a szó egyik jelentése szerint azok.


A másik jelentés az a hely, ahol termelnek. Ez már nem közigazgatási elnevezés. Ilyen alapon nem vidék egy épphogy most lett város sem, ahol csak a templomtornyot lehet mutogatni látványosságként, mivel nem termelnek/tenyésztenek semmit a fő utcája kövezetén.


Mivel a köznyelvben hol így hol úgy jelenik meg, ezért szokott értetlenség, sőt akár vita is lenni belőle.

2016. máj. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Számomra mindig relatív, a kontextustól függ az értelme. Vidéknek számít az a vidéki nagyváros, ahol nagyrészt az időmet töltöm, mivel nem Budapest. Ugyanakkor ha egy városival beszélek a fentebb említett településről, akkor neki is azt mondom, hogy a szüleim vidéken laknak, egy kis faluban.


Egy falu még egy kisvároshoz képest is vidéknek számít. Szóval mindig relatív.

2016. máj. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

"Egy falu még egy kisvároshoz képest is vidéknek számít"


Nana. Én egy 10 ezres kisvárosban nőttem fel, és soha senki nem emlegette a környéken (vagy bárhol máshol) lévő falvakat vidékként. Iskolába a megyeszékhelyre jártam, és ott sem emlegették a megye többi részét vidékként. Ellenben Budapesthez képest mindenki vidékinek mondta magát még a megyeszékhelyen is.


Szóval szerintem az egész ország vidéknek számít Budapesten kívül, max. a legnagyobb városok nem, de Pestről nézve még azok is.

2016. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én megyeszékhelyen lakom,a városközponttól 5 percre gyalog és ha megyek itthonról el,azt mondom,hogy bemegyek a városba,szóval ahol lakom,vidék.


Ez alapján mérlegelj.

2016. máj. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
Lakóhely kérdése. Egy budapestinek Kecskemét már vidék. Egy kecskeméti Kalocsát hívja annak, egy kakocsai meg Homokmégyet.
2016. máj. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 pokina válasza:
100%
Én gödöllői vagyok, ami nagyon közel van Budapesthez, kb. 30km. Kisvárosnak számít és van ott sok erdő, meg szántóföld is. Én vidéknek hívom, de mivel közel van a fővároshoz, nem biztos, hogy az. És még egyetem is van Gödöllőn.
2021. aug. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!