Csernobilban hogyhogy laknak emberek?
A baleset óta már eltelt 30 év. Jelenleg vannak olyan városok, amik a csernobili atomerőmű környéki településeknél jóval szennyezettebbek, pl Oroszországban Norilszk, Dzerzhinsk. És akkor még nem is említettem azokat a kínai, indiai városokat, amelyek valódi földi pokolnak számítanak a különböző szennyezések miatt.
Ők vállaltak bizonyos mértékű kockázatot.
Csernobil város az erőműtől kb 15 kilométerre fekszik. Az erőmű eredeti neve Pripjatyi Vlagyimir Iljics Lenin Atomerőmű volt, viszont mivel a Szovjetunióban elképzelhetetlen volt, hogy Lenin nevével bármi is felrobbanjon, így ráaggatták a Cseronbil-i atomerőmű nevet.
Mellesleg:
"A szerencsés időjárási viszonyoknak köszönhetően a város - az erőműhöz való közelsége ellenére - csak enyhébb mértékben szennyeződött. A mentesítéshez kapcsolódó járműforgalom miatt a város nyugati oldalán elkerülő utat építettek. 1986 nyarán-őszén Csernobil területén jelentős sugármentesítést végeztek annak érdekében, hogy a város adminisztratív központként továbbra is használható legyen."
Csernobilban a mai napig kb 700 fő lakik, sosem ürítették ki teljesen a várost. Szerintem te összekeverted Pripjaty-tyal, ott tényleg nem lakik senki, de ott is azért, mert vannak bizonyos forró pontok, ahol nem tudni miért, koncentrálódik a sugárzás. Így lehet, hogy ahol éppen állsz, ott biztonságos, 2 lépéssel arrébb meg már nagyon erős a sugárzás, de alapba nem szabad az egész településen sokáig maradni.
Amúgy a 90-es évek végén az ukrán kormány megengedte az embereknek, hogy aki akar, visszaköltözhet az elhagyatott falvakba. Párszázan éltek is a lehetőséggel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!