Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miskolc melyik része veszélyte...

Miskolc melyik része veszélytelenebb? Ahol kevés a Roma? Jövőre oda szeretnék menni albérletbe. Hol roma mentesebb?

Figyelt kérdés
2015. okt. 14. 22:19
1 2
 11/17 anonim válasza:
96%

Én is miskolci vagyok, ráadásul egy korábbi hozzászólóhoz hasonlóan 29-essel járok az egyetemre minden nap. Szerintem egyáltalán nem veszélyes a helyzet. Persze vannak a buszon, meg a vasgyár környékén úgy általában, de inkább csak idegesít hogy szemetelnek meg hasonlók, nem érzem magamat veszélyben, még sosem kötekedtek velem.

Van azért rengeteg hely a városban, ahol el lehet őket kerülni: Tapolca, Szirma, Szentpéteri kapu külső része például. Ott elég kevesen vannak.

Én Diósgyőrben lakom, a stadiontól kifelé itt sem nagyon látni őket, vagy csak nagyon elszórva.

Szerintem veszélyes létszámban csak a telepek környékén lehet velük találkozni. Egyáltalán nem olyan rossz a helyzet, mint amilyenre a média felfújja

2015. okt. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
66%

hello!

én miskolci vagyok, a Tatárdombon lakom(bár én két nap múlva meg Pestre költözöm a párommal) . Korántsem olyan vészes a helyzet,mint ahogy leírták,nem tudom miért kell egész Miskolcot általánosítani. Nagyon sok környék van,ahol gyakorlatilag egyet sem látni, mint pl. a Kilián, ez egy nagyon csendes, zöld övezetes, és szép környék, kb 20perc busszal/villamossal a belváros; ez határos a Bulgárfölddel,de azt a helyet nem ajánlom ,de valahogy nem is jönnek át a Kiliánba(főleg nem Dél-Kiliánba). Akkor még Berekalja,Népkert, Lillafüred,Felső- , Alsó Majláth,Martintelep,Tapolca,Szentpéteri kapu,amit nyugodt szívvel ajánlanék. Amit szerintem messzire kerülj el : Lyukóvölgy, Pereces,Avas- egyes és kettes ütem (a hármason némileg jobb a helyzet),akkor még ott van az Újgyőri főtér környéke, Újgyőri piac,Stadion és Bulgárföld környéke , ami veszélyesebb, a Szondi telep,Vasgyár,(főleg a számozott utcák !!) a Tetemvárat és a Selyemrétet sorolnám még ide. Amivel kapcsolatban vegyes érzéseim vannak, az a Komlóstető,Bodótető,Hejőcsaba és a Vargahegy. Azért több helyet jobb,ha elkerülsz,de nekem nem nagyon volt még afférom egyébként velük,pedig van egy megjelenési stílusom. Az Újgyőri főtér-piac környéke az nagy gyülekezőpont nekik az viszont tuti,de ott mindig van rendőri felügyelet is. Remélem tudtam segíteni

2015. okt. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, és a tanácsokat. Sokat segítettetek.:)
2015. okt. 17. 10:36
 14/17 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!

javaslatom, hogy el se olvasd a sok "okos" ember válaszát, akik életükben nem jártak még Miskolcon.

A kérdésedre egyébként a válasz: néhány környék van csak, amit érdemes kerülni, azokat leszámítva egyáltalán nem rosszabb a helyzet bármely fővárosi helytől.

A kerülendő helyek: Diósgyőr számozott utcái, Avas-dél.

2015. okt. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 tothp ***** válasza:
Az avason is inkább csak a II.-es, III-as ütem
2015. okt. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően miskolc elég sok részén megfordulok, és a fentiekben elég jól leírták, hogy nincs különösebb gond. Hangosak, dupla hangerővel beszélnek, esetenként az utca másik oldaláról, büdösek, primitivek, és kulturálatlanok. Persze vannak kivételek, a multkor Garadnán a pisztrángosnál egy roma nő szállt ki a 70 millás bentley-ből, de rá a fentiek nem vonatkoztak. Azért mondjuk ha már miskolc, illetve már évek óta külön település felső zsolcán van olyan utca ahova nappal se szívesen mennék be.
2015. okt. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
0%

"A gyakorlat azt mutatja, hogy a lebontott lakású vagy kiköltöztetett családok ugyanazokban a lepusztult, városrészekben, utcákban kapnak önkormányzati lakóhelyet."


"Ha összegezni akarnánk az olvasottakat és figyelembe vesszük a mostanában zajló telep felszámolásokat akkor semmi másról nem beszélhetünk, mint gettó áthelyezésekről. Miskolcon jelenleg 15 cigány telep van és a telepfelszámolásával a cigányság szétszórásával ennek a száma csak növekedni fog."


[link]

2019. jan. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!