Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Cigány szomszédaim vannak. A...

Cigány szomszédaim vannak. A gyerekeik folyamatosan az ajtómban állnak amikor dohányzom. Hogyan érhetem el hogy ne csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Ki kell járnom cigizni,kis babám van itthon.

Mellém állnak folyamatosan kérdezgetnek. Nagyon nincs kedvem hozzájul 3-és 5-évesek.

Kipróbáltam azt is hogy nem válaszolok nekik de hiába.

A szüleiket nem zavarja sőt,rá sem hederit a saját gyerekeire.Arra is volt példa hogy pizzát rendeltem és kértek belőle...

Nagyon tanácstalan vagyok.



2015. ápr. 24. 10:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, és attól, hogy mások igénytelenek, emiatt büdös a lépcsőház akkor neked is annak kell lenni?


"Le kellene mennem az utcára cigizni?"


Ez miért kérdés egyáltalán? Miért nem eleve így csinálod? Még egyetemista koromban amikor cigiztem én is lejártam a lift nélküli 4 emeletes ház legfelső szintjéről, ha annyira nagyon rágyújthatnékom volt. Eszembe nem jutott, hogy ekkora paraszt legyek...


A kisgyerekekkel annyit tudsz csinálni, hogy levegőnek nézed őket.

2015. ápr. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Mondd nekik. Menjetek haza, anyukátok már nagyon vár titeket.
2015. máj. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
61%
Ez a dohányzás ellenes duma már kezd nagyon hasonlitani a középkori inkvizicióhoz. Égessünk el minden dohányzót?! Amikor még nem volt ez divatban, a kutyának nem jutott eszébe, hogy ki hol cigizik. Akár a boltba bemehettél cigivel, mégsem mondta rád senki, hogy paraszt vagy. Nagyon átestünk a ló tulsó oldalára! Hagyd már békén a dohányost, hidd el, nem a cigifüsttől leszel beteg. Egy alkoholista hamarabb agyonver, de azt nem tiltjuk. Inni, okádni, hugyozni lehet, az nem paraszt.
2015. máj. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
100%

Ezt én sem nagyon értem, hogy miért a cigizés a legnagyobb gond ebben a storyban...ha nem cigizni szeretne, csak kiülni az ajtaja elé egy könyvvel?? Akkor?? Akkor hova menjen??

Ha nem zárt a lépcsőház, akkor miért is parasztság az ajtóm előtt való cigizés? Milyen segítőkész emberek vannak.

Visszatérve a valós problémára. Nem tudom. Szülőkkel nyilván nem mész semmire :) Szerintem szólj nekik, hogy most nincs kedved beszélgetni vagy bármi. Menjenek segítsenek anyunak.

2015. máj. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Időnként tanítgathatod is őket viselkedni, pont elég a segghülye köztük (is)
2015. aug. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Próbálj meg kedvesen válaszolni nekik, ők még csak 3, 5 éves kisgyerekek (!).

Esetleg egy-két dolgot elmondasz, amitől többek lesznek: Ha csak néhány helyesen mondat az, már az is vmi. Mondd el nekik, h. az anyukájuk már biztosan hazavárja őket, stb. Nem kell mindjárt durvának, bunkónak lenni. Szépen is lehet beszélni a másik emberrel (már amennyiben egy 'cigányban' sikerül meglátni az embert, a gyereket). Határozott lehetsz velük gorombaság nélkül is.

(Aztán mikor felnő, és adott szituban így viselkedik, mint ahogy most Neked sokan javasolják, akkor majd ő lesz a bunkó... LOL)

Egyébként valószínűleg szimpatikus vagy nekik, + sokat nem foglalkoznak velük, hozzád van bizalmuk (meg egyébként is elég közvetlenek, ami alapvetően nem bűn - szerintem).

Ismeretlenül nekem kissé furcsa, h. az ablak/ erkély miért nem opció. Ergo kifelé fújni a füstöt...

Lépcsőházban dohányozni tényleg gáz. Szerintem kultúrember nem csinál ilyet, még talán nyitottban sem...

Ez a mondatod meg külön jó:

"Ki kell járnom cigizni,kis babám van itthon."

Valaki kényszerít, h. cigizz? Ha nagyobb lesz, bent fogsz? (Tudom magánügy, de szoptatás nyista?)

2018. aug. 20. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
Tűzrendészeti, társasházi törvények alapján nyitott ablakban, lépcsőházban, erkélyen tilos cigarettázni! Egyrészt tüzveszélyességénél fogva, másrészt minden körülötted élőnek joga van tiszta levegőhöz jutni, nem a te büdös gőrény illatodat szívni. Ezt hogy oldod meg kisgyermeked mellett a te dolgod. Miért zavar az, ha bent fertőzöd a levegőt, miért nem, ha másokat fertőzöl? A cigány gyerekek meg mellőzöttségük okán ragaszkodóak kiváncsiak. Olvass fel nekiek mesét cigizés helyett.
2020. márc. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
52%
Szokj le a cigizésről éd tedd fére a pénzt a babának.
2020. szept. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Annak a babának, aki 5 éves lehet már :D
2020. szept. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!