Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha csak hallom a szomszédokat,...

Ha csak hallom a szomszédokat, de nem látom, kinek kell köszönni, kell-e egyáltalán?

Figyelt kérdés

Lakótelepen nőttem fel, ott egyértelmű volt, hogy ház előtt, lépcsőházban találkozunk köszönünk, akivel olyan a kapcsolat beszélgetünk. Az erkélyekre nem lehetett átlátni, nem köszöntünk egymásnak, ha hallottuk, hogy más is kint van, beszélget.

Kertesben viszont hiába van sövény, mégis valahogy más. Ha kimegyek és kint vannak eleinte köszöntem, de ők nem köszöntek fordított esetben, pedig amúgy utcán, kapunál kedvesek, tehát nem azért mert bunkók. Arra is gondoltam, hogy végül is pont azért van a sövény, hogy védje a privát szférát, még akkor is, ha azért csak látni ha valaki mozog ott van kint. A másik szomédjuk felé nincsen sövényük, ők köszönnek egymásnak a kertben is.

Egy kicsit olyan kellemetlen ez nem akarok se tolakodó, se bunkó lenni.



2014. júl. 18. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Most eppen szodligeten "nyaralok". Ott mindig kint vannak a kertben a szomszedok es atszoltunk/atszoktak koszonni nekunk. Ez szomszedfuggo szerintem.
2014. júl. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én kertes házban lakom, a szomszédokkal akkor szoktunk köszönni, ha látjuk egymást, de ha csak halljuk, hogy kint van a másik, akkor nem. Tehát pl ha épp háttal vagyok és csinálok valamit a kertben, akkor nem szoktak köszönni, és fordított esetben én sem, ha mindketten észrevettük a másikat, akkor igen. Nem vagyunk rosszban, de különösebben jóban sem. A másik szomszéddal nagyon jóba vagyok, vele akármilyen helyzet van, ahogy egyikünk észreveszi a másikat, rögtön köszön is. Szerintem viszonyfüggő, hogy köszönsz-e, de ha ők nem köszönnek neked ilyenkor, akkor felesleges.
2014. júl. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem ha látod őt akkor köszönj, de ha nem akkor ne. A sövénytől szerintem nem is hallotta hogy köszöntél.
2014. júl. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha megvan a szemkontaktus én csak akkor köszönök utcán vagy bárhól
2014. júl. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha te nem látod őket, valószínű, hogy ők se látnak téged. Akkor?
2014. júl. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nos, én azzal, akivel találkozom, annak köszönök. Ennyi.

Budapest, belvárosi társasház.

2015. szept. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!