Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetek? (rövid)

Mit tehetek? (rövid)

Figyelt kérdés
A szomszédommal folyton följelentget néhány sövény miatt,mert az takarja a kilátását szerinte.Annak idején én elintéztem neki azt,hogy az engedély nélkül épített házát ne bontsák el(akkor az én telkem már megvolt),csak 3 évre rá én is építkeztem,először a ház elrendezésébe szólt bele,hogy építsem feljebb,meg is tettem(én hülye).A bajom ezeken kívül az is,hogy a házamnak az ablakai nagyrészt délre néznek,amit a "kedves szomszéd" háza eltakar.Pedig télen sokat jelentene.Így hálálja meg,hogy segítettem neki?!Ti mit csinálnátok a helyembe?

2014. jún. 16. 19:44
 1/4 anonim válasza:
Lerobolnám a házát.
2014. jún. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megvonnám a vállamat. Saját telkeden belül akár 3 méteres 60 centi vastag betonfalat is lerakhatnál. Valami határ csak azért van, hogy a tűzoltók át tudjanak rajta jutni, ha kell.

Szóval jelentgessen nyugodtan, egy idő után majd abbahagyja, ha a következő bírságot ő kapja, amiért felesleges mumkát ad a rendőröknek/jegyzőnek.

Egyébként levegőnek nézném, egyáltalán nem szólnék hozzá.

2014. jún. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen hasonlóra gondoltam.Mivel engedély nélkül lett felépítve a háza(már itt eleve bukta a dolgot),én attól még felmondhatom az aláírásomat.Nem?S akkor bontják a házát.Egyébként anno ebből az engedély nélküli építkezéséből bírósági ügy is volt.Esetleg valami jogi leírás nincs erről?
2014. jún. 16. 19:50
 4/4 A kérdező kommentje:
Éppen ez az,hogy nem szólok hozzá.Én is jobban érezném magam,ha csak néha veszekednénk,de állandóan le kell vágni a sövényt,ami nem olcsó.Hozzáteszem a sövények védik a tűzifáját a nedvességtől,s a házát a hidegtől is.
2014. jún. 16. 19:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!