Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ez mit von Maga után?

Havas Levente kérdése:

Ez mit von Maga után?

Figyelt kérdés
Bemásztam a sulinak az udvarába, és elkezdtem hintázni a hintáknál, amire jött az igazgató, és mondta, hogy feljelent birtok háborításért, ez milyen következménnyel jár? Csak hintáztam, nem állt szándékomban, se rongálni, se lopni, és semmi ehhez hasonlók.

2014. jún. 2. 19:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

:D


NEM KELL.


Nem fogsz semmit kapni hintázásért, és valószínű az igazgató sem jelent fel, csak el akart onnan zavarni, amire a fenyegetőzés volt a legjobb fegyvere. Ha nagyon jogilag akarjuk megközelíteni, akkor egyrészt bizonyítéka sincsen, másrészt kiskorú vagy, így nem vagy büntethető.

2014. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Meg ha idejön a rendőr, és elmesélem Neki a sztorit, akkor mit fog csinálni? Az egy bírságot? Kapok Tőle egy ejnye-bejnyét? Vagy most komolyan? Áhh, nagyon parázok. Később jön rá mindig az ember arra, hogy mekkora butaságot csinált.. :|
2014. jún. 2. 20:12
 13/21 A kérdező kommentje:
Bizonyíték van. Ott volt Velem 3 spanom, aki végignézte az egészet, és még mondta is az igazgató, hogy " oké, van rá 3 tanúm ", csak annyi különbséggel, hogy Ők kint, Én meg bent voltam. :|
2014. jún. 2. 20:13
 14/21 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell félnem? Leírtam mindent, amit tudnotok kell ebben az esetben? Rendőr mit tehet ezügyben?
2014. jún. 2. 20:32
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha feljelent, akkor lehet bajod. Ez ugyanolyan, mintha egy családi házba törtél volna be, hogy ott hintázgass. Hiába magyarázol, hogy te csak hintázni mentél, attól még olyan helyre tolakodtál, ahol nem volt jogod lenni. Meg roppant hihető magyarázat lesz egy 14 éves fiútól, hogy jaa, te nem garázdálkodni mentél, hanem játszani, mint egy gyerek.
2014. jún. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom, én nem értelek.


Ha kedved van valamihez, akkor vakon belevágsz csak úgy?Az egy iskolaudvar, nem közterületi játszótér bárkinek, aki hintázna egyet.Ha a te logikád igaz lenne, akkor kár volna elkeríteni az udvart, hátha valaki szeretne hintázni.Azért ez nem így működik.


De ennek ellenére nem hiszem, hogy bárki bármit tenne ez ügyben, végül is nem történt semmi komoly.

2014. jún. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

15-ös 14 éves is gyerek.

Én 14 évesen sokat hintáztam.

Amúgy biztos nem jelent fel csak azt akarta hogy el menj.

2014. jún. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

# 11


Igazából az új jogszabályok már büntethetőnek tekintik a 14 éves korukat betöltött személyeket is.

2014. jún. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha esetleg mégis feljelent, akkor mit kapok ezért?
2014. jún. 3. 12:14
 20/21 anonim ***** válasza:
Kamu kérdés.
2014. jún. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!