Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megtilthatja az alsó szomszédo...

Megtilthatja az alsó szomszédom elektromos futópad használatát?

Figyelt kérdés
2 évig spóroltam, mire sikerült vennem egy jó elektromos futópadot. Már használtam egy ideje, amikor valami másért feljött az alsó szomszéd és meglátta. Na másnaptól kopogott, hogy ne fussak felette. Eddig nem hallotta? Ok, vettem alá szivacsot. Különben is a gép egy vázon áll, azon van a hangszigetelt motor, lengéscsillapítós....de legyen... Közben feljött egy építész ismerősöm is és azt mondta mivel a ház régi és fafödémes a biztonság kedvéért tegyem át olyan helyre a padot, ahol alatta tégla boltozat van. Ok, átettem. Most éppen a szomszéd kamrája felett futok. Nem tudom mi hallatszik le, szerintem semmi és automatikusan 90 perc után leáll, lehűteni magát, de addig még nem tudtam futni. Különben 2-12 km/h a beállítható sebesség. Olyan 5km/h futok, kb. egy órát. Ma megállított és azt mondta, feljelent. Most futhatok futópadon a lakásomban vagy sem, ha bolond a szomszéd? Véleményetek?

2013. okt. 24. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Fuss akkor mikor melózni van. :D probléma megoldva,
2013. okt. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

természetesen futhatsz a futópadodon,

" Aki lakott területen, az ott levő épületben indokolatlanul és a megengedettnél nagyobb zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát zavarja, szabálysértést követ el."

úgyhogy köteles eltűrni a szomszédod ,az ebből fakadó zajt,

ha mégis följelent,téged nem fognak elmarasztalni,

2013. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A társasházatoknak van házirendje. Nézd meg, mikor lehet zajjal járó tevékenységet folytatni hétköznap ill. hétvégén.

Ebben le van fektetve, hogy pl. hétköznap reggel 8-tól este 20:00-ig és szombaton 10-től 17-ig lehet zajjal járó tevékenységet folytatni. Tehát ebben az időben nyugodtan futhatsz.

Ha feljelent, bemérik a zajszintet, ami nem hiszem, hogy meghaladná a zajhatárt.

A statikára, rezgésekre tényleg vigyázz, hogy jó helyre tedd a futópadot.

2013. okt. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Elvileg az elözöeknek igaza van, használhatod, de lehetöleg napközben, és egyfolytában max. 1-1,5 órát.


A helyedben megkérdezném a szomszédot, hogy öt mikor zavarja a legkevésbé, és megpróbálnám arra az idöpontra tenni a használatot.


De ha van olyan ismerös, akinek van müszere, akkor mérjétek meg, hogy ekkora zajt okoz, a 65 decibel fölötti érték az, ami kifogásolható.

2013. okt. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A kommentelőknek: 90 percet bír max., aztán leáll, mert lehűti magát. Szomszédom mindig itthon van, nyugdíjas, ráérős, házi "figyelő -mindentudó -mindenhez értő" emberke... Tényleg: beméretem, bár nem tudom kinek van mérője, de majd megoldom.

Máshova nem merem áttenni, mert fagerenda van-régi ház-, nehogy gond legyen.

Azt nem értem, ha a befőttei felett futok, akkor az neki miért gond? :)

2013. okt. 24. 14:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Le kell szarni az ilyen hülyéket. Könnyen beszélnek ,hogy feljelent stb,de mikor ráeszmél ,hogy milyen anyagi vonzata van egy több éves pereskedésnek ,jogi hercehurcának letesz róla. Amúgy sincs esélye nyerni. Kijönnek decibelmérővel nem lesz meg a 65db és elküldik a búsba. A futópad beltéri lakás használatra készül ,van típusbizonyítványa stb benne zajhatár, engedélyszám stb.
2013. okt. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Amado atya ***** válasza:
100%

Meg nem tilthatja, de beméretheti a zajt, amit a futópad okoz. (Borítékolom: nem lesz igaza).


Off, de ide vág: egy régebbi albérletünkben azért jelentett fel az alattunk lakó...khm...házsártos idős asszony, hogy -de komolyan, nem hazudok: A MACSKÁK KÖRMEI KOPOGNAK A PARKETTÁN! :D

Persze, kiröhögték.

2013. okt. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vörösnefelejcs ***** válasza:
67%

Ha lenne zongorád, nyugodtan klampírozhatnál rajta ugyanennyi ideig.


Beszélj vele, hogy lássa, hajlamos vagy a megegyezésre, mondd meg, hogy te mikor érsz rá, próbáljatok egyeztetni.

Ha nem hajlandó, jelentsen fel. Úgyis hiába. Tűrnie kell, hacsak nem éjszakat csinálod.


Dettó ugyanez, ha kisgyerek lenne a háznál. Az is zajonghat. Az élet hangos, pardon-bocsánat.

2013. okt. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

"Nem tudom, mi hallatszik le, szerintem semmi". Ilyen egy igazi jófej emeleti szomszéd. Futhatsz a lakásodban futópadon? Igen. Utálni fognak az alsó szomszédok, mint a sz*rt? Igen.


Az összes többi válaszadónak meg üzenem, hogy nagyon szerencsések lehetnek, ha még sosem volt ilyen felső szomszédjuk, és fotelból osztják az okosat, hogy viselje el a szomszéd, mert X decibel alatt van, stb.


Egyúttal jelzem, hogy készüljenek fel ebbéli véleményük rendkívül hirtelen és radikálás változására, miután végighallgatnak majd egyszer 40 perc futópadozást fentről.

2019. márc. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát tudod, alsó szomszédként rettenetes a dübörgést hallgatni... főleg migrénesként. Viszont a házirendben bár le van fektetve a szabály, kb senki nem tartja be. Következménye pedig nincs,hiába érvel vele valaki. De úgy látom, hogy te mindent elkovettel a zajcsokkentes erdekeben és kommunikálsz is, így nem hiszem, hogy gondod adódna ebből :)
2022. szept. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!