Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni a tüzelő...

Mit lehet tenni a tüzelő szomszéd ellen?

Figyelt kérdés
Tegnap és ma reggel is arra ébredtünk, hogy a szomszéd tüzel, és a nyitott ablakon bejön a füst. Tegnap reggel hatkor, ma pedig kilenckor kezdte. Már elég volt belőle, a kukáját soha nem rakja ki amikor elviszik a szemetet, mert nem akar fizetni, hanem eltüzel mindent. Szólni nem tudunk neki, mert nem vagyunk beszélő viszonyban a régebbi hasonló dolgai miatt. Mit lehetne tenni? Már a feljelentésen is gondolkodtam, nem tudom, hogy ilyen esetben lehetne.e egyáltalán.

2012. aug. 8. 09:24
 1/3 anonim válasza:
Ha valaki tüzelni akar a kertjében, előzetesen egyeztetett időpontban kell megtennie, tehát a tűzoltóságtól engedélyt kell kérnie, hogy ne vonuljanak ki esetlegesen ha bejelentés történik, illetve felkészüljenek. Ha ezt nem teszi meg, minden egyes alkalommal szabálysértést ill. bűncselekményt követ el. Ebben az ügyben szerintem először a tűzoltósággal kellene beszélni, hogy rendszeresen végez tűzveszélyes tevékenységet, amennyiben van engedélye, nem tehetnek semmit, de ha nincs, és be lehet bizonyítani, hogy rendszeresen űzi ezt a tevékenységet, elég komolyan megbüntethetik. Egyébként renszeres szemét eltüzelésre biztos nem adnak engedélyt, először is mert veszélyes, másodszor pedig a hulladékot körültekintően kell kezelni, mert az elégetésükkor mérgező anyagok kerülhetnek a levegőbe. Én biztos levideóznék több alkalmat mikor ezt csinálja, mert biztos letagadná hogy ezt csinálja, és bizonyíték hiányában nem tehetnek semmit.
2012. aug. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fel kell jelenteni az idiótát,minden lehetséges helyen.Minden további nélkül lehet.
2012. aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a levideózás nem rossz ötlet, legközelebb majd kifigyelem mikor csinálja.
2012. aug. 8. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!