Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elköltöznétek, ha rossz...

Elköltöznétek, ha rossz környék lett a helyből, ahol laktok?

Figyelt kérdés

Tavaly vettünk egy lakást, egy viszonylag modern, zárt lakóparkban. A lakóparktól 100 m-re építkezés volt, nem tudtuk mit építenek. Kiderült, hogy menekültszálló lett belőle. A probléma az, hogy ha tömegközlekedéssel jövünk-megyünk, akkor mindig ott kellene elmenni előtte, vagy különben gyalog egy 1,5 km-es kerülőt kellene mindig megtenni. Sokszor elég rossz arcokat lehet látni arrafelé, nem túl bizalomgerjesztő. Néha itt a lakóparknál is szoktak tanyázni.

Gondolkoztunk költözésen, de ezeket leszámítva amúgy szeretünk itt lakni. Gyereket nem tervezünk, szóval az nem szempont. Költözni nincs annyira kedvünk, mert szép hely, jól berendezkedtünk. Csak ez az menekültszálló az egy dolog, ami kicsit kellemetlen. Néha van hogy inkább kocsival járok, vagy nagy kerülővel.

A lakást is már csak alacsonyabb áron tudnánk eladni, mint amennyiért vettük.



tegnap 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Semmi garancia rá, hogy akárhová költöztök jobb lesz, vagy ha éppen jobb is nem fog rövid időn belül megváltozni. Nem írtad, hogy bármi baj lenne a szomszédsággal azon kívül, hogy "rossz arcok". Maradnék.
tegnap 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Hagyd el azon országot ahol menekültszállók épülnek..
tegnap 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
#2: Ja, költözzön oda, ahonnét menekülnek?
tegnap 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Attól függ mennyire rossz. Laktam már elvileg rosszabb környékeken, egyedül, nőként. Több volt az éjszakai hangoskodás ezért vagy csukott ablaknál aludtam, vagy füldugóval. Ennyi, egyébként minden ugyanolyan volt mint máshol, annyi hogy nem minden ház volt valami jó állapotban, de voltak sokkal lerobbantabb helyek is.


A leírásod alapján semmi extra. A lakópark területére ne menjenek be nyilván, de erre van biztonsági szolgálat gondolom. Nyugi nem fognak bökőt szúrni belétek csak úgy random. Ha le akarnak inteni csak felveszed a szádbalépek arcikfejezést mondod hogy no és mész tovább.

tegnap 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Most nem azért, de amiatt elköltözni, mert szimplán el kell sétálni egyetlen (vélhetően őrzött, esélyesen bekamerázott) épület előtt, amit ki is lehet kerülni és autóval is lehet járni és tulajdonképpen semmilyen attrocitásra nem volt példa egy év alatt, marha nagy luxus.

Bármilyen társasházban kaphatsz egy jófajta c kategóriás családot a szomszédba, épülhet melléd egy zajos raktár, a lakásod alá egy korán nyitó, későn záró bolt, neadjisten kocsma stb stb. Mindegyikre láttam már példát.

Nem azt mondom, hogy pacsiznék a menekültekkel, de inkább ők lakjanak tőlem 100 m-re, mint egy elviselhetetlen szomszéd a házban.

Ha meg kezdenek odaszokni, érdemes megbeszélni a közösséggel, hogy komolyabb zárrendszer a lakóparkba (nálunk pl a sorompó mellett be lehet sétálni, de le lehetne zárni, ha kell), kamera stb.

tegnap 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Attól függ, mennyire rossz arcok, mennyire zavaróak.

Ha nem érezném magam biztonságban, akkor elköltöznék. Az nem normális (legalábbis nekem) hogy nem tudok félelemérzet nélkül hazamenni, a megállótól a házunkig.

tegnap 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Tanulj meg bánni a konyhakéssel és mindig legyen egy az övedre tűzve feltűnően.
tegnap 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, hogy ilyen esetben lehet-e bármit tenni hivatalból, mert nehéz bizonyítani, hogy az értékcsökkenést a szálló okozta (tudom, nem ez volt a kérdés, de felmerült bennem)


Anyósom egy oroszlányi lakótelepen él, ott is ez volt, az egyik házat átalakították ukrán vendégmunkásoknak, menekülnek onnan az emberek. Mi is hasonlóan jártunk Tatabányán, a saját lakásunkat is többek közt ezért adtuk el, mert a házban több lakást szintén ukrán vendégmunkásoknak béreltek, akik képtelenek voltak viselkedni és törtek/zúztak a házban. A mi emeletünkön már mindannyian eladtuk azóta a lakást.

tegnap 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez nagyon szubjektív. Én a nyolcban lakok és imádom, más meg menekül innen.


Amúgy hozz létre valami vállalkozást, ami rájuk specializálódik :D

tegnap 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez Németország?
ma 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!