Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Meghalt a szomszédom anyukája,...

Meghalt a szomszédom anyukája, illene elmennem a temetésre?

Figyelt kérdés
Nem a szomszédban lakott az anyukája hanem a másik utcában. Kb 3 éve költöztünk ide, jó szomszédsági kapcsolatban vagyunk. Illene elmennünk a temetésre vagy legalább is az egyikünknek?
okt. 19. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Ha hívtak akkor igen.
okt. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Katona Dius ***** válasza:
83%
Hasonló helyzetben, mikor jó volt a kapcsolat, tiszteletől elmentünk.
okt. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Elteben kellett volna szeretni.
okt. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Temetésre nem szokták hívni az embereket? Szerencsére kisgyerekkoromban voltam utoljára temetésen, de nem hiszem, hogy oda csak úgy betoppansz, hiába nem belépős a temető.

Igaz, hogy szoktam látni a social medián nagy ritkán olyan posztokat, hogy xy meghalt, temetését itt és ekkor tartjuk, aki akar jöjjön (nyilván szebben megfogalmazva), esetleg ha nálatok is erről van szó, akkor elmehetsz, de szerintem nem kötelező. Te nem ismerted a halottat, csak a szomszédot, bőven elég, ha kifejezed a részvéted.

okt. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Temetésre NEM szokták meghívni az embereket, a legtöbb temetés nyílvános, bárki odamehet.

HA úgy érzed, hogy neked ez így lenne rendben, menj nyugodtan.

okt. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
5~ Nem-nem, ez fordítva van. Ritka az, hogy nyilvánosan ki van hirdetve. Ez nem mindenkinek a programja. Én is kikerestem anyum barátnőit és személyesen szóltam. Bár a saját esetünkben egyébként sem nagy temetés volt.
okt. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A nyilvános NEM azt jelenti, hogy "ki vna hirdetve", hanem azt, hogy a temetöbe bárki mehet, ha van egy temetés, bárki részt vehet rajta, nem kell sem meghívás, sem semmiféle más egyéb hivatalos akció.
okt. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Én megkérdezném a szomszédot, hogy jól esne-e neki.
okt. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem kell aznap dolgozni, meg meg tudom oldani, akkor én mennék. Jól fog esni az életben lébő hozzátartozónak. De nem bármi áron.
okt. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem mennék, mert nem szeretek temetőbe-temetésre járni. Akinek ez nem tetszik, az ő baja, engem nem érdekel.
tegnap 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!