Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egy gyerekre rászólnátok?

Egy gyerekre rászólnátok?

Figyelt kérdés
Társasházban vagyok, az egyik szomszéd gyereke ma az én teraszomon ült. Nem csinalt semmit csak ült, mint aki megvan sértődve. KB 5 éves. Gondoltam nem küldöm el, mégis csak egy gyerek, és nem csinál semmi rosszat, ám picit azért zavart

tegnap 21:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10-es vagyok, hozzátenném:

1 alkalom még nem a világvége, de ha rendszeressé válik ez, komolyan meg kell húzni a határokat, különben a gyerek és a szülők is rászoknak, hogy nálad ezt meg lehet csinálni.

tegnap 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
El
tegnap 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hogy került oda? Nem a te lakásodból nyílik a saját teraszod? És mért zavart, nem marad ott!
tegnap 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Rühellem a kölyköket, de nem szólnék rá, max megkérdem, hogy mit keres. Nálunk gyakran berúgják a labdát a teraszra.
ma 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 SZTANN ***** válasza:

Ha arra a helyre simán be tud menni (nem átmászik, bebújik), akkor egy 5 éves nem érzékeli, hogy az nem az ő területük.

Ha csak 3 percig ült ott, semmi dolgod vele.

Ha többször, hosszabb ideig fordul elő, akkor NEM szabad ELZAVARNI, de beszélgetni kell vele. Mit csinálsz itt? Hogy kerülsz ide? Eltévedtél? Anyukád tudja, hol vagy? A ti teraszotokon nem tudsz játszani? Talán kézen fogni, hazakísérni.

Nem baj, ha egy kis ideig ott van - de nyilván nem kell odaszoktatni. Erőszak kiabálás, elkergetés nem kultúremberi módszer.

Ha meg akarod előzni az ilyesmit, valamilyen kis jelzéssel válaszd le a saját teraszodat, pl. egy-két virágláda, alacsony pad, eltérő burkolat, stb.

ma 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!