Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy élted meg azt hogy...

Hogy élted meg azt hogy gyerekként másik településre költöztetek a szüleiddel?

Figyelt kérdés

Új iskola, új barátok, senkit nem ismersz.

Tudtad tartani a kapcsolatot a régi barátaiddal? Az új helyen könnyen befogadtak?

A rokonaiddal tartottad a kapcsolatot? Nem távolodtatok el?


Én ovodás korom óta ugyan azokkal a gyerekekkel nőttem fel, egy új gyerek sem volt, esetleg a szomszédos városbol 1-2 család kiköltözött falura de azok sem voltak teljes idegenek mert nem 200kmről jöttek, csak 15 perc autózásra voltak a rokonaik, barátaik.


Feleségem úgy nőtt fel hogy az összes rokona messze lakott, a nagyszüleit évente egyszer látta. A legkisebb tesója már az új városban született és alig ismeri a nagyszülőket. Feleségem legalább sokat volt náluk gyerekként mikor még egy városban laktak.


ma 06:57
 1/4 anonim ***** válasza:

"Tudtad tartani a kapcsolatot a régi barátaiddal?"


Nem, akkoriban nem is nagyon volt erre lehetőség. Nem volt még mobiltelefon, telefonálni meg amúgy se szerettem (nem is tudtam a barátaim számát).


"Az új helyen könnyen befogadtak?"


Őszintén szólva nem, életem legrosszabb évei voltak az akkori középiskolás évek.


"A rokonaiddal tartottad a kapcsolatot?"


Nem, egyszer sem beszéltünk azóta.


14 voltam, amikor először költöztünk (120km-rel odébb), aztán egy év múlva ~40km-re odébb, aztán 10 év múlva faluról városba, de akkor már azért, mert megnősültem.

ma 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akkor és ott alkalmazkodtam amennyire lehetett. De felnőtt fejjel visszanézve gyűlölöm minden percét.


Költözés után egy közelebbi, de városi suliba írattak. Így a helyi gyerekekt meg se tudtam rendesen ismerni csak azokat, akik az utcánkban laktak. De nagyon éreztem a különbséget a városi a falusi gyerekek közt. A falusi lányok kis qvák voltak, erősen túl akarták kompenzálni a falusi létet. Játszottam velük, de sose lett velük olyan mély a kapcsolatom, mint a régi lakhelyemen. Elég sok volt az a tipikus buta falusi ember (kocsma-bolt-posta/orvos, ennyi volt az életük. Szüleim barátai is lassan elkoptak, mert nem akartak kijönni hozzájuk).


Az osztálytársaim zöme városi volt, nyáron gyakorlatilag megyszűnt velük velük a kapcsolatom. Akkor még nem volt net, meg a mobil is épp csak bejött, drága is volt a hívás, nem tudtam velük beszélni. A levelezéshez szüleimtől kellett pénzt kérnem, amire húzogatták a szájukat, mert az is "drága"...


Szórakozási lehetőség semmi nem volt, falunapok ilyen futottak még kategóriás fellépők voltak. Az utolsó busz este 10kor ment el, onnan hajnalig semmi. Tehát ha haza akartam volna jönni, akkor nem tudok. Meg ugyan kivel mentem volna el??? Így ezek nekem teljesen kimaradtal az életemből.


Szóval most itt vagyok 35 évesen és nincs szociális életem. A régi barátimmal megszűnt a kapcsolat, az "újak" nem ugrották meg a lécet. Pedig tanulmányok is bizonyítják, hogy a gyerekkori barátságok a legerősebbek.

ma 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Örültem neki. Baráraim nem voltak, az új helyen szo-szo, a semminél több. Nem igényeltem olyan szórakozást ami nem volt helyben, meg hát közel van a főváros, be lehet menni bármikor. Éjszaka itt sincs busz, de én inkább örülök neki.
ma 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi úgy 30kmre költöztünk az eredetitől, egy kisebb városba a faluból.

Énnekem simán bejött, akkor voltam 10 éves, és szerettem ott, nem emlékszek semmi negatív dologra. Mondjuk a nővérem már ki nem állhatta a helyet, ő már nem volt ennyire szerencsés.

ma 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!