Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Falun még mindig gyakori,...

Falun még mindig gyakori, hogy büdös trágyaszag van?

Figyelt kérdés
aug. 5. 21:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
18%

"Engem az zavar inkább, hogy valaki leköltözik vidékre és az ottani embereknek kell megváltoztatniuk az életüket, mert az új odaköltözők képtelenek alkalmazkodni."


Végén még kénytelen lennél ember módjára élni, ó te szegény...


Vannak normák, amiket be kéne tartani.

aug. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
8. Nálunk Pest megyei, 15 ezres lélekszámú településen is vannak olyan városrészek, ahol sok idős ember él és ebből tartják fel magukat nyugdíj után. A környékbeli településeken is egészen gyakori. Nem azt mondom, hogy a lakosság 100%-a saját magának termel meg minden zöldséget, gyümölcsöt, de igen gyakori az állattartás. Gondolom akkor Pesttől messzebbi falvakban sincs ez másként, még ha nem is mindenki él így, de gyakori.
aug. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Az állattartás bizony szagokkal jár. Sőt, még zajokkal is! Ez van. Minden lakóhelynek megvannak a maga jellegzetességei. Ha megyeszékhelyen laksz, akkor meg már hajnali 6-kor zúgnak az autók az ablakod alatt, és azért finoman jegyezzük meg, hogy a városnak is megvan a maga szagvilága. A probléma nem ez, hanem az, amikor valaki elköltözik valahová, pl. falura, majd zokon veszi, hogy hát ez nem ugyanolyan, mint a panel tizedik emelete.

Egyébként eddigi 40 évemből 37-et falun éltem, és nagyon ritka az, hogy tényleg zavaró trágyaszag terjengjen.

aug. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
38%

#11 tökk ezer évig az állattartás normálisnak számított, pár éve errefele nem lehet tyúkokat sem tartani. Hogy miért nem? Az ideköltözőket zavarja a kakaskukorékolás és az egyéb dolgok.

Körbebetonozzák magukat, kivágják a fákat, a bokrokat. Az egész utca egy nagy parkoló lett, pedig még gyerekként kijártunk játszani a többiekkel. Most a gyerekek is szinte tiltva vannak egymástól, bent nêzik a TV-t naphosszat. A fiamat el kell hordanom máshova, hogy gyerekek közt lehessen, pedig az utcában több hasonló korú kisgyerek is van. Pedig aztán én is elég introvertált vagyok, nehezen barátkozom, de amikor elfordítja a szomszéd még a fejét is, mikor valaki vele szemben megy az utcán, az elkeserítő.

aug. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

#12 "Gondolom akkor Pesttől messzebbi falvakban sincs ez másként, még ha nem is mindenki él így, de gyakori."

Jellemzően a nagytestű haszonállatok azok, amiknek komolyabb szagot eresztő trágyája van. Disznó, szarvasmarha, ló például. Személyes tapasztalatom, hogy a lakosság kb. fele végez valamilyen mezőgazdasági tevékenységet. (Nyilván ez a falu jellegétől is függ, nálunk sok olyan ház épült az utóbbi 20 évben, ahol fizikailag sincs hely ilyesmire, kezdünk kicsit amolyan alvófaluvá változni; de mondjuk egy hagyományosabb faluban kb. a lakosság héromnegyede foglalkozhat valami ilyesmivel.) Ezek fele kizárólag növénytermesztéssel foglalkozik, és a többiek nagy részénél is legfeljebb baromfik vannak, azok meg normálisan tartva nem büdösek. Kb. tízből egy háznál vannak nagyobb haszonállatok, amik potenciálisan büdösek lehetnek.

aug. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Igen. Mondjuk a 15kmre lévő városban valamiért brutálisabban érezni a szar szagot.
aug. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem gyakori, de előfordul. Települések közti lakatlan területeken folyik a növénytermesztés, állattartás, nyilván a közeli házakig eljut a szaga, legyen az város, vagy falu. A házi állattartás, földművelés elég ritka már.

Én egy nagyobb város melletti községben élek, otthon még soha nem éreztem trágyaszagot, de van olyan része a községnek, ahol már éreztem. A város határában is vannak művelt földek, ott is éreztem már, ugyanakkor pl a belvárosban még soha.

aug. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Szolovjov ***** válasza:
Sajnos nem. Az nem büdös, az a vidék illata. Amíg trágyaszag van, addig él a falu. Ha már a kakas sem kukorékol, akkor annak kampec. Nemzetáruló kúrmányaink ezt is elintézték.
aug. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
aug. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!