Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Porszívózás társasházban....

Porszívózás társasházban. Reggel 6.30-kor vagy este 20.15-kor? Melyik tűrhetőbb?

Figyelt kérdés
Heti 3 vagy 4 napot dolgozom ahogy kijön a beosztás, 12 órázom, 8-20.00-ig, így ezeken a napokon vagy munka előtt vagy munka után tudok felporszívózni. Igen, minden nap kell, van egy hosszú szőrű cicánk, és 2 törpe nyuszink, plusz egy morzsálós férj 😄 Akkumulátoros porszívóról van szó és amolyan ahol a papok táncolnak takarítás ez, maximum 10 perc. Rendes, alapos porszívózás heti egyszer valamelyik szabadnapon van délután. 4 lakás van a házban, mi felül lakunk, az alattunk lakó szomszédot zavarhatja leginkább a hang, ők egy nyugdíjas házaspár. Hogyha vasárnap dolgozom, akkor kibírom hogy ne porszívózzak se reggel se este, hiszen az másoknak pihenő nap, de a többi napon nem tudom melyik időpont lenne jobb.
júl. 31. 01:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Este 8kor nagyobb valószínűséggel megy valami háttérzaj még a legtöbb lakásban, TV, film, zene stb., sok helyen még ilyenkor vacsoráznak, gyerekfürdetés, fekvéshez készülődés történik. Reggel fél7kor már sokan fenn vannak, de általánosságban nagoybb a csend, a legtöbb ember csendesebben készülődik reggel, álmosan stb., szóval szerintem akkor zavaróbb lenne. Nekem biztosan :D
júl. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Seperj.
júl. 31. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavarna egyik időpont sem, de el nem tudnám képzelni, hogy én reggel 6.30-kor porszívózzak.


8kor szerintem barátibb plusz amit az egyes írt abból a szempontból is jobb.

júl. 31. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Mi lenne, ha a morzsálós férj csinálná meg a porszívózást, aki amúgy is többet hozzátesz a koszhoz, mint te?
júl. 31. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Én nagyon-nagyon odafigyelek arra, hogy se reggel 8 előtt, se este 8 után semmilyen zajt ne keltsek, ami másokat zavarhat. De azt mondom, hogy az este 20:15 az szerintem általában többek számára könnyebben elviselhető, mint a reggeli 6:30-as.

Ha akksis porszívótok van, az talán még halkabb is, mint a konnektoros. És ha idősek laknak alattatok, az is lehet, hogy már a hallásuk sem tökéletes, lehet nem is hallanak sokat a porszívózásból, csak halk neszelést. Ha én igazán jóban lennék velük és még beszélőviszonyban is lennénk, megkérdezném tőlük, hogy melyik időpontban zavarja őket a legkevésbé. Lehet, hogy a reggeli időpontot mondanák, mert az idősebbek gyakran korábban kelnek, viszont hamarabb fekszenek aludni.

Nekünk volt olyan szomszéd nénink, aki becsengetett megkérdezni, hogy nem zavar-e minket, hogy mostanában többet jár a férje éjszakánként wc-re és gyakrabban kell lehúzni este a wc-t, mint eddig. :) A gesztus jól esett, kedves volt, hogy figyelt ránk is, de:

1.) egyáltalán nem hallatszott be hozzánk semmi,

másrészt

2.) ha azt mondtuk volna, hogy zavar, akkor a papa hogy oldja meg az éjszakát? Visszatartja reggelig? :)

De azért a gesztus, hogy megkérdezte, az tényleg jól esett.

Egy próbát megérhet nálatok is, ha van rá lehetőség.

júl. 31. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

Én sem amikor panelban laktam sem most téglában nem hallottam soha, hogy bárki porszívózna valaha, pedig mindkét helyen volt/van felsőszomszéd, és gondolom szoktak, nem retekben élnek és voltak home office időszakaim amikor mindig otthon voltam reggeltől estig. Szerintem nem hallatszik le. Ugyanígy a mosógépet sem szoktam hallani szomszédoktól, én is elindítok néha este 11-kor egy mosást, ha úgy jön ki a dolog, nem jött még panasz.

De amit az egyes írt, az logikus, jó tanács. Még jobb, amit a négyes írt.

júl. 31. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
A morzsálós férj beosztása is ugyanez?
júl. 31. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Engem egyik sem zavarna, most is gyakran áthallatszik a szomszédaimtól, amikor reggel 7kor centirfugázik a mosógép, de hajnal 2kor is hallottam már. Az esti időpont talán kevésbé zavaró, mert nem mindenki kel korán, de este 8 után még úgyis ők is az esti teendőiket végzik. Engem az az egy zavar, amikor áthallatszik, hogy ordibálnak egymással.

Egyébként nem hiszem, hogy az alattad lakók megsértődnek, ha becsengetsz hozzájuk, elmondod, hogy nálad ez a helyzet és megkérdezed melyik időpont zavarja őket kevésbé. Sőt inkább talán kedves gesztusnak veszik.

júl. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A férjed is ilyen későn ér haza? Ha nem, miért nem porszívózik ő ezeken a napokon?
júl. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg csak ez a két lehetőség játszik, és a férj nem tud közben porszívózni valamikor, akkor inkább az esti időpont lenne a jobb.

Reggel lehet, hogy valaki aludna még, vagy legalábbis csendre vágyna, csendben készülődne a napra, este 8 körül meg még valószínűleg jelen vannak háttérzajok, amik mellett nem zavaró a porszívó. Olyankor még sokan javában tévét néznek, beszélgetnek, van, aki akkor vacsorázik, szóval az esti jobb lenne, szerintem is.

júl. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!