Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a véleményetek,mi lenne a...

Mi a véleményetek,mi lenne a helyes egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Nemreg koltoztem egy uj alberletbe. Egyik nap bekopogott hozzam valaki es megkert hogy nem tudnek e segiteni,mert az idos neni akit gondoz elesett es nem tudja egyedul felsegiteni az agyba. En mondtam hogy persze, s mentem segitettem. Beszelgettunk kicsit es elkerte a szamom. En meg szegyelltem mondani hogy nem,mert gondoltam ha esetleg lenne meg baj feltud hivni, csak a szomszedbol hamarabb at tudok menni. Aztan valamennyi idore ra felhivott a neni, hogy nem tudnek e neki bevasarolni. Egy csomo mindent kellett venni az uzletbol es a gyogyszertarbol is. Mondtam hogy persze segitek. Itt egy kicsit fura volt mert ahogy diktalta le hogy mikre van szuksege es kerdezte mikor erek vele oda , olyan hangnemre valtott mintha en kellene hozza igazitsam a programom (szamonkert mikor erek haza a munkabol magyarul, s hogy miert olyan keson). Kicsit ugy hangzott ez mar mintha nekem kutya kotelessegem lenne neki bevasarolni. Aztan megoldottam, akart adni is cserebe egy csirket hogy fozzem meg de nem fogadtam el semmit. Aztan ra ket napra megint elkezdett hivogatni. Megmondom oszinten nem vettem fel mar, tudom gonosz vagyok. Szerintetek mi lenne a helyes,hagyjam neki hogy tovabbra is ezt csinalja velem? En tenyleg szeretnek segiteni csak nekem is ket munkahelyem van ahol nem tudok ugy ugralni ahogy o futyul, illetve programok is neha amit nem szeretnek egy idegen szomszedhoz igazitani,kozbe meg rohadeknak erzem magam es onzonek ha nem segitek a jovoben. Ti mit tennetek oszinten?

jún. 30. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én először jelezném, hogy nem szociális gondozó vagyok. Ha ezt nem érti meg, akkor mondanám, hogy az óradíjam 8 000 Ft, egy bevásárlás a telefonos diktálással együtt 2 órának számít. A díjat előre kéred. Ne hagyd magad, mert a fejedre nő. Azt szokták mondani, hogy Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen. Ha nem rokonod, akkor sorozatos szívességet ne tégy neki. Na én főleg ne érezd magad rosszul, amiért nemet mondasz neki. Annak a valakinek meg nehezményezném azt, hogy engedély nélkül megadta a számomat.
jún. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Megtanulnek nemet mondani es egyuttal tisztaban lennek azzal is, miert nem vagyok koteles magyarazkodni. ;-)
jún. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi hogy vegigolvastatok.
jún. 30. 14:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Megmondanám neki, hogy "kész, ennyit tudtam segíteni". Csak kicsit kedvesebben. Ha 1-2 segítségről van szó, szerintem az rendben van, itt viszont már kezd elszaladni a ló. Te rendes voltál, segítettél neki, ő meg elkezdett ezzel visszaélni, de olyan mód, hogy már azt szinte számon kérte, hogy mikor és miért akkor érsz haza..

Megértem, hogy szeretsz másoknak segíteni, de van egy határ, amin túl már kihasználás történik.

jún. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, a gondozója, akinek mindez a dolga lenne, átadta a számodat a néninek, és a néni hivogat? Vagy a gondozója? Mind a kettő elég durva. Tiltsd le a számát, ennyi.
jún. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A próbaidőszak lejárt. innentől fizetős a szolgáltatás 😃 ennyi.
jún. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Megmondanám, hogyha elesik, ÉS nincs más dolgom segítek, amúgy meg lehet leszállni rólam.
tegnapelőtt 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!