Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Laktál már olyan lakótelepen,...

Laktál már olyan lakótelepen, ahol voltak érdekes szituációk?

Figyelt kérdés
Gyagyás lakók, hőbörgések, rendőrségi beavatkozás, ordítozás, ajtócsapkodás, gettószerű lények?

jún. 24. 16:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez dél-pest, illetve délkelet-pest lakótelepein belül már megszokott sajnos, az lenne fura, ha az általad említett dolgok nem lennének jelen.


Talán csak a Gloriett lakótelep nem ilyen, a többi mind felejtős.

jún. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem laktam, de egyik barátunknál családi veszekedéskor különböző dolgokat hajigáltak ki az erkélyről. Például tévét, hifi tornyot, kisebb bútordarabokat. Másoktól is hallottam ilyet.
jún. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik idős lakó gyűjtögető, sajnos a többi lakót nem érdekli, hiába árad bűz a lakásból, egy másikhoz már jöttek ki rendőrök, kiderült, hogy az egyik bérlő drogot árul
jún. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol van ilyen: elad egy cuccot 3.000-éert, mert ő 2.000-ért vette; a pinyóban megy a borkészítés, stb.
jún. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem, de szegény anyai mamám igen. A falszomszédjai elmeháborodottak voltak, és ezt most túlzás nélkül írtam. Kipécéztek pár lakót, köztük mamámat is, akiknek állandóan és szándékosan megkeserítették az életét. Például olajat öntöttek a lábtörlőjük alá, mindenféle koszos és ürülékes cuccokat dobáltak a postaládába, és ez csak pár volt a sok közül.

Szegény mama azóta elment, azzal a szerencsétlen párral pedig 2-3 alkalommal találkoztunk össze az utcán, de nagyon ramaty állapotban voltak.

Illetve volt pár próbélmásabb kisebbségi is, akik lopni próbáltak, meg pinceajtókat rongáltak.

jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

2, ezt megerősítem, nálunk (Bp., Havanna lakótelep) gyerekkoromban a legszürreálisabb dolgok repültek ki az utcára. Egyszer előttem landolt ez a kisgyerekeknek gyártott nyuszimotor például. Egyik barátnőm albérletben élt ott már felnőttként, neki az a kedvenc ilyen sztorija, hogy látott valakit egy tányér pörköltet kihajítani olyan módon, ahogy a frizbit szokták, és utánadobta az üveg uborkát is. Ez a barátnőm egyébként Havanna-pillanatok néven jegyezte a szerinte vicces, vagy szürreális eseteket, 500 valahány jelenetet írt le a két év alatt, amíg ott lakott, szóval mondhatjuk, hogy minden másnap látott valami izgit. Biztatjuk, hogy adja ki, mert szórakoztató olvasni.

Egyébként kisebb csetepaték mindig voltak, csapat gyerek egymásnak ment, valakinek a kocsiját kiszúrták, közelmúltból annyit tudok, másoktól, hogy egy embert leszúrtak, mert nem adott cigit, meg pár éve talán egy anyuka megfojtotta a kisbabáját.

Gyűjtögető szomszéd nekünk is jutott, évekig zaklatta a lakóközösség a mindenféle hatóságokat, hogy történjen valami, mert már napközben is a csótány futkos mindenhol, hiába irtják, és végül elrendeltek egy kényszerfertőtlenítést a néninél. Volt, aki odament kukucskálni, mikor betörtek, azt mondta, hogy minden plafonig fel volt halmozva, és ösvényeken keresztül lehetett közlekedni a lakásban. Nekem eszem ágában nem volt odamenni leskelődni, de nyár volt, tárva-nyitva az ablak meg az erkélyajtó, az ablakon, erkélyen keresztül dobálták konténerbe a sok szir-szart, és szívszorító volt hallgatni, hogy a néni a göngyöleg üres palack, meg a sok kartonpapír, szatyorban lévő még több szatyor, stb.-ért őrjöngve zokog, hogy neki az még kell, ne vegyenek el tőle mindent. De rendes segítséget a fejben lévő problémára nem kapott, szóval hiába lett kipucolva a lakás, kezdte újra.

jún. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, majdnem elfelejtettem a május elején a nyolcadikról lerepülő, addigra már minden tűlevelét elhullajtó karácsonyfát, díszekkel együtt! Mai napig nem értem, hogy ezt hogyan és miért?
jún. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
és ha belegondoltok, a mai világban egy középrétegbeli, diplomás embernek 20-30 évre el kell adósítani magát, hogy megvegyen egy havanna telepi panelt 40 millióért, amit régen pusziért adtak a szövetkezetek.
jún. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy nő (valamelyik lakó gyereke, akit teherbe vertek és haza költözött anycihoz), aki mindig macskázni akart jönni hozzám a gyerekével.

Alapból utálok idegeneket beengedni, meg ki tudja milyen retkes kézzel akarják fogdosni a macskámat. Nem értettek a szép szóból. Olyan rámenősek voltak, egyszer-kétszer az ajtónál megmutattam nekik a macskámat, de nem engedtem be őket.

Mindig random időpontokban jöttek volna, és nem takarodtak el ha nem nyitottam ajtót. "Tudom hogy itthooonnn vaaagy".

Mint kiderült, a hátam mögött meg aláírást gyűjtött volna a többi lakótól hogy megtiltsák hogy macskám legyen. :)

Mert a macskaszőr zavarja....talán ha nem zaklatott volna a hülyegyerekével, hogy macskázni akarnak, akkor nem érintkeztek volna macskaszőrrel.

Azt is gazudta, hogy kiengedem, és teleszarja a játszóteret. Csak bent tartottam, fajtatiszta macsja volt, el is lopták volna ha kiengedem. Szinte mindenkit ellenünk fordított.

Végül eladtam a lakást cigányoknak. Csak azért is... Legyen meg a bosszú. Azóta egyik lakó sem köszön.

jún. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Panelba? Minden nap! 😂 De én szerettem, sok barátom volt ott anno.


A szomszéd néni unokájának pl vm ideggyengesége volt, mert volt, hogy ököllel ütötte a falat és üvöltött. Nyugtatókat szedett szegény gyerek. A szülei rendszeresen a mamára sózták rá, mert nem tudtak vele zöld ágra vergődni.


Beázások havonta, stb.


Mai fejjel már nem tudnám tolerálni, de ez a 90es években volt.

jún. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!